Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Охорона праці в будівництві
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Засоби захисту голови

До засобів захисту голови відносяться каски захисні, шоломи, підшоломники, шапки, берети, капелюхи, ковпаки, косинки, накомарники.

Для захисту голови від зовнішніх впливів (падіння дрібних предметів, сонячних променів при роботі влітку на відкритому повітрі тощо) застосовують каски, шоломи, підшоломники, шапки, берети, капелюхи.

Каски складаються з корпусу, внутрішньої оснастки і підборідного ременя. Маса корпусу каски в залежності від розміру становить 400 або 460 р. Каски на вимогу споживача можуть оснащувати пристроями для кріплення на них респіратора, протишумових навушників, щитка і окуляри для захисту очей і обличчя. У відповідності з технічними вимогами каски повинні витримувати випробування вертикально спрямованим ударом з енергією (80 ± 0,2) Дж; при цьому не допускається утворення наскрізних тріщин і вм'ятин корпусу, а також руйнування внутрішньої оснастки. Щоб каска мала передбачені амортизаційні властивості, її внутрішня оснастка повинна щільно облягати голову. Для цього необхідно з'єднати обидві половини кругового амортизатора гачками, розташованими на одній з його половин. Захисні каски полегшені повинні мати природну вентиляцію внутрішнього простору, а при її відсутності повинні мати пристосування, які поглинають вологу з її внутрішньої сторони. У зимові місяці каску використовують разом з підшоломником. Підібрана по голові і застебнута каска забезпечує передбачену захист.

Індивідуальний захист очей та обличчя

До засобів індивідуального захисту очей в першу чергу належать захисні окуляри, які захищають від пилу, твердих частинок, хімічно неагресивних рідин і газів, ультрафіолетового випромінювання та інших небезпечних факторів. Ефективність цих засобів компенсує незручності, які в деяких випадках виникають при їх носінні.

Засоби захисту очей і обличчя підбирають в залежності від конкретних умов аварійно-рятувальних робіт та особливостей їх виконання. У зв'язку з цим закриті захисні окуляри поділяються на окуляри:

o з прямою вентиляцією для захисту очей від вітру, пилу, дрібних твердих частинок і бризок хімічно неагресивних рідин;

o з непрямою вентиляцією для захисту очей від дії ультрафіолетових променів;

o з непрямою вентиляцією і регулюючої перемичкою із світлофільтрами для захисту очей від прямого впливу ультрафіолетових і інфрачервоних променів.

Для захисту обличчя використовують щитки та шоломи. За способом фіксації щитки підрозділяють на наголовниє (Н), ручні (Р) і універсальні (У). Крім того, в позначення деяких щитків входить буква "П", що свідчить про наявність в щитку рухомої рамки. Рухлива рамка потрібна, коли щитки мають комбіновані скла (безбарвні і світлофільтруючі). В залежності від призначення щитки поділяються на десять типів:

o НБТ - наголовний щиток з прозорим ударостійким корпусом для захисту від твердих частинок і бризок нероз'їдаючих рідин;

o НБХ - наголовний щиток з безбарвним хімічно стійким корпусом для захисту від бризок роз'їдаючих рідин;

o НФ - наголовний щиток з светофильтрующим корпусом для захисту від сліпучої яскравості видимого випромінювання;

o НС - наголовний щиток з сітчастим корпусом для захисту від твердих частинок;

o НСП - наголовний щиток з сітчастим корпусом і рухомою рамкою для захисту від інфрачервоного випромінювання, бризок расправленного металу, іскор і твердих частинок при їх чергуються впливах;

o ПН - наголовний щиток з непрозорим корпусом для захисту від ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання, бризок розплавленого металу й іскор;

o ННП - наголовний щиток з непрозорим корпусом і рухомою рамкою для захисту від ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання, бризок розплавленого металу, іскор і твердих частинок при їх чергуються впливах;

o РН - ручний щиток з непрозорим корпусом для захисту від ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання, бризок розплавленого металу й іскор при чергуванні робіт, що потребують і не потребують захисту особи;

o РНП - ручний щиток з непрозорим корпусом і рухомою рамкою для захисту від ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання, бризок розплавленого металу, іскор і твердих частинок при знакозмінних навантаженнях цих факторів;

o УН - універсальний щиток з непрозорим корпусом для захисту від ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання, бризок розплавленого металу й іскор за умови короткочасного користування.

Щитки мають світлофільтри: Э1 - при зварюванні струмом 35-75 А; Е2 - 75-200 А; ЕЗ - 200-400 А і Е4 - для зварювання струмом понад 400 А.

Шолом МІОТ-49 являє собою металевий каркас, на якому змонтований капюшон з цупкої тканини (прогумована тканина, дерматин, текстовинит та ін), що покриває голову, плечі і груди рятувальників. На рівні очей в шолом вмонтована рамка оглядового скла, на каркасі головної частини змонтовані розподіляють повітря трубки з отворами, до яких приєднаний гумовий шланг для подачі під шолом від компресорної лінії фільтрованого повітря зі швидкістю 180-200 л/хв. Призначений цей шолом для захисту органів зору та дихання від пилу і газів. На рівні очей є рамка оглядового скла. Повітря під шолом подають з двох сторін по гумових трубках, сполученим з припливним магістральних наконечником.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Засоби індивідуального захисту
Інші засоби захисту
Засоби захисту від ураження струмом
Використання засобів колективного захисту
Засоби захисту ніг
Засоби індивідуального захисту
Засоби індивідуального захисту
Використання засобів індивідуального захисту
Сертифікація електрообладнання, сировинних товарів і засобів індивідуального захисту
Видача засобів індивідуального захисту, смывающих і знешкоджувальних засобів
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси