Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Репутаційний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Компоненти репутації

Складні переплетення комунікацій та інформаційних потоків у сучасному суспільстві неминуче породжують велику різноманітність багато в чому суперечливих думок цільових аудиторій про компанії. Для кожної з цільових груп потрібно знайти свої, особливі аргументи на користь діяльності організації, які б зміцнювали її авторитет. Саме тому при побудові ефективних комунікацій з різними цільовими аудиторіями головне завдання полягає в тому, щоб виявити різні компоненти репутації і визначити ступінь їх впливу на ті чи інші соціальні групи. Слідом за Р. Даулингом розглянемо ряд найважливіших компонентів репутації (рис. 2.2).

Рис. 2.2. Найважливіші компоненти ділової репутації

Фінансові компоненти

Вони справляють вирішальний вплив на репутацію компанії в очах представників нормативних і функціональних груп, значною мірою вони важливі і для дифузних груп. Держструктури, банкіри, інвестори, постачальники, співробітники і інші ключові фігури, які визначають успіх бізнесу приділяють підвищену увагу таким показникам функціонування компанії, її фінансова стабільність, що включає рентабельність, платоспроможність, надійність. У зв'язку з цим вельми важливий її стаж роботи на ринку, масштаби діяльності і темпи зростання, оскільки більша динамічна компанія підсвідомо сприймається як сильна.

Як показують дослідження компанії Envimnics International, проведені в 20 країнах світу, для інвесторів фінансові показники організації часто є визначальними. На жаль, в Росії відкритість і прозорість фінансової та корпоративної структури компанії поки що не стали нормою. Бюрократичні бар'єри, характерні для ринків, що розвиваються, перешкоджають тому, щоб публічність бізнесу стала загальноприйнятим явищем. Цьому заважають і агресивна податкова політика, і періодичні переділи власності, і нераціональне управління власністю з-за нестачі кваліфікованих кадрів. Перераховані фактори призводять до того, що західні підприємці поки що не надто схильні інвестувати в непрозорі російські підприємства. Розуміючи це, АФК "Система", приміром, робить серйозну ставку на зміцнення своєї ділової репутації. За словами керівництва, компанія "активно залучає фінанси на зовнішніх ринках, тому репутаційний ресурс для розвитку компанії не менш важливий, ніж фінансовий чи менеджерський. З перших кроків компанія контактувала із західними банками, приваблювала міжнародних консультантів та аудиторів, працювала з рейтинговими агентствами".

Велику увагу західні інвестори приділяють фінансової звітності російських компаній, хоча їй не дуже довіряють, оскільки вона може не відображати реального стану справ. Більш того, на думку західних експертів, в сучасній Росії звітність свідомо спотворюється, причому неважливо, в якому форматі вона представлена в російському чи міжнародному. При цьому навіть російські аудиторські компанії не користуються особливою довірою західних ділових партнерів. Красномовний факт: за даними державної статистики понад 40% компаній, що успішно пройшли аудиторську перевірку у 2000 р., протягом наступного року збанкрутували.

Інвестори розуміють, що часто свідоме спотворення даних робиться для скорочення податкових витрат або для того, щоб не привертати уваги потенційних скупників акцій. Оскільки звітність - це всього лише видима верхівка айсберга, інвестору, часом, доводиться влаштовувати справжнє розслідування кредитної історії компанії.

На жаль, низька репутація російського бізнесу негативно впливає на розвиток національної економіки, у результаті вітчизняні компанії на світовому фондовому ринку недооцінені в десятки разів. Західні бізнесмени пояснюють таку цінову політику "країновою ризиком", вирішальну роль в якому грає репутація країни. Питання, пов'язані з самою компанією, коштують для них на другому місці.

Щороку міжнародна організація Transparency International публікує дані щодо рівня корупції в різних країнах. Оцінити корупцію в країні допомагає індекс сприйняття корупції (ІСК). Даний показник розраховується для кожної країни і відображає сприйняття рівня корумпованості державного сектора підприємцями та експертами по даній країні. Його оцінюють за шкалою від 10 (корупція майже відсутня) до нуля (дуже високий рівень корупції). Згідно з даними цієї організації, за останні десять років у Росії індекс сприйняття корупції не піднімався вище 2,8. За підсумками 2010 р. Росія за рівнем корумпованості займає 154-е місце з 178 можливих.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Ринкові компоненти
ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ ДІЛОВОЮ РЕПУТАЦІЄЮ КЕРІВНИКА
Репутація та зв'язки з громадськістю
ПАРАМЕТРИ ДІЛОВОЇ РЕПУТАЦІЇ
Захист честі, гідності та ділової репутації
Ринкові компоненти
Склад фінансової звітності. Обов'язкові компоненти
Основні етапи та компоненти атестації
Увага і свідомість як необхідні компоненти процесу планування
Компоненти сукупних витрат. Плановані і фактичні витрати. Автономні та індуковані витрати
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси