Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Митна справа
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Порядок, форми та строки сплати митних платежів

При переміщенні товарів через митний кордон обов'язок із сплати митних платежів виникає:

а) при ввезенні товарів з моменту перетину митного кордону;

б) вивезення товарів з моменту подання митної декларації або здійснення дій, безпосередньо спрямованих на вивезення товарів з митної території РФ.

Мита, податки не сплачуються у разі, якщо:

o товари не обкладаються митом, податками;

o щодо товарів надано умовне повне звільнення від сплати митних зборів, податків у період дії такого звільнення і при дотриманні умов, у зв'язку з якими було надано таке звільнення;

o загальна митна вартість товарів, що ввозяться на митну територію РФ по одному транспортному документу на адресу одного одержувача, не перевищує суму, еквівалентну 200 євро (посадова особа перевіряє правильність обчислення митних платежів, у тому числі при ввезенні товарів на адресу одного одержувача, загальна митна вартість яких не перевищує 200 євро);

o при переміщенні товарів для особистого користування у випадках, встановлених міжнародними договорами держав - членів МС.

Обов'язок по сплаті митних зборів, податків припиняється в наступних випадках:

1) сплати або стягнення митних зборів, податків у розмірах, встановлених ТК ТЗ;

2) приміщення товарів під митну процедуру випуску для внутрішнього споживання з наданням пільг по сплаті митних зборів, податків, не пов'язаних із обмеженнями з користування і (або) розпорядження цими товарами;

3) знищення іноземних товарів внаслідок аварії або дії непереборної сили або в результаті природного убутку при нормальних умовах транспортування та зберігання;

4) приміщення товарів під митну процедуру відмови на користь держави;

5) відмови у випуску товарів відповідно до заявленої митної процедурою;

6) визнання її безнадійною до стягнення та списання в порядку, визначеному законодавством держав - членів МС, та деяких інших випадках.

Щодо товарів, випущених для внутрішнього споживання на митній території РФ або вивезених з цієї території, обов'язок по сплаті митних зборів, податків також припиняється у наступних випадках, передбачених ст. 44 ч. 1 НК РФ:

o виникнення обставин, з якими законодавство про податки і (або) зборах пов'язує припинення обов'язки але сплаті митних зборів, податків;

o смерть платника або про визнання її померлою у встановленому порядку;

o ліквідація організації-платника після проведення ліквідаційною комісією всіх розрахунків з бюджетами (позабюджетними фондами) у відповідності зі ст. 49 НК РФ.

Обставинами, з якими законодавство про податки і (або) зборах пов'язує припинення обов'язку по сплаті митних зборів, податків, можуть бути, наприклад, скасування податку або збору (п. 5 ст. 3 НК РФ), введення пільги, що звільняє від сплати податку або збору (ст. 56 НК РФ), що мають зворотну силу.

Від сплати мита звільняються товари, що ввозяться на митну територію РФ для виконання робіт за угодою, передбачених програмами робіт і кошторисами видатків, а також продукція, вироблена у відповідності з умовами угоди і вивозиться з митної території РФ. Постановою Уряду РФ від 21 січня 2004 року № 25 визначено перелік документів, на підставі яких проводиться звільнення від сплати зазначеного податку. У цей перелік включені:

o заява інвестора за угодою про розподіл продукції щодо звільнення його від сплати мита;

o завірена програма робіт і кошторис витрат на відповідний рік;

o копія договору між інвестором і юридичною особою, що виступає в якості підрядника, постачальника, перевізника;

o копії транспортних і товаросупровідних документів;

o підтвердження федерального органу виконавчої влади.

Особою, відповідальною за сплату митних зборів, податків, є декларант. Якщо декларування проводиться митним представником, він же відповідає за сплату митних зборів, податків. Отже, якщо при декларуванні товарів митним представником митний орган виявить факт несплати або неповної сплати митних зборів, податків, то стягнення може проводитися як з декларанта, так і з митного представника.

При порушенні вимог і умов митних процедур, що відповідно до митним законодавством ТЗ і (або) законодавством російської федерації про митному справі тягне настання строку сплати митних зборів, податків, вимога про сплату митних платежів має бути направлено не пізніше трьох місяців після дня виявлення вказаного порушення. День виявлення факту несплати або неповної сплати митних платежів фіксується актом митного органу про виявлення факту несплати або неповної сплати митних платежів. Термін виконання вимоги про сплату митних платежів становить не менше 10 робочих днів і не більше 20 календарних днів з дня отримання зазначеного вимоги.

Уточнене вимога про сплату митних платежів має бути направлено не пізніше 10 робочих днів з дня підтвердження факту, що свідчить про зміну обов'язку по сплаті митних зборів, податків. Термін виконання уточненого вимоги становить не більше 10 робочих днів з дня отримання уточненого вимоги про сплату митних платежів.

При невиконанні вимоги про сплату митних платежів (уточненого вимоги про сплату митних платежів) у встановлені терміни митний орган приймає рішення про стягнення коштів з рахунків платника у банках в безспірному порядку в межах сум митних платежів (уточненому вимозі про сплату митних платежів), зазначених у вимозі про сплату митних платежів, та сум пені, нарахованих на день винесення такого рішення.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Порядок обчислення і строки сплати податку та авансових платежів
Терміни і порядок сплати податку
Порядок і терміни сплати податку і авансових платежів з податку
Терміни сплати і порядок обчислення митних зборів
Порядок і форми сплати митних зборів, податків
Порядок обчислення і сплати акцизів в митній справі
Порядок сплати обов'язкових платежів у державні соціальні позабюджетні фонди
Порядок обчислення і сплати податку на додану вартість в митній справі
Умови для звільнення від сплати авансових платежів
Види митних платежів та їх характеристика
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси