Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Репутаційний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Регіональні ЗМІ

Функціонують у певному регіоні, є ефективним каналом комунікації для компаній, що ведуть свою діяльність на даній території, оскільки дозволяють вибірково впливати на регіональні ключові аудиторії: органи влади, місцеве бізнес-середовище, споживачів. Регіональні газети завжди насичені інформацією новин про досягнення у роботі місцевих компаній, тут же повідомляється від відкриття нових торгових мереж, медичних клінік або ресторанів. Обласні керівники державних і приватних структур, лідери громадської думки також охоче виступають у регіональних ЗМІ, оскільки це прекрасний інструмент зміцнення їх репутації.

Місцеві ЗМІ

Видаються в конкретній місцевості, місті, районі, селищі. Містять корисну інформацію для проживаючого тут населення. Дають можливість виробникам напря мую комунікувати з споживачами. Незамінні, наприклад, для підприємств малого бізнесу, що працюють за принципом "крокової доступності". Місцеві ЗМІ зазвичай використовуються для прямих комунікацій з споживачами, громадськістю, партнерами, місцевими органами влади, доносячи до них більш детальну інформацію про діяльність компанії.

Рис. 3.6. Класифікація ЗМІ

Друковані ЗМІ

Як стверджують експерти, людиною найкраще сприймається інформація в письмовому вигляді. Більш того, читачі преси, як правило, є сформованими особистостями з устояними поглядами і звичками. Свіжа газета за чашкою ранкової кави - важливий елемент стабільного і комфортного способу життя, символ респектабельності та успіху для багатьох тисяч бізнесменів в різних країнах світу. Саме тому і сьогодні публікації в пресі розглядаються як важливі кроки у зміцненні репутації компанії і її лідера. Пули друкованих ЗМІ досить різноманітні, що свідчить про різноманітність читацьких аудиторій. Розглянемо їх докладніше.

Суспільно-політичні. Це, як правило, федеральні і регіональні видання, що висвітлюють важливі соціальні, політичні, економічні проблеми країни. Публікація в таких виданнях дозволяє організації позиціонувати себе як соціально відповідальну, відкриту і успішну, підвищуючи тим самим свій вплив і авторитет в суспільстві.

Масові. До них можна віднести видання, які містять різноманітну інформацію - від соціально значущих проблем до побутових рад і світських пліток. Масові видання часто висвітлюють певну сферу життя: мода, автомобілі, спорт, дім і родина, видання для чоловіків, таблоїди і т. п. Преса такого роду відрізняється великим тиражем і призначена для самого широкого кола читачів. Подібні видання становлять інтерес для виробників товарів народного споживання, будь-який інший масової продукції і послуг. З допомогою масових ЗМІ можна підвищити впізнаваність компанії та її продукції, збільшити число лояльних споживачів.

Ділові. Призначені для представників бізнесу та громадськості, висвітлюють проблеми розвитку бізнес-спільноти в цілому і в різних галузях і секторах ринку, процеси злиттів і поглинань, конкурентні війни, новини з фондових ринків і т. н. Публікації в таких виданнях дозволяють зміцнити репутацію серед ділових партнерів, інвесторів, підвищити авторитет у професійному співтоваристві, держструктурах.

Спеціалізовані та професійні. Зачіпають актуальні питання розвитку певної галузі, допомагають лобіювати інтереси професійних спілок виробників. Публікації в таких виданнях дозволяють компанії підвищити вплив і зміцнити авторитет у своїй галузі і всередині професійного співтовариства, розширити коло ділових партнерів, а також залучити споживачів зі сфери В2В (business-to-business).

Корпоративні. Важко переоцінити роль такого видання у формуванні та розвитку корпоративної культури і внутрішніх комунікацій. Корпоративне видання є для підприємства ефективним каналом комунікацій, за допомогою якого керівництво компанії може взаємодіяти з персоналом, підвищуючи їх згуртованість і лояльність. При цьому дуже важливо донести інформацію до кожного працівника, що особливо актуально в структурах з ієрархічною моделлю управління, де інформація традиційно спускається "згори вниз". Якщо таке видання є інтерактивним і будь-який пересічний працівник може взяти в ньому участь, це допомагає істотно підвищити довіру до організації.

При виборі формату корпоративного видання виходять з його призначення і аудиторії, на яку воно розраховане. Це може бути газета, журнал, радіо. Можливо поєднання відразу декількох форматів, наприклад, корпоративний журнал ГМК "Норільський нікель" нещодавно доповнили звуковим додатком, куди увійшли аудіоверсії статей і приємна музика.

У компаніях, де складно організувати оперативне розповсюдження друкованих матеріалів, створюються електронні варіанти корпоративних видань, що розміщуються у внутрішній мережі підприємства. А там, де всі співробітники мають доступ до мережі, можлива повна заміна друкованого варіанту видання на електронну - у вигляді окремого регулярного видання, або інтегрованих в корпоративний інтранет-портал розділів, які оновлюються по мірі надходження інформації.

Важливо згадати про корпоративних виданнях, орієнтованих на зовнішні аудиторії В2В і В2С (business-to-client). Вони покликані просувати компанію та її продукцію серед споживачів і ділових партнерів. У цій своїй якості корпоративні ЗМІ близькі до спеціалізованих та фахових видань. Поширюються вони в основному в офісах і торгових залах компанії, а також за передплатою.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Теоретичні основи дисципліни "Регіональна економіка"
Федеральний і регіональний бюджети
Методи проведення регіональної політики
Місцевий бюджет
Досвід становлення місцевого самоврядування в Росії і за кордоном
ФОРМИ ПРЯМОГО ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ НАСЕЛЕННЯ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ
Розвиток друкованих ЗМІ та реклами в Європі і США
Переваги і недоліки друкованої реклами
Безпека виробництва друкованих плат
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси