Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Лісове право Росії
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Право постійного (безстрокового) користування лісовими ділянками

Використання лісових ділянок може здійснюватися на праві постійного (безстрокового) користування лісовими ділянками. Введення цього титулу є новелою ЛК РФ 2006 р. У відповідності зі ст. 71 ЛК РФ лісові ділянки можуть надаватися юридичним особам на праві постійного (безстрокового) користування. Право постійного (безстрокового) користування лісовими ділянками виникає і припиняється з підстав і в порядку, які передбачені цивільним, земельним законодавством, якщо інше не передбачено ЛК РФ (ст. 9 ЛК РФ). Згідно ст. 216 ЦК РФ право постійного (безстрокового) користування земельними ділянками є речовим правом.

У постійне (безстрокове) користування земельні ділянки надаються державним і муніципальним установам, казенним підприємствам, центрам історичної спадщини президентів РФ, що припинив виконання своїх повноважень, а також органам державної влади та органам місцевого самоврядування (п. 1 ст. 20 ЗК РФ).

Фізичним особам лісові ділянки на даному право не надаються. Надання лісових ділянок, що перебувають у державній або муніципальній власності, у постійне (безстрокове) користування здійснюється в порядку, передбаченому ЗК РФ, якщо інше не передбачено ЛК РФ (ч. 4ст. 71ЛКРФ).

Перелік підстав припинення права постійного (безстрокового) користування закріплений в ЛК РФ і ЗК РФ, що служить гарантією забезпечення стабільності реалізації даного права на лісові ділянки.

Законодавством передбачена можливість добровільного припинення права постійного (безстрокового) користування за волевиявленням його власника у формі відмови від права на земельну ділянку. Порядок і умови відмови від права на земельну ділянку закріплені в ст. 53 ЗК РФ.

Згідно з земельним законодавством примусове припинення права постійного (безстрокового) користування допускається у випадках вилучення земельної ділянки для державних або муніципальних потреб (підп. 5 п. 2 ст. 45 ЗК РФ), реквізиції земельної ділянки (підп. 6 п. 2 ст. 45 ЗК РФ). Крім того, згідно ст. 45 ЗК РФ право постійного (безстрокового) користування ділянкою може бути припинене примусово у разі його використання способами, що призводять до значного погіршення екологічної обстановки, при його використанні не у відповідності з його цільовим призначенням, і приналежністю до тій чи іншій категорії земель; неусунення скоєних умисно таких земельних правопорушень: отруєння, забруднення, псування або знищення родючого шару грунту внаслідок порушення правил поводження з добривами, стимуляторами росту рослин, отрутохімікатами й іншими небезпечними хімічними чи біологічними речовинами при їх зберіганні, використанні і транспортуванні, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людини або навколишньому середовищу. Перелік підстав припинення права постійного безстрокового користування згідно з Федеральним законом від 18 грудня 2006 року № 232-ФЗ "ПРО внесенні змін у Містобудівна кодекс Російської Федерації й окремі законодавчі акти Російської Федерації" не є вичерпним.

Лісове законодавство передбачає інші підстави припинення права постійного (безстрокового) користування лісовим ділянкою. Згідно ч. 2 ст. 24 ЛК РФ невиконання громадянами, юридичними особами, які здійснюють використання лісів, лісогосподарського регламенту та проекту освоєння лісів є підставою для примусового припинення права постійного (безстрокового) користування лісовим ділянкою. Невиконання громадянами, юридичними особами, які здійснюють використання лісів, лісогосподарського регламенту та проекту освоєння лісів в частині охорони, захисту, відтворення лісів є підставою для примусового припинення права постійного (безстрокового) користування лісовим ділянкою (ч. 4 ст. 61, ч. 3 ст. 51 ЛК РФ).

"Право постійного (безстрокового) користування лісовою ділянкою у випадках порушень земельного законодавства не може бути припинено, оскільки на користувача лісовим ділянкою не поширюється обов'язки користувачів земельними ділянками, передбачені ст. 42 ЗК та інших статтях ЗК". Це є особливістю даного титулу користування лісовими ділянками на відміну від нелісових ділянок.

Згідно ст. 54 ЗК РФ рішення про припинення прав на дільниці у всіх перерахованих вище випадках може бути прийняте тільки судом, примусове припинення права постійного (безстрокового) користування ділянкою здійснюється за умови усунення фактів неналежного використання ділянки після накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Право постійного (безстрокового) користування земельною ділянкою
Право постійного (безстрокового) користування земельними ділянками
Припинення права постійного (безстрокового) користування і право довічного наслідуваного володіння земельною ділянкою
Право безоплатного термінового користування лісовими ділянками
Державна реєстрація прав на лісові ділянки і операцій з ними
Платежі за користування лісовим фондом
Припинення права безоплатного термінового користування земельною ділянкою
Право власності та інші права на лісові ділянки
Порядок користування ділянками надр
Загальна характеристика лісового права
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси