Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Міжнародний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Митне декларування товарів

Товари прибувають на митну територію Митного союзу в місцях переміщення їх через митний кордон, під час роботи митних органів.

Перевізник зобов'язаний повідомити митний орган по прибуттю товару на митну територію Митного союзу шляхом надання документів і відомостей, передбачених Митним кодексом Митного союзу. Перелік відомостей, які подаються митним органам перевізником, залежить від виду транспорту, на якому здійснюється перевезення товару.

У місцях прибуття товару може здійснюватися розвантаження і перевантаження товару на інший транспортний засіб, тимчасове зберігання та декларування товару.

Тимчасове зберігання - зберігання іноземних товарів під митним контролем без сплати митних зборів та податків та без застосування до них заборон та обмежень економічного характеру до їх випуску, який здійснюється у відповідності з визначеною митною процедурою або до приміщення їх під іншу митну процедуру.

Склади тимчасового зберігання можуть бути відкритого і закритого типу. Склади тимчасового зберігання відкритого типу можуть бути використані для зберігання будь-яких товарів будь-якими особами. Склади тимчасового зберігання закритого типу призначені для зберігання товарів власника складу або зберігання певних товарів.

Для поміщення товарів на склад тимчасового зберігання митному органу подаються відомості про товар. Повний список відомостей, що подаються митному органу, визначається ТК МС.

Строк зберігання товарів на складі тимчасового зберігання - два місяці. За письмовою заявою декларанта або його представника цей строк може бути продовжений, але не більше ніж на два місяці. У разі порушення строку тимчасового зберігання товари затримуються митними органами Митного союзу.

Декларування - заявлення митному органу відомостей про товарах і транспортних засобах, необхідних для поміщення цих товарів і транспортних коштів під певний митний процедуру та визначення сум митних платежів.

Митне декларування відповідно до ТК МС може здійснюватись у письмовій та електронній формі шляхом подання митної декларації.

У Російській Федерації основною формою митного декларування, відповідно до Федеральним законом про митне регулювання в Російській Федерації, є електронна форма. Лише частина товарів за переліком, встановленим Урядом Російської Федерації, може декларуватися в письмовій формі.

Одним з найважливіших принципів, покладених в основу при розробці законодавчої бази Митного союзу, став принцип мінімальної достатності стосовно відомостей, що подаються декларантом митним органам при декларуванні товарів. У ТК МС вказується, що перелік відомостей, що підлягають вказівкою в митній декларації, обмежується лише даними, необхідними для розрахунку митних платежів, формування митної статистики та застосування митного законодавства Митного союзу. Ці відомості можуть скорочуватися за рішенням Комісії Митного союзу або законодавств держав - членів Митного союзу, якщо це передбачено рішенням Комісії Митного союзу. У Федеральному законі про митне регулювання в Російській Федерації визначено три види митних декларацій, які можуть використовуватися при декларуванні товарів в особливих випадках:

o неповна митна декларація;

o періодична митна декларація;

o тимчасова періодична митна декларація.

Неповна митна декларація з дозволу митного органу подається у разі, якщо з незалежних від декларанта причин він не володіє всією необхідною для заповнення митної декларації інформацією. При подачі неповної митної декларації декларант приймає зобов'язання в письмовій формі представити відсутні відомості в строк, встановлений митним органом.

Періодична митна декларація - митна декларація, що подається одноразово при регулярному переміщенні товарів через митний кордон одним і тим же особою протягом певного періоду часу. Поставка вважається періодичною, якщо протягом 30 днів одним і тим же особою здійснюється поставка більше двох партій одного і того ж товару.

Тимчасова митна декларація подається при вивезенні з території Російської Федерації товарів Митного союзу, щодо яких не можуть бути представлені точні відомості, необхідні для митного оформлення. Після вибуття товарів із території Російської Федерації декларант повинен подати повну митну декларацію на всі товари, вивезені у визначений період часу.

Вивізні митні збори сплачуються одночасно з поданням тимчасової декларації. Якщо в результаті уточнення відомостей необхідно здійснити доплату митних мит, вона здійснюється одночасно з подачею повної митної декларації. Пені у зазначеному випадку не нараховуються. Повернення надміру сплачених митних зборів здійснюється митним органом за письмовою заявою декларанта.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Декларування товарів різних найменувань, що містяться в одній товарній партії
ПОРЯДОК ТА СУТНІСТЬ МИТНОГО ДЕКЛАРУВАННЯ ТОВАРІВ
Декларування, контроль і коригування митної вартості
МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ ТОВАРІВ У РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
Порядок визначення та заявлення митної вартості товарів
Заходи, що вживаються митними органами щодо окремих товарів
Система методів визначення митної вартості товарів, що ввозяться на митну територію Російської Федерації
Порядок і процедури переміщення товарів і транспортних коштів через митний кордон Російської Федерації
Випуск товарів до подачі митної декларації
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси