Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Охорона праці в будівництві
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Засоби захисту рук

Застосування засобів захисту рук є однією з найпоширеніших заходів попередження несприятливого впливу небезпечних і шкідливих виробничих факторів на працюючих.

В залежності від умов праці на різних виробництвах рекомендуються такі засоби захисту рук, як рукавиці, рукавички, напальчники, або дерматологічні засоби - мазі, пасти, креми, очищувачі шкіри.

У вітчизняній промисловості для виготовлення рукавиць використовують бавовняні, вовняні і лляні тканини, шкіряний спилок, азбест, штучні шкіри.

В залежності від призначення захисні рукавички і напальчники виготовляють з гуми на основі каучуків або з натуральних і синтетичних латексів. Рукавички рекомендується застосовувати з вкладишами. Для цього можуть бути використані будь-які види трикотажних рукавичок. Серйозної уваги заслуговують питання догляду за засобами захисту рук.

Рукавиці та рукавички тканини і трикотажні слід очищати в міру забруднення, просушувати, при необхідності - ремонтувати. Зберігати їх потрібно в сухому приміщенні. Рукавички з полімерних матеріалів треба промивати водою з миючими засобами і висушувати. Правильні експлуатація та зберігання засобів захисту рук сприяють продовженню строків їх служби.

Промисловість випускає виготовлені з різних матеріалів рукавиці та рукавички, близькі за призначенням. При цьому в умовах одного і того ж виробництва строки їх служби різні. Це залежить від того, що сам матеріал, його захисні та експлуатаційні властивості визначають тривалість ефективного захисту рук. Дослідження впливу розчинів кислот і лугів різної концентрації на властивості матеріалів, з яких виготовляють рукавиці та рукавички вітчизняного виробництва, показують різну стійкість матеріалів. Тому фактичні терміни служби засобів захисту рук залежать як від умов праці, так і від характеру виконуваних виробничих операцій. Однією з причин передчасного зносу засобів захисту рук є недотримання працюючими правил догляду за ними та їх зберігання в процесі експлуатації, відсутність чищення, прання, сушіння і ремонту. Тканинні і трикотажні рукавиці та рукавички щодня слід піддавати пранню або хімчистці. Це покращує гігієнічні умови використання засобів захисту рук і сприяє продовженню строків їх служби. Рукавиці та рукавички з полімерних матеріалів повинні бути також після кожної зміни обов'язково промиті і висушені, але не на нагрітих поверхнях.

Костюми ізолюючі

Ізолюючі костюми дозволяють надійно захищати людину від впливу небезпечних і шкідливих факторів зовнішнього середовища протягом часу, зазначеного в технічних умовах на конкретний тип костюма.

Костюми ізолюючі поділяються на пневмокостюмы, гідроізолюючі костюми, скафандри, невентильовану захисний одяг для захисту від рідин, рідких аерозолів, пари і газів.

Пневмокостюмы (вентильовані ізолюючі костюми) забезпечують ізоляцію людини від небезпечних і шкідливих виробничих факторів при нормальному атмосферному тиску за рахунок матеріалу костюма і створюваного в подкостюмном просторі надлишкового тиску шляхом подачі надлишкового повітря з автономного дихального апарату або по шлангу від зовнішнього джерела повітропостачання. Шлангові пневмокостюмы призначені для захисту органів дихання, зору і шкірних покривів людини від радіоактивних, небезпечних хімічних і біологічних речовин. До складу комплектів входять комбінезон, рукавички, чоботи або приварені бахіли, система подачі повітря, система вентиляції. Комбінезон виготовляють з полівінілхлоридного пластикату з привареним шоломом. Оглядове панорамне скло може бути незнімним або знімним. Лаз для надягання і зняття комбінезона розташовується спереду і закривається герметичною застібкою.

Гідроізолюючі костюми призначені для ізоляції людини від навколишнього водного середовища при зануренні і виконання робіт, у тому числі і аварийноспасательных, під водою, в затоплених цистернах, колодязях, при ремонті каналізаційних та водопровідних мереж і т. п. Вони входять в різні комплекти водолазного спорядження поряд з дихальними апаратами. Гідроізолюючі костюми мають верхню частину, виконану у вигляді куртки, і нижню - у вигляді штанів, які виготовляються окремо. Крім них для роботи під водою випускаються гидрокомбинезоны у вигляді куртки і штанів, виготовлених як єдине ціле. Гидрокомбинезон виготовляють з прогумованої тканини червоного або оранжевого кольору.

Скафандри - це водонепроникні костюми для водолазів з прогумованої тканини з металевим шоломом і заскленими отворами для очей, а також герметичний костюм льотчика або космонавта, з'єднаний із шоломом і забезпечує умови життєдіяльності і працездатності людини в розрідженій атмосфері на великих висотах і в космічному просторі. Водолазний скафандр створює необхідні умови для діяльності людини під водою в будь-який час року. Скафандр і комплект пристроїв для нього забезпечують водолаза повітрям (газовою сумішшю) для дихання при виконанні робіт під водою на необхідній глибині, ізоляцію. Тепловий захист від дії холодної води, необхідну рухливість.

Водолазний скафандр відноситься до вентилируемому спорядження, яке безперервно по шлангу подають з поверхні стиснене повітря, що надходить у подшлемное простір для дихання. Надлишок повітря через травящие клапани видаляється з скафандра у воду.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Засоби індивідуального захисту
Інші засоби захисту
Засоби захисту голови
Засоби захисту від ураження струмом
Використання засобів колективного захисту
Жіночий діловий костюм
Чоловічий діловий костюм
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси