Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Загальна історія держави і права. Том 2
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Кримінальне право

Умовне засудження.

В галузі кримінального законодавства слід зазначити виданий у 1907 р. закон про "випробуванні" злочинців (тобто про умовному засудженні).

Він відрізняється від подібних же континентальних законів тим, що суд затягує не виконання, а саме призначення покарання або навіть (в суди сумарної юрисдикції) - саме засудження. Якщо суд (у справах з обвинувальним актом) знайде, що у вигляді моральних якостей обвинуваченого, визнаного винним, його попереднього життя, здоров'я, віку, рівня розумового розвитку, характеру злочину чи яких-небудь пом'якшуючих обставин призначення покарання недоцільне, суд може відстрочити це призначення під умовою подання запоруки доброго поведінки і поручительства (або без такого) про явку на вимогу суду. Строк такого випробування - до трьох років. Суди сумарної юрисдикції можуть, врахувавши попередню життя обвинуваченого, зовсім припинити справу або умовно звільнити обвинуваченого під умовою подання запоруки доброго поведінки з призначенням або без призначення звільненого піклувальника.

Превентивне ув'язнення.

У тому ж році був виданий закон про превентивне ув'язнення звичних злочинців. Згідно з цим законом суд має право визнавати осіб, які по досягненні ними 16-річного віку, не менше трьох разів засуджені за серйозні злочини і ведуть злочинний спосіб життя, звичними злочинцями і засуджувати їх, крім покарання, до так званого превентивного (попереджувального) ув'язнення на термін від 5 до 10 років, якому вони піддаються вже після відбуття накладеного на них покарання і яке за характером режиму дещо відрізняється від звичайного тюремного ув'язнення.

Закони 1912 і 1916 рр. передбачають тілесні покарання (батоги) для деяких категорій чоловіків-злочинців.

Скорочення застосування короткострокового тюремного ув'язнення. Закон про відправлення правосуддя 1914 р., який ставив своєю метою "скорочення числа випадків направлення у в'язницю", зробив для суду обов'язковим при призначенні штрафу як міри покарання приймати до уваги майновий стан обвинуваченого, надавати, як правило, не менш ніж семиденний термін для сплати штрафу і дозволяти сплату штрафу по частинах. Цим законом скорочувалася напрямок у в'язницю за несплату штрафу. Однак потрібні додаткові заходи для того, щоб домогтися більш рішучого скорочення числа осіб, для яких замінюється штраф, внаслідок його несплати, в'язницею, і в 1935 р. був прийнятий закон, який заборонив судам, як правило, ухвалювати в самому вироку про заміну штрафу у разі несплати в'язницею. Така заміна можлива тільки шляхом особливого постанови суду.

Законодавство воєнного часу.

Перша світова війна ознаменувалася виданням ряду виняткових законів. Незабаром після початку війни з'явився Закон про захист держави, відомий під скороченою назвою "DOPA" (Defence of the Realm Act, 1914 р.). Закон цей, вилучення з основних положень Конституції, надав королю (тобто кабінетові) право видавати під позапарламентський порядку укази про захист держави під час війни. Ці укази могли надавати установам, так і окремим державним службовцям повноваження, що мають метою забезпечення громадської безпеки і оборони держави. Виконавча влада отримала право передавати на розгляд військових судів справи про порушення указів, що забороняли відносини з ворогом, збирання відомостей з метою передачі їх ворогові і взагалі спрямовані на надання допомоги ворогові. Виконавчої влади було надано право видавати такі укази та з метою забезпечення цілості коштів повідомлення, гаваней і доків. У вигляді загального правила порушення виданих на підставі закону 1914 р. указів ставило порушника в таке положення, як якщо б він був підсудний військовому суду і скоїв злочин, перебуваючи на дійсній військовій службі.

Надалі постанови Закону про захист держави були поширені на заходи, що вживаються з метою попередження розповсюдження звісток, "можуть викликати зневіру або тривогу". Закон про обмеження прав іноземців (1914) надав виконавчої влади право видавати під час війни або під час небезпеки, що загрожує державі, і взагалі у випадках крайньої необхідності укази, які встановлюють різні обмеження для іноземців.

Видання виняткових законів тривало в Англії, як і в інших країнах, під час війни.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Кримінально-процесуальне право
Джерела кримінально-процесуального права
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси