Меню
Головна
 
Головна arrow Психологія arrow Юридична психологія
< Попередня   ЗМІСТ

Замість висновку

Отже, шановний читачу! Ви перегорнули останню сторінку підручника з курсу юридичної психології. Що у вас могло зацікавити, а щось, можливо, і немає. Це природно, оскільки у кожного можуть бути свої професійні інтереси і переваги. Але в будь-якому випадку ви не могли не помітити, що підручник містить досить великий обсяг рекомендацій, порад, корисних для практичного використання як при психолого-правовій оцінці доказів у кримінальному та цивільному судочинстві, так і при психодіагностиці різних проявів психіки, її екстремальних станів (афекту, стресу, фрустрації та ін). Крім того, ви не могли не звернути уваги, що багато питань, наприклад, при призначенні судово-психологічної експертизи, сформульовані під кутом зору вирішення конкретних завдань, що стоять перед слідчими, судовими органами при розгляді певних категорій кримінальних або цивільних справ. Всі ці рекомендації надано автором на основі останніх досягнень в області юридичної психології, а також суміжних з нею інших прикладних галузей психологічної науки, апробованих на практиці, і спрямовані насамперед на більш поглиблене, ніж це зазвичай робиться в навчальній літературі, розвиток професійних психологічних компетенцій у структурі підготовки юристів і судових психологів.

Щоб краще орієнтуватися у всьому цьому матеріалі, особливо слухачам, підвищує свою кваліфікацію, з числа слідчих, суддів, адвокатів, у підручнику даються докладні посилання на останні наукові публікації, методичні розробки.

У допомогу студентам і слухачам, углубляющим свої знання в області юридичної психології, як доповнення до підручника підготовлена хрестоматія. У неї включені не тільки роботи, видані в минулому і не втратили своєї актуальності в даний час, але і фрагменти з останніх публікацій науково-методичного характеру, написаних сучасними авторами, які працюють у галузі юридичної психології й у суміжних з нею областях. На жаль, їх роботи недостатньо відомі широкому загалу юристів, оскільки вони виходили мізерно малими тиражами і внаслідок цього виявилися доступні в основному вузькому колу науковців тих установ, де вони були видані. Тому в хрестоматію з юридичної психології крім фрагментів з класичних робіт включені довідкові матеріали, особливо в частині, що стосується судово-психологічної експертизи. Треба думати, дані матеріали будуть корисними для практичного використання не тільки працівниками правоохоронних органів, але і судовими психологами, які беруть участь у судочинстві в якості експертів, спеціалістів, консультирующими тих чи інших учасників процесу, а також усіма зацікавленими особами, яким небайдужі психолого-правові проблеми судочинства.

Єдиний науково-практичний задум об'єднує підручник і хрестоматію з юридичної психології. Обидві книги доповнюють один одного і, хочеться сподіватися, будуть корисними як для тих, хто готує себе до майбутньої професії юриста, судового психолога, так і для тих, хто вже сьогодні бере участь у правозастосовчій діяльності.

 
< Попередня   ЗМІСТ

Схожі тими

Замість висновку
Замість висновку
ЗАМІСТЬ ВИСНОВКУ
Замість передмови
Обвинувальний висновок: поняття, значення, структура і зміст
Умови укладення шлюбу
Ув'язнення і свідчення експерта та спеціаліста
Порядок укладання, ведення та припинення договору страхування
Висновок
Висновок
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси