Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг: теорія і практика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Маркетинг ринку цінних паперів

Поняття маркетингу ринку цінних паперів

Ринок цінних паперів - це складова частина фінансового ринку, на якому здійснюються операції купівлі-продажу цінних паперів.

Маркетинг ринку цінних паперів (англ. stock marketing) - товарно-диференційований цільової маркетинг, предметом якого є цінні папери.

Об'єктом маркетингу може бути товар, послуга або ідея. Для будь-якого об'єкта маркетингу використовується універсальний термін "продукт". В якості такого на ринку цінних паперів можуть виступати цінні папери, послуги по їх випуску й обігу, товарно-матеріальні компоненти ринку, інформація та науково-технічна продукція.

Мета маркетингу ринку цінних паперів - визначити шляхи посилення позиції його конкретного учасника.

Маркетинг на ринку цінних паперів включає аналіз попиту, прогноз продажів, проведення досліджень, рекламну діяльність, збір інформації, ціноутворення, просування цінних паперів на ринок і їх реалізацію. Маркетинг забезпечує нормальне функціонування ринку, дозволяє вирішувати на ньому різні завдання.

Завданням маркетингу є забезпечення найбільш повного та швидкого переливу заощаджень у цінні папери за ціною, що влаштовує всіх учасників угод з цінними паперами.

Основна функція являє собою виявлення існуючого та потенційного попиту серед покупців цінних паперів шляхом комплексного дослідження стану ринку, його сегментів і перспектив розвитку.

В табл. 5.3 розглянуто співвідношення функцій маркетингу та завдань ринку цінних паперів.

Таблиця 5.3. Співвідношення функцій маркетингу та завдань ринку цінних паперів

Завдання ринку

Функції маркетингу

Визначення, оцінка обсягу потреб

Аналіз ринку

Формування пропозиції

Планування фондових операцій

Визначення ціни

Ціноутворення

Укладення угод

Управління фондовими операціями

Підтримка попиту

Просування цінних паперів на ринок

Сформування агентів ринку

Реклама

Стимулювання потреб потенційних інвесторів

Формування громадської думки

Передбачення майбутнього стану попиту і пропозиції

Прогнозування ринку

Роль маркетингу на ринку полягає у підвищенні конкурентоспроможності конкретного виду товарів і послуг окремих емітентів, поліпшення фінансового становища господарюючих суб'єктів, забезпечення фінансової стійкості економіки, досягнення збалансованості попиту і пропозиції, вивчення мотивації учасників ринку, визначення найбільш ефективних способів, каналів реалізації. Роль маркетингу па ринку цінних паперів пов'язана з оптимізацією фондових операцій.

Система маркетингу ринку цінних паперів

Існують дві системи маркетингу на ринку цінних паперів: структурна і методологічна. Структурна система включає різні види маркетингу. Перший вид - маркетинг, орієнтований на конкретну цінний папір, операцію або послугу, так званий маркетинг емітента (так як емітент у першу чергу зацікавлений у просуванні цінних паперів на ринок). Цей вид характеризується підвищеною увагою до складання проспекту емісії. Перед новим випуском цінних паперів необхідно провести всебічний попередній аналіз ринку. Підготовка до вирішення питання про випуск цінних паперів включає наступні дії: ретельний аналіз галузі, в якій діє відповідна компанія, вивчення становища компанії в галузі, вивчення фінансової звітності компанії.

Другий вид маркетинг, орієнтований на споживача (маркетинг інвестора), який характеризується підвищеною увагою до інвестиційних очікуванням потенційних покупців. Необхідно знати величину відкладеного попиту, прибутковість вкладень в установи банківської системи, відсотки по вкладах, пропоновані різними фінансовими компаніями. Успіх цього виду багато в чому залежить від володіння ринковою інформацією. Існує також змішаний вид - маркетинг, спрямований одночасно на продавця (емітента) і покупця (інвестора). З практичної точки зору третій вид найперспективніший, так як одночасно враховує і особливості попиту, і специфіку пропозиції, а значить, дозволяє збалансувати їх вже на стадії маркетингових досліджень.

Методологічна система маркетингу на ринку цінних паперів - це сукупність окремих методів і прийомів маркетингу, його логіка, тобто послідовність різних етапів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Концептуальні засади оцінки вартості цінних паперів
Організація торгівлі на ринку цінних паперів
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ
Основні поняття, цілі, класифікація цінних паперів
Поняття ринку цінних паперів
ПРАВОВІ ОСНОВИ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ
Концептуальні засади оцінки вартості цінних паперів
Організація торгівлі на ринку цінних паперів
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси