Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Податкові системи зарубіжних країн
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Регіональні та місцеві податки

Землі мають право стягувати податок на успадкування та дарування (Erbschaftsteuer), податок на пиво (Biersteuer), транспортний податок (Verkehrsteuern), податок на гральний бізнес (Spielbankabgabe) і т. д.

Податок на успадкування та дарування регулюється відповідним законом - Erbschaftsteuer und Schenkungsteuergesetz, а доходи від його збору повністю надходять у бюджети земель. Цим податком оподатковується майно, одержане у зв'язку зі вступом особи в права спадкування або в результаті дарування. Також обкладаються безоплатно отримані кошти (пожертви) і кожні 30 років, кошти фондів, бенефіціарами яких є платник податків і члени його сім'ї.

Від податку звільняються дарування між близькими членами родини, дарування або спадкування предметів особистого і домашнього вжитку (вартість яких не перевищує визначеного ліміту), пожертви благодійним організаціям та релігійним організаціям, що відповідають встановленим вимогам; пожертви політичним партіям і т. д.

Ставка податку прогресивна, і її розмір залежить від ступеня споріднення спадкоємця і спадкодавця, а також від розміру оподатковуваного майна. Так, для спадкоємців першої групи (подружжя, діти, батьки, онуки, дідусі і бабусі) ставки будуть варіюватися від 7 до 30% в залежності від вартості спадщини. Для спадкоємців третьої групи (не родичів) ставки складуть вже від 17 до 50%. Крім цього, при розрахунку оподатковуваної бази платник податків має право застосувати дозволені законодавством відрахування (які залежать від сімейного стану платника податків та його класу оподаткування), зменшуючи, таким чином, податкове навантаження.

Податок на пиво, по суті, являє собою акциз. Хоча повноваженнями щодо встановлення акцизів має федеральна влада, історично склалося, що землі, в яких виробництво пива має давню історію, обкладають виробників податком.

Ставка податку на пиво розраховується в залежності від масової частки сухих речовин початкового сусла (Grad Plato - частка початкового сусла в 100 мл пива) і становить 0,787 євро на одиницю Grad Plato в одному гектолитре продукту. Для невеликих виробництв (до 200 000 гектолітрів на рік) передбачено застосування понижуючого коефіцієнту до ставки податку, яка варіюється від 56 до 84% в залежності від обсягів виробництва пива. Якщо пиво є безалкогольним (вміст алкоголю менше 0,5% об'єму), то воно не обкладається податком.

До місцевих податків у ФРН відносяться: податок на майно (Grundsteuer), промисловий податок (Gewerbesteuer) і різні види податків на використання або дозвіл на використання (наприклад, податок на собак, мисливські збори, податок на розваги тощо).

Найбільш важливим з точки зору формування місцевих бюджетів є промисловий податок. Платниками податку є організації, що діють на території земель та громад і займаються будь-яким видом діяльності, за винятком сільського та лісового господарства, а також особи, що займаються індивідуальною трудовою діяльністю. Об'єктом оподаткування є дохід платника податку, а в якості податкової бази використовується оподатковуваний дохід (прибуток), розрахований для цілей оподаткування прибутковим податком (податком на прибуток) і скоригований на певні відрахування і надбавки. До відрахуванню, наприклад, відносяться:

- дивіденди, отримані від німецьких організацій, якщо платник податків володіє не менш ніж 10% статутного капіталу такої організації на початок податкового періоду;

- прибуток від вітчизняних або зарубіжних партнерств;

- 1,2% оподатковуваної вартості нерухомого майна і т. д.

Збільшувати податкову базу можуть:

- 50% за постійної заборгованості, тобто заборгованості, яка виникла у зв'язку з організацією, придбанням або розширенням бізнесу;

- виплати іноземним партнерам, які не беруть участь у прийнятті рішень (так званий пасивний партнер, silent partner);

- дивіденди та інші аналогічні доходи, віднімаються з оподатковуваної бази згідно із Законом "Про податок на прибуток", і т. д.

Справляння податку здійснюється за федеральної базовою ставкою 3,5% (Messzahl), яка коригується на муніципальний коефіцієнт (Hebesatz), що зазвичай становить від 200 до 490% залежно від громади. Неоподатковувана сума становить 24 500 євро для індивідуальних підприємців і 5000 євро для організацій.

Фінансовий орган повідомляє землі громадам розрахункову величину податку, мінімальну для конкретної громади. Далі застосовується муніципальний поправочний коефіцієнт до суми податку.

Податок на майно пов'язаний з оподаткуванням всіх видів власності і буває двох типів: 1) податок на майно типу "А", яким оподатковуються сільськогосподарські та місцеві організації; 2) податок на майно типу "Б", яким обкладається інша нерухомість. Від сплати податку звільнені державні підприємства, релігійні установи.

Податок обчислюється у відсотках від оціночної вартості майна і залежить як від виду майна, так і від рішень муніципальних властей. Федеральна базова ставка становить 35%, потім сума податку коригується на муніципальний коефіцієнт від 280 до 600%, таким чином, податкова ставка в підсумку становить від 0,98 до 2,1%. В середньому податок стягується за загальною ставкою 1,5%. Сплата податку здійснюється чотирма платежами: 15 лютого, 15 травня, 15 серпня і 15 листопада.

Податкова система ФРН, відповідаючи потребам социальноориентированного держави, регулярно трансформується, залишаючись досить складною для платників податків. Велика кількість податків, які стягуються на регіональному і місцевому рівні, обумовлюється як сучасними економічними, так і історичними чинниками.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Регіональні і місцеві податки, що сплачуються підприємствами
Регіональні та місцеві податки
РЕГІОНАЛЬНІ ТА МІСЦЕВІ ПОДАТКИ
Місцеві податки і збори
Доходи від місцевих податків і зборів
Місцеві податки
Регіональні ЗМІ
Регіональний податок на виробничу діяльність - Imposta Regionale sulle Attivita Produttive (IRAP)
Регіональні податки і збори
Особливості регіонального та місцевого управління
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси