Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Місія і цілі

Вироблення місії і відповідних цілей - найважливіша складова частина стратегічного управління будь-якої організації. Місія - це чітко виражена найбільш загальна мета діяльності організації, в якій визначається, для чого існує організація, яку вона задовольняє потребу, хто основні споживачі, у чому полягає основна філософія організації і які її основні принципи. Місія дає відповіді на наступні основні питання:

1. Для чого існує організація (причина її існування), яка продукція виробляється і яку потребу задовольняє організація?

2. Хто основні споживачі і яке ставлення до них?

3. У чому полягає основна філософія організації, як вона ставиться до суспільства, до своїм працівникам, які основні цінності, що розділяються працівниками?

4. Які основні принципи діяльності організації?

Місія визначає суть діяльності організації, її базові цілі та принципи діяльності, допомагає об'єднати зусилля в одному напрямку, містить основні орієнтири, що допомагають розподілити відповідальність і ресурси, дає основу і контекст для розробки стратегії, служить базою для побудови і корекції цілей організації. Цілі визначають критерії розвитку, які дають підставу для оцінки розвитку.

Цілі - кінцеві і проміжні майбутній стан об'єкта управління, досягнення яких забезпечують виконання місії і реалізацію стратегії в цілому.

Полювання і стратегічний менеджмент

Чоловік Берти намагався зробити так, щоб полювання, яку одні вважали дикістю, а інші - традиційною розвагою, дечому навчила людей. Коли приїжджав людина недосвідчений, але багатий, він відводив його на якийсь пустир і ставив на камінь жерстяну банку з-під пива.

Потім відходив на п'ятдесят метрів і першим же пострілом збивав бляшанку.

- Я кращий стрілець в тутешніх краях, - говорив він. - І тебе навчу стріляти так, як я стріляю.

Ставив банку на колишнє місце, повертався на вогневий рубіж, витягав з кишені хустку і просив зав'язати собі очі. Потім прицілювався і знову стріляв.

- Потрапив? - запитував він, знімаючи пов'язку.

- Зрозуміло, промазав, - відповідав новоприбулий мисливець, радіючи, що можна принизити гордовитого єгеря. - Куля пройшла далеко від цілі. Погано віриться, що твої уроки мені знадобляться.

- Я тільки що дав тобі найважливіший у житті урок, - казав на це чоловік Берти. - Всякий раз, коли захочеш досягти чого-небудь, дивись в обидва, зберися і постарайся точно зрозуміти, чого тобі треба. Не можна прагнути до мети з закритими очима.

Характеристики цілі:

1. Вимірність: будь-яку, навіть якісну мета доцільно переводити в кількісний вимір. Якщо мета не можна виміряти, то це свідчить про невірно сформульованої мети або навіть про помилкової мети.

2. Орієнтація в часі: до якого моменту часу планується досягнення тієї чи іншої мети. Якщо мета не орієнтована в часі, це те ж саме, що її відсутність.

3. Досяжність: мета повинна бути реальною. Якщо цілі недосяжні, то страждає мотивація співробітників.

4. Взаємна підтримка: слід прагнути до того, щоб різні цілі доповнювали один одного і "працювали" один на одного. Не можна допускати, щоб різні цілі вступали один з одним у конфлікт.

Чітко сформульована місія досить широко використовується в управлінській практиці як комерційних, так і державних організацій. У російській практиці, особливо в державних організаціях, цей управлінський прийом поки ще не повною мірою.

Формування стратегічних цілей

У компанії Симплекс Логістики (транспортно-логістична компанія, діюча на російському ринку) розроблявся стратегічний план розвитку. Крім фінансових показників (обсяг перевезень, маржинальний прибуток, чистий прибуток), а також показників, що характеризують розвиток персоналу (динаміка кількості працівників, їх навчання), на перше місце вийшла характеристика продукту, пропонованого клієнтам.

Справа в тому, що компанія діє на ринку з дуже інтенсивною конкуренцією: крім неї на ринку функціонує багато логістичних провайдерів, у тому числі і світові лідери, власники потужних брендів - DHL, DB Schenker, DSV та ін. Багато клієнтів, прагнучи мінімізувати ризики, звертаються до великих широко відомим компаніям. При цьому сама природа транспортно-логістичного обслуговування не дозволяє настільки диференціювати пропоновану послугу, щоб вона сильно відрізнялася від інших.

З іншого боку, великі логістичні компанії зазвичай працюють за суворим технологічними схемами, що має як переваги, так і недоліки. Змінювати технологічну схему для того, щоб підлаштуватися під клієнта, для великих компаній не завжди вигідно. Враховуючи це, Симплекс Логістики визначила для себе основним завданням індивідуальний підхід до кожного клієнта. У цих умовах компанія зробила наголос на високу якість обслуговування, гнучкість і надання супутніх послуг. Висока якість обслуговування передбачає наявність персонального менеджера у кожного клієнта, уважне ставлення до всіх прохань, оперативне реагування на запити, клієнтоорієнований поведінку.

Для тих компаній, які вперше виходять на російський ринок, надаються додаткові послуги не тільки з перевезення, зберігання і митного очищення вантажів, але навіть юридичні послуги, пошук офісних приміщень, підбір персоналу. Всі ці послуги надаються з участю стратегічних партнерів Симплекс Логістики, проте для компанії, знову виходить на російський ринок, Симплекс Логістики є генеральним (основним) координатором усіх цих робіт.

Саме висока якість обслуговування, конкурентоспроможні тарифи і ціни, пошук оптимальних схем переміщення вантажів і додаткове супроводжує обслуговування клієнтів зробили Симплекс Логістики висококонкурентною компанією, що динамічно розвивається на ринку логістичних послуг.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Значення місії
Місія, цілі та умови менеджменту
Визначення місії структури
Стратегічний менеджмент
Особливості стратегічного менеджменту в некомерційних організаціях
Стратегічний фінансовий менеджмент
Формування стратегічних цілей інвестиційної діяльності
ПРИРОДА СТРАТЕГІЧНИХ РІШЕНЬ І СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ
Цілі, завдання та методи розробки стратегічних планів
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси