Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Реклама і зв'язки з громадськістю
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Підготовка та обробка матеріалів

Робота над створенням мультимедійної презентації починається з концепції. Виходячи із завдань, будується "дерево" презентації - сто структура, визначаються способи подачі кожної теми. Матеріали, розміщення яких передбачається на диску, повинні бути певним чином доопрацьовані і стандартизовані (тексти, таблиці, фотоматеріали, відеоплівки, записи інтерв'ю, креслення, графіки, програмні продукти, буклети, каталоги, інша поліграфічна продукція). Частину матеріалів можна доопрацювати "всередині" компанії (обробка текстів і табличних даних, сканування ілюстративного матеріалу, використання для рекламних екранів вже наявних макетів реклами для ЗМІ, логотипи, заставки рекламних фільмів). Це може значно здешевити вартість компакта, так як підготовка і обробка матеріалу варто часто до 30% загальної вартості замовлення. Продукт повинен відповідати загальному фірмовому стилю виставкового проекту, що отримує своє відображення в загальній концепції диска, в художньому рішенні інтерфейсів, розробці ескізів загальних екранів.

Прямий маркетинг (Direct Marketing) - вплив на конкретну аудиторію згідно з базою даних, складеної за замовленням рекламодавця або ним самим, або ж отримання зворотного зв'язку з конкретним споживачем. Суть методу полягає саме в персоналізації рекламного звернення.

Поштові розсилки (Direct Male) - адресні розсилання рекламних матеріалів поштою конкретним потенційним покупцям. Останнім часом все більше використовуються адресні розсилки по електронній пошті. Легальними вважаються розсилки, коли від адресата в тій чи іншій формі отримано згоду на отримання інформації.

SMS-розсилки - адресні розсилки рекламних повідомлень користувачам мобільного зв'язку, найчастіше рекламне повідомлення додається до безкоштовних розсилок.

Стимулювання збуту (Sales Promotion) - комплекс маркетингових заходів, спрямованих на збільшення обсягу продажу (стимулювання купівельного попиту, прискорення процесу товароруху та реалізації товару. Бувають орієнтовані як на споживача (Consumer Promotion), так і продавця (Trade Promotion). Комплекс представлений на рис. 2.2.

Consumer Promotion - комплекс заходів, спрямованих на покупця, з допомогою якого вирішуються завдання спонукання до вчинення пробної покупки, стимулювання повторних покупок, збільшення частоти споживання продукту.

Промоакція - інтерактивний захід, спрямоване на споживачів, коли їм пропонується:

o взяти безкоштовний зразок продукції або рекламні матеріали (семплінг);

Класифікація стимулювання збуту

Рис. 2.2. Класифікація стимулювання збуту

o спробувати продукт (дегустація);

o прийняти участь в лотереї, конкурсі, розіграші призів (ігровий маркетинг);

o обміняти товар конкурента на рекламований товар (switch-selling);

o дізнатися про властивості продукту (презентація, консультація). Наприклад, у компанії "Дж. Т. В." є спеціальний відділ по роботі з кінцевим споживачем, у рамках якого на постійній основі проходить програма Contact Conversion Consumer (ССС), спрямована на перемикання споживачів з конкурентних марок з допомогою проведення консультації компанії, обмін товару конкурента на товари компанії та утримання постійних покупців шляхом пропонування їм подарунків.

Особливе місце серед рекламних носіїв займають Ambient media - використання нестандартних носіїв для реклами (табл. 2.2).

POS (Point of Sale) матеріали - рекламні матеріали для використання в місцях продажів, завдання яких полягає в підвищенні продажів конкретного товару або групи товарів у торговій точці (дисплеї, воблери, диспенсери, джумбі, шелфтокери, лайтбокси, стакеры, мобільні стенди, банери).

Візуальні комунікації - комплекс покажчиків (вивісок, табличок", рекламних щитів, інформаційних стендів тощо), по-

Таблиця 2.2. Класифікація типів нестандартних носіїв

Сфера

Місце розташування

Рекламні засоби

Роздрібна торгівля

Торгові центри, паркування, АЗС, супермаркети, пошта, пункти харчування "фаст-фуд"

Реклама на візках, на квитках, на кришках для їжі "на винос", стенди дня листівок; напільна реклама, реклама на яйцях, на пакетах

Відпочинок

Кінотеатри, стадіони, бари, клуби, ресторани, фітнес-клуби, концертні майданчики

Стенди для листівок, реклама на стінах і підлозі туалету, на підставках під пивні кухлі

Подорожі

Метро, залізниця, автобуси, автобусні зупинки, АЗС та пункти автосервісу, аеропорти і т. д.

Постери на вантажівках, автобусах і т. д., "пістолети" на АЗС, реклама на подступеньках, на перегородках паркування, на квитках

Бізнес-середовище

Установи, офісні будівлі і т. д.

Оголошення

Інше

Повітряні і мобільні засоби

Спонсорування повітряних куль, написи на небі

могающих орієнтуватися в просторі і забезпечують покупців необхідною інформацією (розташування об'єктів та їх частин, розміщення на об'єктах конкретних співробітників, час їх роботи та ін).

Програми підвищення лояльності - лотереї, розіграші призів, накопичувальні системи (бонус за покупку).

Trade Promotion - комплекс заходів, спрямованих на стимулювання збутової мережі для розвитку дистрибуції, прискорення обороту і збільшення обсягу продажів, включаючи мерчандайзинг:

o стимулювання торгового персоналу - такі заходи, як оцінка ефективності мотивації продавців (наприклад, з допомогою методики Mystery Shoppers ("Таємний покупець")), професійні конкурси, бонусні системи;

o програми підвищення лояльності партнерів - конференції, семінари, свята.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Підготовка і первинна обробка даних
Підготовка матеріалів для проведення експертизи
ОБРОБКА СТОКІВ І ОСАДІВ СТІЧНИХ ВОД
Уніфіковані форми первинних облікових документів з оформлення переміщення і передачі в експлуатацію матеріальних запасів
Обробка результатів вимірювань неравноточних
ПІДГОТОВКА СПРАВИ ДО СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ
Підготовка до переговорів: вибір стратегії і тактики
Технологія і методи обробки економічної інформації
Аналіз ефективності використання матеріальних ресурсів
ПІДГОТОВКА ЦИВІЛЬНОЇ СПРАВИ ДО СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси