Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Репутаційний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Технології кар'єрного просування

Після того як персональний бренд створений, можна переходити до його просування, застосовуючи ті ж маркетингові технології, які використовуються в просуванні товарного бренду. Маркетолог № 1 у світі Філіп Котлер переконаний, що зробити персональний бренд успішним можна тільки перетворивши його в популярний, при цьому талант, зовнішні та професійні дані та особисті якості відійшли на другий план - величезна, добре налагоджена індустрія здатна зробити зіркою кого завгодно. Широка популярність стала сьогодні товаром, що має велику комерційну цінність, і поступово перетворилася в ідентичність бренду.

На думку "гуру маркетингу", головна перевага популярності - можливість привернути до себе увагу, оскільки в епоху масового виробництва, коли і товари, і люди, що їх споживають, виявилися знеособленими, впізнаваність імені стає одним з небагатьох продаються чинників, що приносять високий прибуток в умовах жорсткої конкуренції.

Хоче бути успішним необхідно розуміти, як працює індустрія популярності, який складний виробничий процес з нею пов'язаний, які фахівці в нього залучені (рис. 7.6).

Рис. 7.6. Структура індустрії популярності

В індустрії популярності затребувані технології з різних областей людської діяльності. Багато запозичено у голлівудських продюсерів, які з невідомих початківців акторів і актрис успішно роблять мегазірок, приносять кіностудіям багатомільйонні прибутки. Не менш ефективними інструментами розкрутки співаків, музикантів, шоуменів мають продюсери, які працюють у сфері шоу-бізнесу. Допомагає продюсерам великий штат консультантів з різних питань - починаючи від юридичного та фінансового супроводу при укладанні контрактів, закінчуючи тренерами, стилістами, лікарями, дизайнерами, стежать за фізичним станом зірки і її зовнішнім виглядом.

Важко переоцінити роль фахівців в області комунікацій та зв'язків з громадськістю, оскільки саме вони виступають "голосом" бренду, тобто здійснюють зв'язок між зіркою та її цільовими аудиторіями. Правда, оцінити значення такої діяльності не представляється можливим зважаючи на конфіденційність закулісної діяльності піарників. Тим не менш, їх головна мета - створити персони паблісіті. Про технологіях підвищення популярності і впізнаваності говорилося вже досить докладно, всі вони можуть успішно застосовуватися для просування персонального бренду.

Фахівець з репутаційного менеджменту здатний цілком кваліфіковано вирішувати завдання створення, зміцнення і просування бренду популярної особистості, користуючись багатим арсеналом репутаційних технологій. До числа основних функцій PR-снециалиста, що працює в індустрії популярності, можна віднести наступні.

Робота зі ЗМІ

Оскільки засоби масової інформації є найпотужнішим каналом трансляції, практично всі шукачі популярності потребують налагодження ефективної взаємодії з журналістами. Для них готуються прес-панки і медиапортреты, організовуються прес-конференції і надіслані прес-релізи, розробляють "легенди", організовуються публікації в цільових ЗМІ і т. д.

Менеджмент новин

Для підвищення впізнаваності і збереження популярності потрібно постійно створювати новини з участю персони. Для цього організується поява зірки в рейтингових ток-шоу, модному нічному клубі або на статусному урочистому прийомі. Все це відбувається в присутності телекамер. Є й радикальні методи залучення уваги - наприклад, організація скандалу. Найбільш часто цим прийомом користуються діячі шоу-бізнесу та політики. Солідний бізнесмен або чиновник на таку крайню міру навряд чи піде навіть заради популярності.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Інноваційні технології просування продукції в Інтернеті
Просування в каталогах
Вибір кар'єрної стратегії
З чого почати написання роботи
Рятувальні роботи
Як правильно використовувати в роботі інтернет-джерела
Теорія перекручування новин
Методологічні основи менеджменту
СУЧАСНИЙ ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси