Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Основи реклами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Найбільші світові агентства

Процес глобалізації, який знайшов відображення і на рекламному ринку, призвів до появи так званої великої четвірки - найбільших глобальних рекламних холдингів, в число яких входять WPP, Omnicom, Publicis і Interpublic. Кожен з цих рекламних холдингів об'єднує кілька рекламних груп, що складаються з клієнтських рекламних агентств, що спеціалізуються па різних товарних та/або географічних ринках, що розробляють стратегії комунікації рекламодавців і креативну реалізацію цієї комунікації. Також в холдингах, як правило, присутні агентства або групи, що займаються РR-комунікаціями і роботою з цифровими комунікаціями. Виділення таких напрямів невипадково, так як вони досить специфічні і робота в цих областях вимагає високого рівня спеціалізації. В рамках холдингів завжди присутні рекламні медіагрупи, що займаються медиаразмещением, яке не менш специфічний, ніж PR і цифрові комунікації, а крім того, виділення медиаагентств і груп дозволяє консолідувати в рамках цих структур медиаобъемы агентств всього холдингу і отримувати за рахунок цього більш вигідні умови розміщення в ЗМІ. По кожному)' напрямом - клієнтські агентства, PR, цифрові комунікації і медіа-холдингу є кілька агентств, що дозволяє розводити клієнтів з однієї товарної категорії, тобто прямих конкурентів, з різним агентствам в рамках одного холдингу. Додаткова інформація по гравцям світового рекламного ринку наведена у табл. 2.8.

Приходячи на національний ринок, мережеве агентство прагне розвиватися і диверсифікувати свій бізнес, працювати не тільки з міжнародними брендами, контракти з якими забезпечує головний офіс мережі, але і включати в число клієнтів місцевих великих рекламодавців. Організаційний і фінансовий потенціал мережевого агентства перетворює його в серйозного конкурента для будь-якого національного незалежного агентства, найчастіше ставлячи такі агентства на грань зникнення, змушуючи їх закриватися або продаватися мережевих агентств.

Один із способів протистояти тиску мережевих агентств - створення мереж з незалежних агентств. Такі об'єднання припускають, що локальні рекламні агентства повністю зберігають свою фінансову та організаційну незалежність і, вносячи щорічний членський внесок, отримують доступ до технологій, досвіду, рішеннями, послуг і навіть клієнтам інших агентств з інших країн та регіонів, що входять в дану мережу. Прикладом таких об'єднань може служити Transworld Advertising Agency Network (TAAN) - мережа, в яку входять 46 агентств з 29 країн, або IN Network, яка представляє 80 незалежних рекламних агентств із 95 країн (у Росії представник даної мережі - рекламне агентство Immedid).

Таблиця 2.8. Найбільші міжнародні агентства і холдинги в 2009 р. (млрд дол. США)

Найбільші міжнародні агентства і холдинги в 2009 р. (млрд дол. США)

Ситуація на російському рекламному ринку мало чим відрізняється від всього світу. Практично, як і в будь-якій країні, на будь-якому національному ринку, в Росії дуже сильні позиції глобальних рекламодавців і ще більш сильні позиції мережевих агентств і глобальних міжнародних рекламних холдингів. На наш погляд, надалі ця ситуація збережеться і зміцниться.

Отже, реклама в сучасному суспільстві відіграє значну роль. Докладно розглянувши функціональні ролі реклами, ми показали різні поля дії рекламних послань. Крім того, звернули увагу на те, що сучасна реклама стає досить різноманітною, охоплюючи різні географічні простору, виконуючи різні цільові завдання, впливаючи на різні аудиторії і використовуючи різні платформи для свого поширення. У зв'язку з цим є сенс говорити про класифікації реклами, що дозволить краще її розуміти і аналізувати. І нарешті, досліджуючи рекламу в сучасному суспільстві, звернули увагу на основний тренд сучасності - глобалізацію, а також на два важливих для глобалізаційного рекламного ринку суб'єкта - ринок рекламодавців та ринок рекламних агентств.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Як найбільший світовий консультант підійшов до проблеми оцінки ставки дисконтування з РАО "ЄЕС Росія"
Різні типи рекламних агентств, їх переваги та недоліки
Федеральне агентство водних ресурсів (Росводресурсы)
Світовий ринок реклами
Процеси модернізації і трансформації соціально-економічних систем після Другої світової війни (1945 - теперішній час)
Федеральне дорожнє агентство (Росавтодор)
Федеральне агентство з друку і масових комунікацій (Роспечать)
Федеральне агентство водних ресурсів
Федеральне агентство з управління державним майном (Росмайно)
Найбільші біржі світу та сучасні тенденції розвитку біржової торгівлі
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси