Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративна відповідальність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Давність притягнення до адміністративної відповідальності

Юридичні факти початку обчислення давностного терміну

День вчинення адміністративного правопорушення має бути підтверджено протоколом, або, в тих випадках, коли покарання призначається без складання такого (ч. 1 ст. 28.6 КоАП), він встановлюється на основі інших передбачених Кпап обставин: показань свідків, потерпілих та інших фактичних даних, що відносяться до доказів по справі (ст. 26.2 КоАП). Обчислення строків давності притягнення до адміністративної відповідальності починається з моменту встановлення факту проступку, підтвердженого протоколом або іншим зазначеним вище способом.

До триваючим належать правопорушення, здійснювані протягом тривалого часу. До них належать порушення правил публічного санкціонування у сфері економічної діяльності, зокрема безліцензійна діяльність або порушення ліцензіатом умов ліцензування (див. ч. 2-4 ст. 14.1, ч. 1-3 ст. 19.20 КоАП). Порушення зазначених правил у багатьох випадках не відноситься до завершеного діяння, факт припинення якого можна встановити. Протиправна дія (бездіяльність) при триваючому проступку триває аж до моменту його виявлення, тому до юридичного факту, що підтверджує наявність триваючого проступку, відноситься його виявлення, з якого дня починається обчислення строків давності притягнення до адміністративної відповідальності.

Початок обчислення строку давності притягнення до адміністративної відповідальності обумовлено днем виявлення правопорушення, він повинен бути підтверджений відповідними процесуальними діями: складанням протоколу про адміністративне правопорушення, опитуванням підозрюваного особи, свідків вчинення проступку і т. д. Якщо для складання протоколу були застосовані заходи адміністративного припинення, наприклад доставляння або адміністративне затримання, строк давності починає обчислюватися в день складання протоколу про їх застосування.

Оскільки складання протоколу про адміністративне правопорушення (протоколу про застосування заходів адміністративного припинення) є початковим процесуальним дією, здійснюваним при порушенні справи, строки давності притягнення до адміністративної відповідальності, встановлені ч. 1-3 ст. 4.5 КоАП, починають обчислюватися в день складання протоколу. При цьому, зрозуміло, повинні бути дотримані правила його складання, передбачені ч. 4 ст. 28.1 і ч. 1-6 ст. 28.2 КоАП.

При проведенні адміністративного розслідування терміни давності притягнення до адміністративної відповідальності обчислюються з дня винесення ухвали про його проведення, оскільки в даному випадку справа про адміністративне правопорушення вважається порушеною у день винесення зазначеної ухвали. Однак при проведенні адміністративного розслідування протокол про адміністративне правопорушення складається протягом місяця з моменту винесення зазначеної ухвали або в термін від двох до шести місяців з моменту винесення ухвали при продовженні строків проведення адміністративного розслідування відповідно до ч. 5, 51 ст. 28.7 КоАП. Таким чином, у зазначеному випадку протокол складається після проведення адміністративного розслідування в зазначені терміни. Інші правові критерії обчислення строків давності притягнення до адміністративної відповідальності встановлено ч. 4, 51, 6 ст. 4.5 і обумовлені подіями відповідного юридичного факту. Наприклад, у випадках, передбачених ч. 4 ст. 4.5, терміни давності притягнення до адміністративної відповідальності починають обчислюватися з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або про його припинення. Отже, у зазначених випадках початок обчислення зазначених строків вже не залежить від встановлення факту вчинення проступку.

Критерії обчислення строків давності притягнення до адміністративної відповідальності, встановлені ч. 51 і 6 ст. 4.5 КоАП, застосовуються тільки щодо зазначених у них правопорушень. Крім юридичних фактів, що підлягають встановленню при обчисленні строків давності притягнення до адміністративної відповідальності, ч. 5 ст. 4.5 КоАП визначені також обставини призупинення терміну давності.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Правові критерії обчислення строку давності притягнення до адміністративної відповідальності
Давність притягнення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, до адміністративної відповідальності
Позовна давність
Адміністративна відповідальність та публічне примус
Обставини, що пом'якшують адміністративну відповідальність
Початок перебігу позовної давності
Правові критерії обчислення строку давності притягнення до адміністративної відповідальності
ПЕРЕДУМОВИ І ПОЧАТОК ПЕРЕТВОРЕНЬ ПЕТРА ВЕЛИКОГО
Московська держава в епоху Смути (початок XVII століття)
Строки позовної давності
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси