Меню
Головна
Методи реалізації та оцінки результатів управлінських рішеньПріоритет мети при розробці та реалізації управлінських рішеньОцінка інформації про отримані результати
Сучасна наука робить упор на хаос і складність навколишнього світу.Фактори, що визначають вибір стратегії відновленняІнформаційні чинники
Про практику розгляду судами справ про оскарження рішень, дій...Рішення, що приймаються в стадії вчинення підготовчих дійПро оскарженні до суду дій і рішень, що порушують права і свободи...
Національне та міжнародне рух факторів виробництва, або...Ресурси господарської діяльностіФактор "земля":сільське господарство у лісові ресурси у повітря і вода
Умови і чинники якості управлінських рішеньОсновні характеристики та принципи прийняття і реалізації...Умови і чинники якості управлінських рішень
Види управлінських рішень та вимоги до їх якостіУмови і чинники якості управлінських рішеньОсновні вимоги до управлінських рішень
 
Головна arrow Менеджмент arrow Методи прийняття управлінських рішень
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Взаємопов'язаність рішень і результатів їх реалізації

Розглядаючи взаємозв'язок управлінських рішень, багато керівників часто апелюють до зростання позитивного ефекту від взаємного впливу управлінських рішень, що називається синергією (синергетичним ефектом). Однак не можна забувати і про закон збереження, згідно з яким виграш від прийнятого управлінського рішення в одній сфері, як правило, пов'язаний з незмінним програшем в іншій сфері, нерідко істотним. З цих позицій якісне управлінське рішення характеризується максимумом виникають плюсів при мінімумі супутніх їм мінусів.

Здатність передбачати, як будуть взаємодіяти різні рішення в системі управління є найважливішою якістю керівника.

Фактор складності

Складність реалізації прийнятого управлінського рішення залежить від ступеня охоплення різних сфер діяльності підприємства, отработанности технології реалізації рішення і багатьох інших факторів. Зрозуміло, що чим складніше рішення, тим нижче якість його реалізації, в першу чергу, в частині надійності виконання.

Перспективність дії рішення

Ефект від реалізації управлінського рішення може виявлятися з різною силою і в різні часові інтервали. При цьому нерідко здається бліц-ефект, що демонструє практично миттєвий результат, закінчується провалом в наступні періоди, тобто не має жодних перспектив. Хоча буває і зворотний результат, коли в очікуванні ефекту від управлінського рішення, його актуальність втрачається. У зв'язку з цим якість управлінського рішення оцінюється за величиною отримуваного ефекту в очікувані терміни, з одного боку, і по створеного заділу на перспективу розвитку організації - з іншого.

Фактор витрат ресурсів

При виборі варіанта управлінського рішення важливим чинником залишається обсяг необхідних для реалізації ресурсів, у тому числі фінансових. Ресурсні обмеження служать одним із значущих факторів, що визначають якість управлінських рішень. Так, радикальні інновації, як правило, пов'язані зі значними витратами фінансових ресурсів. У цій ситуації при використанні для реалізації управлінських рішень кредитних ресурсів важливо відслідковувати та аналізувати співвідношення власних і позикових коштів, щоб не втратити фінансову стійкість при здійсненні інноваційної діяльності.

Економічна доцільність також відображає якість управлінського рішення і передбачає оцінку співвідношення економічного ефекту та пов'язаних з ним витрат.

Ступінь ризику, пов'язаного з наслідками від реалізації рішення. Фактор якості управлінського рішення, пов'язаного з ризиками, вимагає використання комплексу інструментів оцінки ризиків (фінансових, економічних та ін). Отже, ОПР повинні володіти навичками аналізу та оцінки ризиків.

Фактор многозвенности реалізації управлінських рішень

Одним з важливих факторів, що впливають на якість управлінських рішень, є число рівнів в організації, через які транслюється і нерідко спотворюється інформація, пов'язана як з підготовкою управлінського рішення, так і з його доведенням до виконавців. Цей же фактор впливає на затримку інформації, призначену для суб'єкта прийняття або реалізації рішення, і також негативно позначається на якості управлінських рішень.

Серед інших факторів, що визначають якість управлінського рішення, можна виділити:

o відповідність прийнятих рішень чинному механізму управління;

o кваліфікацію кадрів, які здійснюють розроблення, прийняття рішень та організацію їх виконання;

o готовність керованої системи до виконання прийнятих рішень і т. д.

Вимоги, що пред'являються до якості управлінських рішень

До забезпечення якості управлінських рішень пред'являється сукупність таких вимог.

Забезпечення єдності цілей. Всі управлінські рішення повинні сприяти досягненню поставлених цілей, згідно з визначеним дереву цілей. У зв'язку з цим управлінські рішення не можуть носити суперечливий характер.

Обґрунтованість і правомірність. Якість управлінських рішень визначається їх науковою обґрунтованістю та аргументованістю, а також відповідністю прав і обов'язків осіб, що приймають рішення, з одного боку, та осіб, які здійснюють реалізацію управлінські рішення, - з іншого.

Ясність формулювань. Управлінське рішення повинно бути сформульовано у вигляді доступному і однозначно для конкретного виконавця - коротко, чітко і конкретно.

Гнучкість варіантів реалізації. Складні управлінські рішення повинні передбачати можливість зміни алгоритму їх реалізації при зміні зовнішніх і внутрішніх умов і незмінності мети, що забезпечує стійкість її досягнення.

Своєчасність прийняття та оперативність реалізації управлінського рішення. Це невід'ємні вимоги, що пред'являються до їх якості.

Об'єктивність управлінського рішення. Вважається найбільш складним з точки зору виконання вимог, що пред'являються до сто якості, оскільки завжди "зав'язано" на конкретні суб'єкти управління.

Можливість контролю і коригування процесу виконання управлінського рішення. Їх відсутність істотно знижує якість виконання рішення.

Ефективна організація процесу збору і обробки інформації для прийняття управлінських рішень. Продумана організація процесів збору та обробки інформації скорочує час і зусилля на розробку управлінських рішень, підвищує їх обґрунтованість та якість.

Наявність механізму реалізації. Однією з вимог до якості управлінського рішення вважаються механізми, передбачені для його реалізації.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Методи реалізації та оцінки результатів управлінських рішень
Пріоритет мети при розробці та реалізації управлінських рішень
Оцінка інформації про отримані результати
Сучасна наука робить упор на хаос і складність навколишнього світу.
Фактори, що визначають вибір стратегії відновлення
Інформаційні чинники
Про практику розгляду судами справ про оскарження рішень, дій (бездіяльності) органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових осіб, державних і муніципальних службовців
Рішення, що приймаються в стадії вчинення підготовчих дій
Про оскарженні до суду дій і рішень, що порушують права і свободи громадян
Національне та міжнародне рух факторів виробництва або ресурсів
Ресурси господарської діяльності
Фактор "земля":сільське господарство у лісові ресурси у повітря і вода
Умови і чинники якості управлінських рішень
Основні характеристики та принципи прийняття та реалізації управлінських рішень
Умови і чинники якості управлінських рішень
Види управлінських рішень та вимоги до їх якості
Умови і чинники якості управлінських рішень
Основні вимоги до управлінських рішень
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси