Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Міжнародний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Сучасні форми організації міжнародних перевезень

Двома основними формами організації міжнародних перевезень є транспортно-технологічні системи і міжнародні транспортні коридори.

Транспортно-технологічні системи

Транспортно-технологічна система (TTC) - форма організації транспортного процесу, при якій забезпечується єдність організаційних, технічних, технологічних, економічних і комерційно-правових рішень для перевезення вантажів з найбільшою економічною ефективністю.

Основні елементи TTC:

o рухомий склад різних видів транспорту (судна, вагони, автомобілі тощо);

o причали;

o склади;

o під'їзні шляхи;

o перевантажувальне обладнання;

o вантажозахватні пристосування;

o засоби укрупнення - системоутворюючий компонент TTC;

o засоби автоматизації і управління.

В основі формування будь TTC лежать наступні принципи:

o комбінування різних видів транспорту;

o можливість розділення транспортних засобів на складові частини;

o укрупнення вантажних одиниць для підвищення інтенсивності вантажних операцій і скорочення витрат, пов'язаних з перевезенням.

Серед чинників конкурентоспроможності TTC можна виділити транспортні (швидкість доставки вантажів, їх збереження), економічні (доходи та витрати учасників перевезення) та правові (відповідальність учасників перевезення).

Основні типи TTC представлені на рис. 7.1.

Пакетна TTC застосовується для перевезення вантажів, сформованих у вигляді транспортних пакетів - укрупнених вантажних місць, які складаються з генеральних вантажів і сформова

Основні типи транспортно-технологічних систем

Рис. 7.1. Основні типи транспортно-технологічних систем

зареєстровані допомогою пакетувальних засобів: піддонів; флетов (вантажних майданчиків з пристроями автоматичного захоплення вантажу).

У пакет укладаються однорідні вантажі. Засоби кріплення вантажу в пакети повинні мати контрольні знаки відправника. З окремих пакетів можуть формуватися блок-пакети для більш ефективного використання транспортних засобів по вантажопідйомності і місткості.

Поромна ITC призначена для перевезення залізничних вагонів, автомобілів, причепів і напівпричепів на спеціалізованих суднах-поромах. Пороми мають водотоннажність від 5 до 10 тис. т і, як правило, обладнані шляхами для пересування вагонів. Вантажно-розвантажувальні роботи здійснюються з допомогою берегових та суднових приймальних пристроїв.

Контейнерна ITC призначена для перевезення генеральних, у тому числі цінних вантажів. Доставка вантажів у контейнерах здійснюється за транспортною схемою "від дверей до дверей", тобто від відправника вантажу до одержувача без перевантаження на шляху прямування. Максимальна ефективність контейнерних перевезень досягається, коли продукція відразу після виготовлення укладається в пакети, завантажується в контейнери і в такому вигляді зберігається, транспортується, відвантажується і надходить споживачеві.

За призначенням контейнери бувають загального (універсальні) та спеціального призначення (спеціалізовані). По масі розрізняють малотоннажні (вантажопідйомністю до 2,5 т), середньотонажні (від 2,5 до 10 т) і великотоннажні (понад 10 т) контейнери.

Для перевезення контейнерів морським транспортом використовуються судна-контейнеровози, а залізничним - піввагони - контейнеровози.

Трейлерная ITC використовується для перевезення пакетованих і непакетированных вантажів, укладених у трейлери (вантажні майданчики на колісному ходу) або ролтрейлери (спеціальні платформи на колісному ходу). Трейлери буксируються тягачами і автонавантажувачами. При морських перевезеннях застосовуються суду-ролкери з горизонтальною вантаженням-вивантаженням. При цьому, як правило, використовуються одноосьові, двовісні і чотиривісні ролтрейлери.

Лихтерная TTC призначена для перевезення масових і генеральних вантажів з допомогою несамохідних барж - ліхтерів, вантажопідйомність яких становить від 140 до 1000 т. Перевезення можуть здійснюватися у змішаному плаванні (ріка - море): ліхтери доставляються в порт з допомогою буксирів, а потім за допомогою ліфтової системи піднімаються на борт судна - лихтеровоза.

Касетна TTC передбачає в якості укрупненого вантажного місця використання касет - плоских або плавучих платформ секцій вантажопідйомністю від 500 т. Плоскі платформи формуються на причалі і встановлюються в трюм або на палубу судна. Плавучі секції - це складова частина самого судна, поділеного на частини. Складене судно схоже па ліхтеровоз, де функції ліхтера виконують плавучі касети великої вантажопідйомності. Перевага системи в тому, що вона дозволяє виконувати вантажні роботи на причалі, не обладнаному перевантажувальною технікою.

Комбінована ITC являє собою поєднання перерахованих систем, де використовуються різні способи укрупнення вантажних місць.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Організація міжнародних перевезень
Нормативно-правове забезпечення міжнародних перевезень
Форми міжнародного поділу праці та тенденції його розвитку на сучасному етапі
Форми організації сучасного шкільного навчання
Сучасні організаційно-правові форми організацій
Транспортно-технологічна схема переробки вантажів на складі
Транспортно-технологічна структура переробки вантажів на складі
Транспортна система Росії
Поняття світової транспортної системи та її роль у світовій економіці
Методи прийняття управлінських рішень, засновані на оцінці перспектив розвитку виробничо-господарської діяльності економічних систем (підприємств), з урахуванням їх інноваційного потенціалу та інвестиційних можливостей
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси