Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Економіка підприємства
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Регламентування загальних питань діяльності малого підприємства

Законодавство про малому підприємництво повинна регулювати загальні питання діяльності малого підприємства незалежно від його організаційно-правової форми. Сюди входять критерії визначення малих і середніх підприємств, питання державної підтримки малого бізнесу, оподаткування та ін

1. З 2008 р. відповідно до Федеральним законом від 24 липня 2007 року № 209-ФЗ "ПРО розвиток малого і середнього підприємництва в Російській Федерації" (ст. 4) до суб'єктів малого і середнього підприємництва ставляться внесені до Єдиний державний реєстр юридичних осіб споживчі кооперативи і комерційні організації (за винятком державних і муніципальних унітарних підприємств), а також фізичні особи, внесені до Єдиний державний реєстр індивідуальних підприємців та здійснюють підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи (далі - індивідуальні підприємці), селянські (фермерські) господарства, відповідні наступним умовам.

2. Для юридичних осіб-сумарна частка участі Російської Федерації, суб'єктів Російської Федерації, муніципальних утворень, іноземних юридичних осіб, іноземних громадян, громадських і релігійних організацій (об'єднань), благодійних та інших фондів в статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) зазначених юридичних осіб не повинна перевищувати 25% (за винятком активів акціонерних інвестиційних фондів і закритих пайових інвестиційних фондів), частка участі, що належить одному або декільком юридичним особам, які не є суб'єктами малого та середнього підприємництва, не повинна перевищувати 25%.

3. Середня чисельність працівників за попередній календарний рік не повинна перевищувати такі граничні значення середньої чисельності працівників для кожної категорії суб'єктів малого та середнього підприємництва:

(1) від ста до двохсот п'ятдесяти людина включно для середніх підприємств;

(2) до ста осіб включно для малих підприємств; серед малих підприємств виділяються мікропідприємства - до п'ятнадцяти осіб включно.

Середня чисельність працівників мікропідприємства, малого підприємства чи середнього підприємства за календарний рік визначається з урахуванням усіх його працівників, у тому числі працівників, які працюють за цивільно-правовими договорами або за сумісництвом з урахуванням реально відпрацьованого часу, працівників представництв, філій та інших відокремлених підрозділів зазначених підприємств.

4. Граничні значення виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) для кожної категорії суб'єктів малого та середнього підприємництва не перевищують порогових значень, встановлених постановою Уряду Російської Федерації від 22 липня 2008 р. № 556.

В даний час питання розвитку мережі середніх і малих підприємств включений як один з найважливіших програму модернізації економіки країни.

Розвиток будь-якої форми підприємництва залежить від двох умов: (1) внутрішньої економічної обстановки в країні в цілому та її регіонах і (2) здібності конкретного підприємця використовувати надані йому права для реалізації своїх господарських цілей. Більшою мірою ці фактори впливають на розвиток малої економіки, яка найбільш чутлива до конкретних умов господарської кон'юнктури і для якої особисті риси конкретного керівника підприємства багато в чому зумовлюють кінцевий результат економічних рішень.

Кількість малих і середніх підприємств за видами економічної діяльності на кінець 2009 р. ілюструє рис. 5.1. Як видно, в структурі малих підприємств як і раніше переважають оптова і роздрібна торгівля, різні послуги (41,1%); обробні виробництва займають лише 10,3%.

Рис. 5.1. Кількість малих і середніх підприємств за видами економічної діяльності в 2009 р.
(на кінець року, %)

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Організація виробничої діяльності та структури підприємства
Особливості господарської діяльності підприємств на ринку послуг
Управління зовнішньоекономічною діяльністю на підприємстві
Підприємство як суб'єкт та об'єкт підприємницької діяльності
Стратегія і тактика маркетингової діяльності підприємства
Зовнішньоекономічна діяльність підприємства
Інтернет-маркетинг як нова форма організації ринкової діяльності підприємств
Логіка обґрунтування плану комерційної діяльності підприємства
Планування конкурентоспроможності підприємства
Організація планування на підприємстві
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси