Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Аналіз і оцінка ризику виробничої діяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОБОВ'ЯЗКИ ПРАЦІВНИКІВ СЛУЖБИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В ОРГАНІЗАЦІЯХ

Для виконання функціональних обов'язків працівників служби охорони праці повинні бути надані такі права:

- У будь-який час доби безперешкодно відвідувати та оглядати виробничі, службові та побутові приміщення організації, знайомитися в межах своєї компетенції з документами з питань охорони праці.

- Пред'являти керівникам підрозділів, іншим посадовим особам організації обов'язкові для виконання приписи про усунення виявлених під час перевірок порушень вимог охорони праці та контролювати їх виконання.

- Вимагати від керівників підрозділів відсторонення від роботи осіб, які не мають допуску до виконання даного виду робіт, які не пройшли в установленому порядку попередніх і періодичних медичних оглядів, інструктажу з охорони праці, що не використовують у своїй роботі наданих засобів індивідуального захисту, а також порушують вимоги законодавства про охорону праці.

- Направляти керівнику організації пропозиції про притягнення до відповідальності посадових осіб, які порушують вимоги охорони праці.

- Запитувати та отримувати від керівників підрозділів необхідні відомості, інформацію, документи з питань охорони праці, вимагати письмові пояснення від осіб, які допустили порушення законодавства про охорону праці.

- Залучати за погодженням з керівником організації і керівниками підрозділів відповідних спеціалістів організації до перевірок стану умов і охорони праці.

- Представляти керівнику організації пропозиції про заохочення окремих працівників за активну роботу по поліпшенню умов та охорони праці.

- Були представницькою за дорученням керівника організації в державних і громадських організаціях при обговоренні питань охорони праці.

Крім того, службі охорони праці доводиться вирішувати й інші завдання в галузі охорони праці, які випливають із специфічних особливостей організації і виникаючих ситуацій в процесі виробництва або надання послуг. Виходячи із завдань, поставлених перед службою охорони праці, її працівники повинні володіти різнобічними знаннями, розбиратися в наявному обладнанні, професійних небезпеки і виробництві, знати санітарно-гігієнічні умови при виробництві різних робіт.

Між працівниками служби охорони праці повинні бути чітко розподілені обов'язки та закріплені ділянки робіт. Розподіл проводиться виходячи з ділових якостей і кваліфікації працівників, обліку кількості працюючих в підрозділах, складності виробництва й інших факторів. Такий розподіл обов'язків закріплюється наказом по організації або розпорядженням по службі охорони праці.

З метою координації і більш ефективної роботи працівників служби охорони праці складаються квартальні та загальний річний плани роботи. Такі плани затверджуються, незважаючи на деяку кількість робіт, які не можуть бути заздалегідь передбачені з-за складності їх передбачення (участь у розслідуванні нещасних випадків, роботі органів державного нагляду, подання позапланової інформації, участь у роботі різних комісій і т. д.). В плани включаються не тільки ті заходи, які спеціалісти служби охорони праці проводять самі (наприклад, обстеження і перевірки), але і ті, проведення яких вони повинні контролювати та вимагати їх виконання від інших відповідальних осіб.

Для більш якісного планування робіт в організації складається Перелік заходів з охорони праці, що проводяться протягом року із зазначенням термінів їх виконання, періодичності та відповідальних виконавців.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

СЛУЖБА ОХОРОНИ ПРАЦІ В ОРГАНІЗАЦІЇ
Обов'язки працівника у сфері охорони праці
Права та обов'язки працівників щодо дотримання вимог охорони праці
Організація служби охорони праці
Організація навчання працівників, проведення та оформлення інструктажів з охорони праці на підприємстві
Функціональне поділ праці і організаційна структура служби управління персоналом
ОБОВ'ЯЗКИ РОБОТОДАВЦЯ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕЧНИХ УМОВ І ОХОРОНИ ПРАЦІ
ПРАВО ПРАЦІВНИКА НА ПРАЦЮ В УМОВАХ,ВІДПОВІДНИХ ОХОРОНИ ГРУМ
Обов'язки, обмеження і заборони, пов'язані з проходженням служби в органах і установах прокуратури
Фінансування заходів щодо поліпшення умов і охорони праці
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси