Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Управлінське консультування
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Маркетинг консалтингових послуг

Маркетинг консалтинг має свої особливості, що пов'язано насамперед з нематериальностью цієї ділової послуги, її інтелектуальним змістом. Крім того, ця послуга не є обов'язковою для виконання господарської діяльності організації, що є потенційним клієнтом, на відміну, скажімо, від послуги з постачання сировини і матеріалів, енергетичного забезпечення.

Приступаючи до маркетингу, консалтингова фірма повинна розробити свою місію і слоган, визначити своє стратегічне бачення.

Наприклад, компанія РОС, яка виконує консалтингові та аудиторські послуги, так визначила свій девіз - "Давайте працювати разом, і ми змінимо світ". Компанія Accenture, що надає послуги організаціям з консультування у сферах стратегічного планування, оптимізації та організації аутсорсингу бізнес-процесів, управління взаємовідносинами з клієнтами, управління логістичними процесами, управління персоналом, впровадження інформаційних технологій, звертається до клієнтів зі слоганом - "Ваш бізнес може бути цікавіше". У слогані Deloitte&Touche, яка є найбільшою міжнародною консалтинговою і аудиторською компанією, - "Сприяти успіху наших клієнтів і наших співробітників" - вперше пролунала ідея про важливості розвитку співробітників компанії. Це дає підстави вважати, що компанія приділяє багато уваги внутрішньому маркетингу.

Корисно також продумати емблему як візуальний образ, з яким компанія асоціювалася у клієнтів.

Так, логотип "PSM Consulting" відображає групу людей, що прагнуть до загальної мети, представленої у формі зірки, що символізує значущість, привабливість мети, а також енергію, що йде від неї (малюнок 8).

Логотип компанії

Малюнок 8 - Логотип компанії "PSM Consulting"

Найважливішими засобами просування консалтингових послуг є реклама і паблісіті.

За своєю природою консалтингові послуги не є послугами масового попиту, і тому вони не потребують масової реклами.

При побудові рекламної кампанії доцільно використовувати модель "5М":

1. Місія (Mission) - у чому полягає мета рекламної кампанії?

2. Гроші (Money) - яких коштів вона потребує?

3. Звернення (Message) - яке рекламне повідомлення необхідно донести до споживача?

4. Медиасредства (Media) - які медиасредства слід використовувати?

5. Вимірювання (Measurement) - як оцінити результати рекламної кампанії?

Рекомендується насамперед здійснювати рекламу засобами телебачення і радіо, друку, Інтернету, довідників, зовнішньої реклами і паблісіті.

Реклама на телебаченні і радіо

Телевізійні оголошення містять у собі зображення, звук, рух, колір і тому надають на рекламну аудиторію значно більший вплив, ніж оголошення в інших засобах масової інформації.

Така реклама доцільна на ділових каналах і бізнес-передачах, економічних новинах, форумах та ін.

Як правило, фахівці з реклами радіо і телебачення допомагають вибрати способи реклами з урахуванням цільової аудиторії, рекомендують обсяги розміщення і розраховують необхідний бюджет.

Реклама у пресі

Реклама у пресі - це реклама в газетах, журналах, довідниках.

При виборі типу носія реклами необхідно врахувати, що газети мають малий життєвий цикл, більш довгий - у журналів і найдовший - у довідників.

Практично кожен журнал має свою електронну версію, внаслідок чого життєвий цикл видання значно подовжується, а при створенні архівів номерів стає "нескінченним".

Для реклами в газетах і журналах доцільно використовувати бізнес-видання і тематичні огляди, випуски, набори статей.

У Росії публікації можливі в таких виданнях, як журнали "Експерт", "Гроші", "Бізнес-журнал". Існують і спеціалізовані журнали: "Консалтинг", "ЗЕД Консалтинг", "Екологічний консалтинг".

Можна давати рекламу в таких газетах, як "Коммерсант", "Ведомости", "Ділова газета".

Газети і журнали необхідно використовувати не тільки для публікації рекламних оголошень, але і для тематичних статей. Професійно написана стаття на актуальну тему несе не тільки корисну для користувача інформацію, а й є стимулом до замовлення консалтингової послуги, дозволяє заочно познайомитися з працівником консалтингової фірми, написав статтю.

На ефективність рекламної кампанії у пресі впливають наступні фактори: вибір видання, час і частота виходу реклами, якість рекламних макетів і їх розташування усередині видань.

Реклама в паперових довідниках доцільна, незважаючи на те що з ростом популярності Інтернету їх значення знижується.

Реклама у довідниках має позитивні властивості:

- спрямованість на цільову аудиторію;

- наявність тематичних розділів;

- тривалий життєвий цикл.

Практично всі телефонні довідники надають можливість безкоштовного стандартного розміщення інформації, що включає в себе назву, адресу і телефон компанії. Виділення кольором, додаткова інформація та рекламні модулі оплачуються окремо.

Багато паперові довідники мають інтернет-двійників, що надає додаткову зручність, так як там є посилання на сайт консалтингової компанії, що дозволяє швидко отримати необхідну інформацію і встановити контакт. Наприклад, це веб-довідник, який містить інформацію в добре структурованому вигляді про товари, ділових послуг, у тому числі і консалтингових.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Етапи розвитку консалтингових послуг в Росії. Особливості консалтингу в Росії, тенденції і перспективи його розвитку
Особливості маркетингу послуг
Маркетинг сфери послуг аутсорсингу
Продаж реклами на радіо
Радіо - і телереклама
Реклама на радіо
Основні види реклами та рекламних засобів
Зовнішня реклама
Основні напрямки створення ефективної інтернет-реклами
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси