Меню
Головна
 
Головна arrow Інвестування arrow Інноваційний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Маркетингові інноваційні стратегії

Маркетингові стратегії, як зазначалося вище, відносяться до пасивних видів інноваційних стратегій підприємств. Пасивні інноваційні стратегії пов'язані з фокусуванням уваги фірми на постійних маркетингових інноваціях та/або модифікування товару, тобто з незначним удосконаленням продукту без зміни базової технології його виробництва. На сучасному етапі розвитку ринкової економіки лише деякі фірми використовують ізольовано маркетингові інноваційні стратегії. Як правило, компанія застосовує комплексну систему поєднання активних інноваційних стратегій та маркетингових інновацій як по відношенню до нового продукту, так і в рамках основного асортименту.

Маркетингові інноваційні стратегії базуються, як показує досвід, на використанні трьох основних технологій управління ринку: нова диференціація продукту (і відповідно, її репозиціювання на ринку), вихід на нові цільові ринки і використання інновації в області маркетингової політики (так звані ЗР) - place (збутова), ргісе (цінова), promotion (комунікаційна) політика.

Багато фірми домагаються значного підвищення конкурентоспроможності компанії в цілому за рахунок постійних нововведень в цих областях маркетингової діяльності.

Постійне підвищення якості товарів та послуг завжди було одним з основних положень довгострокових програм розвитку багатьох фірм. Надаючи товару особливі властивості надійності, довговічності, е до логічності, компанії створюють собі певну позитивну репутацію та імідж на ринку. Прагнучи виділити, відрізнити свою продукцію від середньоринкового стандарту, компанії активно удосконалюють різноманітні аспекти якості. Обравши інноваційну стратегію якісної диференціації, багато компаній змогли не просто зберегти, але і поліпшити свої ринкові позиції.

Найбільш помітним останнім часом став один з методів нецінової конкуренції - пошук переваг від способу досягнення своєї компанії в очах громадськості як піклується про службовців, що виробляє екологічно чисту продукцію і в цілому орієнтованої на потреби суспільства. Найбільш далекоглядні керівники давно усвідомили, що суспільство вимагає від компаній все більшого задоволення неекономічних потреб.

Сегментація ринку, є також однією з глобальних маркетингових стратегій, притаманна діяльності практично всіх компаній, в тій чи іншій мірі орієнтованих на застосування маркетингової концепції управління. У міру посилення конкуренції діяльність фірми все частіше фокусується на задоволенні потреб і потреб окремих сегментів ринку. Це досягається шляхом присвоєння продукту рис і характеристик, що найбільш конкурентоспроможних у даному сегменті.

Так, нова стратегія сегментації стала для гіганта індустрії содової США компанії Coca-Cola основним методом ведення боротьби з корпорацією PepsiCo ("Пепсі К°"). Агресивна політика завоювання почергово одного сегмента за іншим поєднувалася з технологічними інноваціями. Coca-Cola представила на ринок цілу продуктову лінію, де кожен новий продукт призначався для певного сегмента, починаючи з "Прісі" -для підлітків, "Нью Коук" і "Кока-Кола класик" без кофеїну - для жінок [27].

Вибираючи той чи інший сегмент, компанії все частіше змінюють орієнтири. Наприклад, компанія Procter & Gamble протягом останніх років активно використовує стратегію "сегментації вглиб", постійно адаптуючи (модифікуючи) товар для задоволення індивідуальних запитів невеликих груп покупців за допомогою своєї торгової марки і агресивної реклами.

Таким чином, на певному етапі своєї діяльності будь-яка компанія, метою якої є ефективне довгострокове існування на ринку, вибирає ту чи іншу інноваційну стратегію. Дотримуючись принципу комплексного підходу до інновацій, можна припустити, що оптимальним рішенням є поєднання активних і пасивних стратегій в рамках здійснення інноваційної політики. Даний підхід дає унікальну конкурентну перевагу новаторам, оскільки передбачає не тільки науково-технічне першість, але і наявність сильних новаторських маркетингових позицій.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Інноваційна стратегія розвитку підприємства
СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ СТВОРЕННЯМ І РОЗВИТКОМ ЕФЕКТИВНОГО ІННОВАЦІЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ
Основні функції і стратегії маркетингових комунікацій
Стратегія і тактика маркетингової діяльності підприємства
Інвестиційне спрямування інноваційної стратегії
Маркетингові стратегії підприємства
Класифікація інноваційних стратегій
Формування інноваційних стратегій
Особливості побудови маркетингової стратегії в банкостраховой групі
Маркетингова стратегія банкостраховых груп
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси