Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративний процес
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Адміністративно - юрисдикційні провадження

Адміністративна юрисдикція та її принципи

Самостійним видом адміністративного процесу є адміністративно-юрисдикційну виробництво, подразделяющееся, у свою чергу, на дві основні гілки: адміністративну юрисдикцію, що здійснюється в адміністративному порядку, і адміністративну юрисдикцію, що здійснюється в судовому порядку. Принципи адміністративно!) юрисдикції

1. Принцип підвідомчості. Він виражається в обов'язку державних органів і посадових осіб, уповноважених здійснювати провадження у справах про адміністративні правопорушення лише ті справи, що їм підвідомчі.

2. Принцип уполномоченности. Коли провадження справи про адміністративне правопорушення здійснює тільки уповноважений на ці дії конкретна посадова особа. Так, уповноваженість складання протоколу (порушення справи про адміністративне правопорушення) визначається безпосередньо федеральний орган виконавчої влади. Наприклад, наказом МВС Росії від 5 травня 2012 р. № 403 "Про уповноваження посадових осіб системи МВС Росії по складанню протоколів про адміністративні правопорушення та адміністративне затримання" конкретизовано співробітники ОВС

Адміністративно-процесуальні норми, що визначають порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення, вимагають самостійного законодавчого регулювання, яке закріплено в розділі ІУ Кпап РФ "Виробництво по справах про адміністративні правопорушення".

Мета адміністративно-юрисдикційного процесу

Є наступні відмінності адміністративно-юрисдикційного процесу та адміністративно-процедурного процесу.

Адміністративно-юрисдикційний процес має своєю метою не позитивне управлінське регулювання, а вирішення спірної ситуації або застосування санкцій. Він пов'язаний або з негативними наслідками для однієї із сторін спору, або із застосуванням щодо суб'єкта заходів адміністративної відповідальності, інших примусових заходів. Обставини застосування наступні:

1) у ситуаціях, коли необхідно вирішити адміністративно-правовий спір;

2) у ситуаціях, коли необхідно застосувати заходи адміністративного примусу.

Адміністративно-правовий спір - це спір, що виник з правовідносин, врегульованих нормами адміністративного права.

Особливості адміністративно-правового спору

Особливості адміністративно-правового спору. Спір виникає в ситуаціях, коли громадянин або організація оскаржать нормативний правовий акт або дія (бездіяльність) чи рішення органу державного управління.

Спори вирішуються в судовому та позасудовому порядку. Результатом вирішення спорів є задоволення скарги і, отже, визнання дії (рішення) незаконним з наслідками у вигляді скасування нормативного правового акта (рішення органу державного управління), здійснення відновлювальних заходів, компенсування завданої шкоди і т. д. Спір можливий у ситуації з'ясування конституційності нормативного правового акта, який є джерелом адміністративного права, а також в ситуації виявлення обсягу компетенції федеральних і регіональних органів виконавчої влади. Такі спори розглядає Конституційний Суд РФ.

Спори можуть виникати між органами державного управління з їх ініціативи з застосуванням погоджувальних процедур, створенням спеціальних погоджувальних органів. Такого роду спори вирішуються всередині системи державного управління, оскільки ініційовані органами державного управління спори з громадянами і організаціями вирішуються в порядку цивільного судочинства.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Види адміністративно-юрисдикційних проваджень
Юрисдикційну виробництво
Суб'єкти юрисдикційного виробництва
Посадові особи органів виконавчої влади як суб'єкти адміністративної юрисдикції у справах про адміністративні правопорушення
Судді як суб'єкти адміністративної юрисдикції
Порядок оскарження і перегляду постанов по справах про адміністративні правопорушення в судах загальної юрисдикції
Особливості адміністративно-юрисдикційного процесу
Адміністративний процес та адміністративне процесуальне право
Юрисдикційні органи та їх посадові особи
Порядок і способи захисту адміністративно-правового регулювання від помилок (порушень), порядок розгляду спорів
Морально-психологічні особливості спору
Адміністративно-правове регулювання: поняття, співвідношення із суміжними категоріями, особливості здійснення
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси