Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Репутаційний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Розробка видів морального заохочення

У радянські часи прийнято було говорити, що при соціалізмі моральні стимули до праці повинні стояти вище матеріальних. З приходом перебудови весь досвід радянської агітації і пропаганди був відкинутий, але минув час, і стало ясно, що дещо з колишнього арсеналу можна взяти на озброєння і сьогодні. В першу чергу, це стосується морального заохочення співробітників. На новому витку суспільного розвитку довелося знову переконатися в старій істині: не хлібом єдиним живе людина. Численні дослідження показують, що далеко не завжди лояльність співробітників можна "купити" хорошою зарплатою. Часто куди більш дієвим стимулом до продуктивної праці стає суспільне визнання заслуг працівника. Дієвими виявляються наступні види морального заохочення:

o дошка пошани;

o зустрічі директора з робітниками в цехах;

o урочисте вручення почесних грамот передовикам виробництва;

o вшанування іменинників;

o колективні свята та ін.

Сьогодні такі технології, хоч і виглядають трохи по-іншому, але працюють, як і раніше безвідмовно.

Проведення корпоративних заходів та особистих зустрічей з керівництвом

Іноді складаються ситуації, коли інформаційні технології існують як би самі по собі, а реальна щоденне життя організації - сама по собі, робота відділу внутрішнього PR зводиться до випуску корпоративної газети. В таких організаціях явно недооцінюють важливість корпоративних заходів, формати яких дуже різноманітні: тім-білдінг, навчальні семінари, турніри з футболу, виїзди на природу, святкування Нового року і т. д. Зайве говорити про те, наскільки подібні заходи згуртовують колектив. Особисте спілкування співробітників між собою і з керівниками часом дозволяє краще зрозуміти один одного і навіть вирішити наболілі проблеми.

Втім, топ-менеджменту не варто чекати корпоративних подій, щоб поспілкуватися з персоналом. Сучасні керівники, які розуміють важливість внутрішнього PR, проводять не тільки регулярні летючки з керівним складом організації, але і особисто зустрічаються з "простими смертними". Так, президент "САН Інтербрю" Джо Стрелл щомісяця запрошує на обід у московський офіс 25 співробітників зі всієї країни (по два працівника з кожного заводу і по одному службовця від кожного офісу продажів). Під час обіду у співробітників є можливість задати будь-яке питання президенту. Через деякий час питання і відповіді, що прозвучали на зустрічі, публікуються в інформаційному бюлетені і вивішуються на інформаційні дошки в кожному підрозділі компанії. Зустрічі проводяться в п'ятницю, щоб дати працівникам можливість залишитися в Москві на вихідні, компанія оплачує проживання і дорогу.

Приклад з практики

Групи підприємств ЧТПЗ (названа по вхідним у неї Челябинскому трубопрокатному заводу) вирішила відродити такий широко відомий в колишні часи інструмент морального заохочення, як "Дошка пошани". При цьому відмовилися від казенних фотографій з застиглими особами передовиків, властивих портретів радянської епохи.

Для виготовлення портретів кращих співробітників були запрошені професійні фотограф, стиліст і візажист, які працювали зі своїми героями, як з зірками Голлівуду. В результаті вийшла галерея красивих художніх робіт, на яких ударники праці виглядали справжніми героями. Честі потрапити в цю галерею удостоїлися співробітники самого різного рівня - від акціонера до простого робітника. Ця акція згуртувала колектив, підвищила довіру до керівництва, що було особливо важливо напередодні серйозних структурних змін в компанії.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Види одноразових заохочень
Парадокс моральної довершеності
АКСІОМАТИКА І МЕТАФІЗИЧНІ ПІДСТАВИ МОРАЛІ
ОБҐРУНТУВАННЯ МОРАЛІ
Заохочення відбору та мобільності
Як правильно завершити телефонний дзвінок і домовитися про особисту зустріч
Корпоративне керівництво. Агентський конфлікт
Діяльність рад директорів. Кодекси корпоративного керівництва (поведінки)
Проведення евакуаційних заходів
Основні прийоми проведення презентації
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси