Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Бюджетне право Росії
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Система державних і муніципальних доходів

Державні та муніципальні доходи становлять єдину систему, що складається з різноманітних видів доходів. Найбільш повно видове різноманіття державних і муніципальних доходів проявляється через механізм класифікації, в основі якої лежать різні ознаки.

За економічною ознакою державні та муніципальні доходи поділяються на внутрішні і зовнішні. До внутрішніх доходів належать національний дохід і національне багатство, які створюються всередині країни і використовуються державою для виконання притаманних йому функцій; до зовнішніх - національний дохід, а у виняткових випадках - і національне багатство іншої країни, якщо вони запозичуються у формі державних позик або надходять у вигляді репараційних платежів.

За юридичною ознакою державні та муніципальні доходи поділяються на податкові та неподаткові; обов'язкові та добровільні платежі та надходження.

По праву власності державні та муніципальні доходи поділяються на власні і позикові. Власними доходами є різні види платежів, які відповідно до законодавства звертаються в повне володіння, користування і розпорядження Російської Федерації в цілому, суб'єктів РФ або муніципальних утворень. До цій групі ставляться податки, збори, мита та інші обов'язкові платежі, доходи від використання та продажу державного і муніципального майна, добровільні надходження і т. п. Позиковими доходами є кошти, отримані в результаті здійснення державної або муніципальної кредитної діяльності. В якості кредитних ресурсів можуть виступати грошові кошти банків, фізичних та юридичних осіб.

Залежно від порядку утворення державні та муніципальні доходи бувають централізованими і децентралізованими. Централізованими є доходи, що зараховуються до бюджетів або позабюджетних фондів. Згідно ст. 214 і 215 ЦК саме ці доходи являють собою державну скарбницю, державну скарбницю суб'єктів РФ і муніципальну скарбницю. До децентралізованим державним і муніципальним доходів відносяться доходи державних (муніципальних) підприємств, організацій. Такі доходи залишаються в безпосередньому розпорядженні останніх і самостійно ними використовуються.

Поділ державних і муніципальних доходів на централізовані і децентралізовані дозволяє розглядати їх у широкому і вузькому аспектах. У широкому аспекті державні (місцеві) доходи охоплюють доходи бюджетної системи і позабюджетних державних (місцевих) фондів, а також доходи державних (муніципальних) підприємств, організацій, що залишаються в їх розпорядженні. У вузькому аспекті державні (місцеві) доходи включають доходи державної бюджетної системи та державних (місцевих) позабюджетних фондів, тобто казну держави або муніципального освіти.

По територіальному рівню доходи поділяються на федеральні, суб'єктів РФ, муніципальних утворень.

За методами акумуляції державні та муніципальні доходи поділяються на обов'язкові та добровільні. Більша частина доходів надходить у дохід держави або муніципальних утворень в обов'язковому порядку (податки, збори, мито, штрафи, фінансові санкції тощо). Добровільним способом залучаються грошові кошти шляхом проведення лотерей, випуску акцій, пожертвувань тощо

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Поняття, система і основи правового регулювання державних і муніципальних доходів
Відмова покупця від укладання договору поставки товарів для державних або муніципальних потреб
Неподаткові державні та муніципальні доходи
Методологія дослідження системи державного та муніципального управління
Поняття і правові основи державних і муніципальних доходів
Державні і муніципальні фінанси
ПРАВОВІ ОСНОВИ ДЕРЖАВНОГО І МУНІЦИПАЛЬНОГО КРЕДИТУ
Державний бюджет: доходи і витрати
Фінансове забезпечення державних і муніципальних установ
Державний і муніципальний кредит
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси