Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Управлінське консультування
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Концепція глибокого та інтегрованого консультування

Глибоке консультування розраховане на тривале, вимірюється роками співробітництво консультанта і клієнта. Воно передбачає участь консультанта в стратегічному плануванні клієнта, постійному моніторингу маркетингового середовища, прогнозування ризиків для недопущення криз. Воно будується на довгострокових, довірчих, взаємовигідних відносинах між консультантом і клієнтом.

Значною особливістю глибокого консалтингу є розгляд організації як розвивається системи. При цьому консультант вивчає тенденції організаційного розвитку і пропонує клієнту нові можливості, про які той і не припускав.

Глибоке консультування включає в себе три складові:

1. Знаниевое консультування - це передача нових знань, пов'язаних з галузевою діяльністю організації, а також знань в області фінансів, управління, права та ін.

2. Процесне консультування з максимальним залученням персоналу організації та використанням методів самодіагностики, групової і міжгрупової роботи, проблемних нарад, стратегічних сесій, завдяки чому керівникам вдається швидше і точніше виявляти і вирішувати свої проблеми;

3. Проектне консультування - коли консультант пропонує клієнту проекти конкретних цільових змін, спрямованих на розвиток.

Дуже близько до глибокого консультуванню так зване інтегроване (інтегративне) консультування.

На міжнародному рівні поняття "інтегроване (інтегративне) консультування" офіційно було введено на Всесвітньому конгресі консультантів у Йокогамі в 1996 р. В кінці 1990-х рр. цей термін став використовуватися в Росії.

Методологічні основи інтегрованого консалтингу (ІК) в Росії в 2000-2007 рр. активно розвивав B. C. Дудченко. В організованих їм циклах семінарів "Школи саморозвитку" взяло участь значна кількість тренерів і консультантів.

В інтегрованому консалтингу на змістовному рівні органічно з'єднуються види консалтингу, вирішальні взаємопов'язані завдання: діагностика (аналіз, вивчення) проблемного поля, організація вирішення проблем замовників (експертним або процесним шляхом) і навчання ефективним способам вирішення проблем. Таким чином, можна сказати, що інтегрований консалтинг органічно поєднує у собі різні види консультаційної діяльності.

Інтегрований консалтинг характеризується командним принципом роботи по постановці завдання в інтересах конкретного замовника і вироблення системно організованих форм і методів їх вирішення.

Застосовується в першу чергу для виконання консультаційних робіт і послуг, що мають пошуковий характер, і відрізняється явно вираженою інноваційною спрямованістю.

Основними принципами інтегрованого консалтингу є:

1. Командність - об'єднання консультантів різної спеціалізації і методів роботи в одну команду, а також залучення персоналу клієнта в процес консалтингу та наступних організаційних змін.

2. Системність - формування інструментарію (методичного апарату), системно-орієнтованого на рішення поставлених завдань і досягнення головної мети, а також розгляд організації як соціально-економічної системи.

3. Інноваційність - застосування нових форм і методів консалтингу, а також інновацій при вирішенні проблем замовника.

4. Поетапність - передбачає реалізацію консультаційних проектів за етапами з обов'язковою експертизою результатів, сприйманих замовником, при переході з одного етапу проекту на інший.

5. Старанність, скрупульозність у виконанні, точне налаштування під потреби та особливості клієнта.

6. Орієнтація на вдосконалення і розвиток з урахуванням стану ринку, конкурентного середовища, еволюції даної організації, її потенціалу, наявності рушійних і стримуючих сил, розуміння її місії і створення її бачення.

7. Обов'язковий облік соціально-культурної складової як в самій організації, так і при проведенні консультування, застосування нематеріальних видів стимулювання, використання фактору лідерства.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Особливості психологічного консультування та психологічної корекції з позицій культурно-історичної концепції
Новітні концепції інтегрованої логістики. Інтегрований підхід до функціонального логістичного менеджменту
Концентрація (більш глибоке проникнення)
Експертне, процесне, проектне, навчальне консультування та їх особливості
Інтегровані системи менеджменту
Консультування в соціальній роботі
ПРЕДМЕТ, ПОНЯТІЙНИЙ АПАРАТ, ВИДИ ТА ЕВОЛЮЦІЯ УПРАВЛІНСЬКОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ
Проектне консультування
ПСИХОЛОГІЧНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ ДОРОСЛИХ
Застосування консультування
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси