Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративна відповідальність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Правовий режим закритих адміністративно-територіальних утворень

Передумови введення правового режиму

Особливий публічний статус поширюється на окремі адміністративно-територіальні одиниці - закриті адміністративно-територіальні освіти (ЗАТЕ), правовий статус яких встановлює Закон РФ від 14 липня 1992 р. № 3297-1 "Про закритому адміністративно-територіальному освіті". Рішення про створення НАТОМІСТЬ приймається Президентом РФ.

На відміну від митних, прикордонних зон та інших територій, на яких встановлено особливий правовий режим, статус ЗАТЕ поширюється на території, у межах яких розташовані спеціальні промислові об'єкти - підприємства оборонної галузі, підприємства з утилізації радіоактивних матеріалів та ін Статус ЗАТЕ встановлюється щодо таких підприємств і поширюється на прилеглі до них муніципальні території. На території ЗАТЕ вводиться особливий режим безпеки, згідно з яким встановлюються публічні і цивілістичні обмеження прав державних, муніципальних органів та установ, а також суб'єктів підприємництва. Органи державної виконавчої влади суб'єктів РФ і органи місцевого самоврядування здійснюють свою владну діяльність на території ЗАТЕ з урахуванням публічних обмежень їх повноважень. У сфері правової регламентації зазначені державні (муніципальні) органи вправі приймати нормативні акти у відповідність до Законом РФ "ПРО закритому адміністративно-територіальному освіті", що передбачає встановлення Урядом РФ щодо конкретного ЗАТЕ особливого режиму безпеки в контрольованих і заборонених зонах, в межах яких вводяться обмеження пересування транспортних засобів і фізичних осіб.

Територіальні межі обмежень пересування громадян обумовлені їх професійною чи службовою діяльністю; наприклад, у випадку допуску громадян до відомостей, що становлять державну таємницю, їм може бути відмовлено у виїзді за кордон у приватних питань. На території ЗАТЕ встановлюються і обмеження проживання громадян, які втратили виробничу або службову зв'язок зі спеціальними об'єктами, розташованими на зазначеній території. Такі громадяни переселяються з наданням соціальних компенсацій, відповідно до порядку, що встановлюються Урядом РФ.

Актами Уряду РФ вводяться особливі умови землекористування, згідно з якими обмежуються майнові правочини муніципальних органів у сфері користування і розпорядження землею та іншими об'єктами муніципальної нерухомості. Землі ЗАТЕ, що включають в себе землі промисловості, оборони, з моменту прийняття Президентом РФ указу про заснування ЗАТЕ вилучаються з муніципальної власності і передаються у безстрокове користування спеціальним промисловим об'єктам. Такі землі відносяться до федеральної власності; зміст правомочностей володіння і розпорядження ними для потреб муніципального освіти визначається постановами Уряду РФ.

У відповідності з даним публічним режимом встановлюється спеціальний порядок формування і витрачання коштів бюджету ЗАТЕ, згідно з яким фінансування будівельної та іншої господарської діяльності здійснюється за рахунок коштів федерального бюджету. Господарська діяльність, призначена для забезпечення муніципальних потреб і здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, обмежується.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Організація місцевого самоврядування в закритих адміністративно-територіальних утвореннях
Міжнародно-правові режими окремих територіальних просторів.
Територіальне планування і його значення у встановленні правового режиму земель населених пунктів
Публічне примус в умовах особливих адміністративних режимів
Адміністративно-правове регулювання: поняття, юридичні засоби, метод, режим
Передумови запровадження правового режиму ОЕЗ
Політико-правові передумови запровадження надзвичайного стану
Політико-правові передумови запровадження воєнного стану
Правовий режим цільових фондів Уряду РФ
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ ПРОМИСЛОВОСТІ ТА ІНШОГО СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси