Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Безпека життєдіяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Правила безпеки у газовому господарстві

Правила безпеки в газовому господарстві*2 (далі - Правила) встановлюють вимоги до проектування, будівництва і експлуатації систем газопостачання природними газами (газових і газонафтових родовищ з надмірним тиском не більш 1,2 МПа (12 кгс/см2), зрідженими вуглеводневими газами (ЗВГ) з надмірним тиском не більше 1,6 МПа (16 кгс/см2), що використовуються в якості палива. Вони поширюються: на газопроводи міст, селищ та сільських населених пунктів (включаючи міжселищні), промислових, сільськогосподарських та інших підприємств, газорегуляторні пункти (ГРП) і газорегуляторні установки (ГРУ); газонаповнювальні станції (ГНС), газонаповнювальні пункти (ГНП), стаціонарні автомобільні газозаправні станції (АГЗС ЗВГ), резервуарні та групові балонні установки зріджених газів; внутрішні газопроводи і газове обладнання будівель усіх призначень.

*2: {Міжгалузеві правила по охороні праці при експлуатації газового господарства організацій (постанова Мінпраці РФ від 12.05.2003 № 27).}

Відступи від Правил допускаються тільки з дозволу Ростехнагляду. Для отримання дозволу підприємству необхідно представити відповідне технічне обгрунтування, а за потреби - висновок спеціалізованої проектної або науково-дослідної організації.

До зварювання сталевих газопроводів допускаються зварники, атестовані відповідно до Правил атестації зварників, поліетиленових - зварники, які пройшли навчання та атестовані комісією згідно з тимчасовим порядком атестації зварників поліетиленових газопроводів.

Робітники, зайняті будівництвом, налагодженням систем автоматизації, захисту і сигналізації, експлуатацією газопроводів, газовикористовуючих установок і приладів, а також влаштуванням і експлуатацією вентиляційних каналів і димовідвідних пристроїв, перед призначенням на самостійну роботу зобов'язані пройти навчання безпечним методам і прийомам виконання робіт в газовому господарстві і здати екзамен в установленому порядку.

До виконання газонебезпечних робіт допускаються інженерно-технічні працівники і робітники, навчені і склали іспити на знання правил безпеки і техніки безпеки, технології проведення газонебезпечних робіт, які пройшли практичне стажування за виконання газонебезпечних робіт, вміють користуватись засобами індивідуального захисту (протигазами та рятувальними поясами) і знають способи надання першої долікарської допомоги.

Системи газопостачання і норми тиску газу

Газопроводи систем газопостачання в залежності від тиску транспортованого газу поділяються:

• на газопроводи високого тиску і категорії - при робочому тиску газу понад 0,6 МПа (6 кгс/см2) до 1,2 МПа (12 кгс/см2) включно для природного газу і газо-повітряних сумішей і до 1,6 МПа (16 кгс/см2) для зріджених вуглеводневих газів (ЗВГ);

газопроводи високого тиску ІІ категорії - при робочому тиску газу понад 0,3 МПа (3 кгс/см2) до 0,6 МПа (6 кгс/см2);

газопроводи середнього тиску - при робочому тиску газу понад 0,005 МПа (0,05 кгс/см2) до 0,3 МПа (3 кгс/см2);

газопроводи низького тиску - при робочому тиску газу до 0,005 МПа (0,05 кгс/см2) включно.

Тиск газу в газопроводах, що прокладаються всередині будинків, слід приймати не більше значень, наведених в табл. 9.1.

Для теплових установок промислових підприємств та окремо розташованих котельних допускається використання газу з тиском до 1,2 МПа (12 кгс/см2), якщо такий тиск вимагається за умовами технології виробництва.

Допускається використання газу тиском до 0,6 МПа (6 кгс/см2) в котельнях, розташованих в прибудовах до виробничих будівель.

Тиск газу перед побутовими газовими приладами слід приймати у відповідності з паспортними даними приладів, але не більше зазначеного в поз. 4 табл. 9.1.

Таблиця 9.1

Значення тиску газу в газопроводах, що прокладаються всередині будівель

Споживачі газу

Тиск газу, МПа (кг/см2)

1. Виробничі будівлі промислових і сільськогосподарських підприємств, а також окремі котельні і підприємства побутового обслуговування виробничого характеру (лазні, пральні, фабрики, хімчистки, підприємства з виробництва хліба та кондитерських виробів та ін.)

0,6 (6)

2. Підприємства побутового обслуговування виробничого характеру, перераховані в п. 1, прибудовані до будівель іншого виробничого призначення або вбудовані в ці будівлі

0,3 (3)

3. Підприємства побутового обслуговування невиробничого характеру і громадські будівлі

0,005 (0,05)

4 Житлові будинки

0,003 (0,03)

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Експлуатація газового господарства
Безпечна експлуатація газового господарства
Загальні правила безпеки
Порушення правил протипожежної безпеки
Криміналістична характеристика підпалів і злочинних порушень правил пожежної безпеки
Норми і форми (джерела) права. система права і система законодавства
НОРМИ ПРАВА
ПРАВО В СИСТЕМІ СОЦІАЛЬНИХ НОРМ
Система права
СИСТЕМА ПРАВА
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси