Меню
Головна
 
Головна arrow Інвестування arrow Інноваційний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ

Посткризова діяльність по забезпеченню розвитку

Завершення кризи характеризується стабілізацією економічної кон'юнктури як всередині організації, так і на ринку. В цей період необхідно докласти всі зусилля для підтримки цієї стабільності і одночасно забезпечити інноваційний "зачепив" (потенціал) для розвитку. Як вже було показано вище, найбільш стійкою до кризи проявляє себе диверсифікована інноваційна організація (ДІО), в якій інноваційні процеси не тільки слідують один за іншим, забезпечуючи безперервний розвиток, але і можуть здійснюватися одночасно. Для цих цілей найкращим чином підходить матрична організаційна структура, в якій департаменти, які виконують інноваційні проекти, можуть стати внутрішніми венчурами з власними рахунками. Однак ці структури є самостійними лише частково, так як залежать від "материнської" організації через фінанси, ресурси, територію і т. д. Фактично це "дочірні підприємства. Для них це вигідно, так як відпадає необхідність пошуку інвестицій та ресурсів і ризики виходу на ринок мінімальні. А для "материнської" компанії це вигідно, так як на період інноваційних процесів істотно нижче податковий прес.

Слід зазначити, що формування подібних структур в період кризи і після нього можливе не тільки в промислових галузях, але і в аграрному виробництві. У 90-х роках XX ст. багато сільські господарства, перетворені з колишніх колгоспів і радгоспів в юридично самостійні особи, керовані тими ж "головами" радянської закалки, були в повному руйнуванні. Тут позначилося і невміння керувати в ринкових умовах, і відверті саботаж і злодійство. При цьому малі господарства показали більш високу життєздатність. До кінця 90-х рр. склалася ситуація, коли близько 20% господарств давали до 80% всієї продукції в країні. І при цьому фінансові дотації розподілялися всім порівну. До слова сказати, хоча сьогодні співвідношення успішних і відсталих господарств змінилося на краще, але механізм розподілу дотацій залишається той же. А це суперечить основам ефективного менеджменту (з матриці Бостонської консультаційної групи - фінансову підтримку повинні отримувати тільки успішні, розвиваються і перспективні структури - "зірки" "важкі діти" - венчури) і в кінцевому підсумку несправедливо. В той же час вже є практика формування сільських господарств за принципом ДІО: дочірні фірми" організовуються на основі поділу видів діяльності - зерноводства, м'ясного виробництва, молочного виробництва, рибництва, садівництва і т. д. Причому кожна така фірма здійснює весь технологічний процес від початку до кінця, тобто до реалізації на ринку. З'являються власні заводи по переробці продукції, упаковці, власний транспорт, власні склади і магазини. Фактично тут також реалізується матрична організаційна структура: дочірні фірми - окремі проекти.

Таким чином, підходи до формування організаційних структур та інноваційної діяльності у посткризовий, стабільний період однакові і в промисловому, і в аграрному виробництві (відмінності в основному через сезонності робіт в аграрному виробництві). Основою структур безперервного інноваційного розвитку повинні стати диверсифіковані інноваційні структури (з обов'язковим включенням служби контролінгу), сформовані за матричної структурі управління, з можливим установою внутрішніх венчурів на правах "дочірніх фірм.

Слід пам'ятати, що коли ми говоримо про пріоритетність інноваційного розвитку в економіці, то пріоритетом у самому інноваційному розвитку має стати аграрне виробництво, так як без цього країні загрожує продовольча залежність від експорту, що неминуче призводить до кризових наслідків. На жаль, інноваційний механізм відродження аграрного сектора поки недостатньо опрацьоване. Навіть в умовах безробіття продовжує залишатися орієнтація на експортні поставки техніки, хімікатів, продовольства і т. д., в той час як потенціал російських нововведень залишається незатребуваним і нереалізованим в країні.

Пакет законів з проблем малого бізнесу, внесений у Державну Думу за ініціативою Президента РФ, викликає оптимізм і реальну надію на позитивні зміни в інноваційному розвитку нашої країни, яка по своєму, не тільки ресурсного та територіальному, але головне - інтелектуальному потенціалу по праву заслуговує називатися провідною державою світу.

 
< Попередня   ЗМІСТ

Схожі тими

ЦЕНТРИ ТА ПЕРИФЕРІЯ: НЕРІВНОМІРНЕ ЗРОСТАННЯ, ДИНАМІКА КРИЗОВОГО ТА ПОСТКРИЗОВОГО РОЗВИТКУ В ПЕРШОМУ ДЕСЯТИЛІТТІ XXI Ст.
ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ДОКУМЕНТАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Забезпечення законності та правопорядку у діяльності суб'єктів адміністративної влади
ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СУДІВ ЗАГАЛЬНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ. ОРГАНИ СУДДІВСЬКОГО СПІВТОВАРИСТВА В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ
Забезпечення діяльності судів, виконання судових актів і актів інших органів
Посткризова математика в біржовій торгівлі
Посткризова економічна динаміка країн
Контррозвідувальна діяльність
Інформаційне забезпечення управлінської діяльності
Правове забезпечення оціночної діяльності
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси