Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Конкурентоспроможність товарів і послуг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Свідчення достовірності

В країні почали створюватися спеціалізовані організації, що забезпечують виробникам захист ринку їх продукції від фальсифікату.

Прикладом є ВАТ "Агентство-Служба по боротьбі з фальсифікацією (СБФ)". Правовою основою її діяльності є договір з виробником про інформаційному супроводі збуту продукції. В основу стратегії діяльності СБФ закладені запатентований спосіб ідентифікації будь одиниці товару, оригінальна інформаційно-довідкова технологія захисту товарів від підробки та ринків збуту від фальсифікованої продукції, забезпечення зворотного зв'язку з споживачем продукції та здійснення моніторингу ринку з проблем фальсифікації. Зазначені заходи підвищують привабливість та конкурентоспроможність товару.

Підтвердження автентичності може здійснюватися безпосередньо і опосередковано.

Безпосереднім свідчення достовірності є: сертифікати відповідності; сертифікати автентичності, видані дистриб'юторам; сертифікати страхування автентичності, видані аукціонними будинками на твори мистецтва; сертифікати відповідності на ювелірні вироби; спеціальне і захисне маркування, захищені знаки підтвердження оригінальності товару, акцизні марки, маркування реєстраційним знаком та ін.

Для масового покупця свідченням конкурентних переваг є такі прийняті товаровиробником заходи, як спеціальне і захисне маркування, захищені знаки підтвердження оригінальності товару (наприклад, знаки на жіночих колготках "Леванте" ("Levante"), іграшках "Лего" тощо); акцизні марки (на алкогольну продукцію, тютюнові вироби).

Аудіо-, відео - і комп'ютерні програми маркуються реєстраційним знаком.

Зазначена маркування необхідне для запобігання порушення авторських прав, припинення продажу продукції низького нравственноэтического змісту, зокрема пропагує насильство і порнографію. Реєстраційні знаки мають індивідуальний номерний код і повинні володіти захистом від несанционированного відтворення і саморуйнуватися при спробі переклеивания. Розміщують знаки або на неодмінно повреждаемом при розтині упаковки ділянці продукції, або безпосередньо на самому носії інформації або на етикетці, якщо вона є невід'ємною частиною примірника продукції.

Захисні знаки наносяться також на товаросупровідні документи (сертифікати відповідності, гігієнічні і санітарно-епідеміологічні висновки).

Опосередкованим свідченням достовірності служать: а) колективні знаки на тарі, статус експерта, підтверджуючого достовірність товару; в) місце продажу товару; г) ціна товару.

На тарі багатьох товарів, переважно продовольчих, проставляються колективні знаки союзів, асоціацій та інших добровільних об'єднань.

Роль статусу експерта (експертної організації) можна проілюструвати на прикладі ідентифікації антикварного вироби. У мистецтвознавстві ця процедура називається атрибутированием. Для покупців, особливо колекціонерів, придбання твори мистецтва є формою збереження заощадження і часто збільшенням в майбутньому свого капіталу. Тому дуже цінні предмети мистецтва, атрибутированные у відомих міжнародних дослідницьких центрах, великих аукціонних будинках, будуть коштувати помітно дорожче, ніж якщо б їх атрибутування провели експерти одного з численних антикварних салонів.

"Новим" колекціонерам простіше купувати антикварні речі в аукціонному домі, Всеросійському антикварному салоні та інших відкритих закладах, ніж заводити знайомства в середовищі антикварів, яка, на думку більшості, є закритою і небезпечною.

Наприклад, у великому російському аукціонному будинку "Гелос" експертизу раритетної картини в ряді випадків проводять на трьох рівнях: 1) підтвердження достовірності (а отже, цінності) і приблизну вартість експертом "Гелосу"; 2) візуальний аналіз картини і порівняння з еталонними зразками експертами одного з відомих музеїв; 3) спектральний аналіз (при необхідності) для визначення часу створення. У складних випадках доводиться звертатися до мистецтвознавцю, який вважається в Росії найбільш компетентним по даній країні та даного періоду для визначення авторства або школи. Наприклад, для встановлення автентичності великодніх яєць Фаберже запрошували наукового співробітника Ермітажу М. Лопато, найбільшого фахівця з цим творам мистецтва.

Фахівці "Гелосу" гарантують 100%-ву справжність продаваних монет. Експертиза проводиться у відділі нумізматики Державного історичного музею, а в найбільш важких випадках здійснюються складні лабораторні дослідження, в тому числі спектральний аналіз.

Що стосується картин, то 100%-ву гарантію автентичності не можуть дати навіть на аукціонах "Сотбіс" і "Крістіс", на яких працюють кращі експерти. У зв'язку з цим протягом п'яти років після покупки власник колекційного виробу у разі виявлення підробки може повернути його і отримати гроші.

Покупець може уникнути придбання фальсифікованого товару двома шляхами: звернутися за вибором до продавця, якому можна довірити експертизу товару, або самому стати експертом. Більшість обирає перший шлях. Кваліфікація продавця визначається місцем продажу.

У більшості випадків місце визначає ймовірність придбання справжніх виробів (рис. 17).

Виробники часто реалізують свою продукцію через магазини, що є їх офіційними дилерами. Наприклад, три московських магазину але продаж кондиціонерів ТОВ "Спецтехнологія" мають сертифікати п'яти зарубіжних фірм ("Шарп", "Делонже" та ін), які підтверджують, що ТОВ "Спецтехнологія" є їх дилером. У московській дрібнороздрібної мережі "Товари для здоров'я", яка торгує біодобавками, на упаковці указується торгова марка "Биодар", засвідчує справжність товару.

Індикатором підробленого товару, як зазначалося вище, є відносно низька ціна.

На закінчення відзначимо, що справжність по своїй соціальній значимості схожа з безпекою: як характеристика харчового продукту, косметичного засобу є свідченням його безпеки для життя і здоров'я споживача, а як дорогого вироби - майнової безпеки.

Рис. 17. Місце продажу як непряме свідчення справжності товару

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Справжність
Заходи забезпечення автентичності
Заходи забезпечення автентичності на рівні держави
Заходи забезпечення автентичності на рівні компаній і підприємств
Свідоцтва безпеки товарів в сфері обігу і експлуатації
Спори про визнання неправильним анулювання авторського свідоцтва на винахід та про видачу посвідчення на раціоналізаторську пропозицію не підлягають розгляду в суді
Видача свідоцтва про право на спадщину
Свідоцтво на товарний знак
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси