Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Управлінське консультування
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Фінансовий консалтинг

Для сучасного суспільства характерно явище, що отримало назву "фінансизація економіки", яке проявляється як проникнення фінансових відносин у всі сфери суспільної діяльності, посилення їх самостійності, незалежності від господарської діяльності, збільшується частка фінансового сектора в економіці передових країн і в світовій економіці в цілому, зростає роль фінансових інститутів.

Світова фінансова криза 2008 р. призвела до дуже сильного погіршення основних економічних показників у більшості розвинутих країн та до глобальної рецесії.

В цих умовах, а також з урахуванням циклічності та кризовості економіки управління фінансами має велике значення для ефективного використання матеріальних і трудових ресурсів організації, забезпечення стабільності і стійкості поточної господарської діяльності організації, а також створення інвестиційних можливостей для її розвитку.

Під фінансовим консалтингом прийнято розуміти комплекс заходів, спрямованих на підвищення ефективності фінансового управління з урахуванням використання всіх фінансових ресурсів організації-клієнта.

Консультанти по фінансовому керуванню роблять допомогу в рішенні наступних основних завдань:

- формування фінансової політики організації;

- проведення фінансової експертизи;

- пошук джерел фінансових ресурсів;

- аналіз і підвищення поточної фінансової ефективності діяльності організації;

- зміцнення фінансового становища, досягнення фінансової стійкості і незалежності організації;

- оптимізація управління капіталом організації;

- оптимізація фінансових відносин з клієнтами і кредиторами, з господарюючими суб'єктами, державними органами;

- оптимізація управління податками, бухгалтерського та управлінського обліку;

- впровадження передових методів фінансового менеджменту.

Це цікаво - цитата.

У фінансових справах я б радив уникати доказів, отриманих заднім числом: адже якби книги по історії були ключем до багатства, тоді в списках багатіїв ми побачили б виключно бібліотекарів (Уоррен Баффетт, успішний інвестор. "Есе про інвестиції, корпоративних фінансах та управлінні компаніями").

Виділяють наступні види фахівців з фінансового консультування:

1. Фінансовий консультант (аналітик), який здійснює всебічне дослідження діяльності компанії-клієнта, її фінансового стану і положення на ринку.

2. Ризик-аналітик проводить ризик-аудит діяльності організації, оцінку ризиків кредитних портфелів, перевірку кредитних досьє клієнта.

3. Оцінювач бізнесу, діяльність якого полягає у визначенні в грошовому виразі вартості бізнесу в цілому, окремих активів, об'єктів інтелектуальної власності.

В даний час широке поширення набула така комплексна консультаційна послуга, як перевірка належної сумлінності - Дью Ділідженс (Due Diligence, DueD, DDG), що передбачає вивчення організації, її загальної системи управління, фінансового менеджменту, аналіз наявних угод, договорів, фінансових звітів, зобов'язань, інвестиційних можливостей.

Часто Дью Ділідженс проводиться для оцінки законності діяльності і комерційної привабливості планованої угоди, наприклад продажу або купівлі бізнесу, інвестиційного та інноваційного проекту, для перевірки надійності та платоспроможності свого контрагента.

Види проведення Дью Ділідженс:

1. Фінансовий аналіз (Financial Due Diligence), який дає висновок про здатність підприємства приносити дохід забезпечувати прибутковість. Доцільно проводити фінансовий аналіз одночасно з аудитом підприємства, в ході якого визначаються правильність ведення бухгалтерського обліку, достовірність звітності та іншої документації та відповідність нормативним актам. У процесі фінансового аналізу вивчаються активи компанії, її доходи, фінансові коефіцієнти і система фінансового планування і контролю.

2. Податковий аналіз (Tax Due Diligence) сум обчислених податкових платежів та їх динаміка; сум сплачених податків та їх динаміки; показники податкової та (або) бухгалтерської (фінансової) звітності та їх динаміка; фактори і причини, що впливають на формування податкової бази. Він дає висновок про тяжкість податкового навантаження на підприємство, про можливості податкової оптимізації.

3. Правова експертиза (Legal Due Diligence) здійснює огляд установчих документів, юридичного статусу, документів про корпоративному управлінні, рішень колегіальних органів управління та основних довіреностей, визначає відповідність діяльності фірми нормативними актами в сфері цивільного, трудового права, а також у сфері законодавства. Так само при постановці завдання у ході правової перевірки складаються рекомендації щодо зміни редакції документації підприємства на відповідність існуючим нормам юриспруденції.

Таким чином, проведення цієї послуги вимагає від консультанта фінансових і юридичних знань. Доцільно формування команди консультантів, що включає фінансових аналітиків, аудиторів і юристів. Аналіз інформації виконується різними фахівцями окремо, а потім робиться зведений аналіз і подання його клієнту.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Виробничий консалтинг
Кадровий консалтинг
Інформаційний консалтинг
Організаційний консалтинг
Антикризовий консалтинг
Маркетинговий консалтинг
Організація центру консалтингу
Консалтинг як форма бізнесу. Види консалтингу
Коучинг як модель управлінського консалтингу
Адміністративний консалтинг
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси