Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Світова економіка
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція 11. ЕКОНОМІКА ІТАЛІЇ

Державне, адміністративне та місцеве устрій сучасної Італії

Загальна характеристика

Сучасна Італія - це велика європейська держава, спадкоємиця славних античних традицій, величезною мірою збагатили культурний, науково-філософський і державно-правоведческий пласт сучасної світової цивілізації. На вулиці республіканського Стародавнього Риму дві тисячі років тому виводили своїх прихильників пополаны (народна партія) і оптиматы (партія аристократів, консерватори), провісники сучасних політичних партій, без яких нині видається немислимим суспільне життя (хоча е го, можливо, і не так). Тут, як і в Греції, створювалися і гинули перші республіки - в результаті змови тиранів та їхніх поплічників; тут перші парламенти (сенат) приймали закони, які вважалися нормою поведінки і неухильним обов'язком для будь-якого римського громадянина, якби він був бідняком чи імператором. Саме в Римі в 1957 р. був підписаний Договір між шістьма європейськими країнами про створення Європейського економічного співтовариства (ЄЕС), що поклав початок об'єднавчого процесу.

Італія - унітарна республіка, вона складається з трьох великих регіонів (Центрального, Північного і Південного), двадцяти областей, 100 провінцій і більш 1000 комун (основні одиниці місцевого самоврядування). Основу політичної системи складають політичні партії; ті партії, які виграють більшість депутатських мандатів на загальнонаціональних виборах, формують уряд. Як правило, перемагає коаліція партій.

В даний час Рада Міністрів Італії очолює Сильвіо Берлусконі, який править країною (з невеликою перервою) більше 15 останніх років.

Політичні і загальноекономічні фактори, що зробили значний вплив на післявоєнний розвиток країни. На повоєнний розвиток цієї країни зробили серйозний вплив не тільки такі події, як подолання воєнної розрухи, пов'язаної з участю Італії в Другій світовій війні на боці гітлерівської коаліції проти союзних держав, але ряд інших важливих обставин. Італія стала ще з 1920-х рр. класичним фашистською державою, побудованим Беніто Муссоліні, вождем італійських фашистів. Тому однією з найважливіших повоєнних завдань, що стояли перед новим республіканським і демократичним урядом, була діяльність по дефашизації всіх державних, адміністративних і громадських структур. Інше завдання - впорядкування відносин з низкою країн на африканському континенті, з якими Італія вела кровопролитні війни (Ефіопія (Абиссиния), Лівія). І нарешті, найголовніше - формування нових державних інститутів, системи управління, політичних партій. Всі ці завдання, разом з відновним процесом, слід було вирішувати негайно і в їх нерозривному зв'язку.

Загальноекономічні чинники

У вирішенні відновлювальних завдань на першому етапі Італії була надана значна матеріальна і продовольча допомога з боку США. Була також здійснена політика демілітаризації - майже повністю секвестрованими витрати на армію, впорядкована система державного управління, мобілізовані фінансові ресурси в цілях розвитку. Формування широкої коаліції політичних партій (включаючи всі ліві сили) додало імпульси для розвитку народної енергії всіх соціальних верств суспільства у справі відродження Італії; у 1947 р. була ліквідована монархія, так легко віддала долю країни в руки екстремістських сил, ввергнувших народ в морі страждань протягом більше двадцяти довгих років. Італійський народ взяв свою долю під свій контроль. Тому країна виконала успішний історичний шлях після Другої світової війни, вона стала одним з процвітаючих держав світу. Італія - учасник "клубу" самих багатих і впливових економічних держав світу - G-7.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Держава і право Італії в 1815-1871 рр ..
ОСНОВНІ ЕКОНОМІКИ СВІТУ
Податкова система Італії
Державне, адміністративне та місцеве пристрій
Державне, адміністративне та місцеве пристрій
Державне, адміністративне та місцеве пристрій сучасної Німеччини
Характеристика бар'єру стилів спілкування
Політичні і загальноекономічні фактори, що зробили вплив на післявоєнний розвиток Франції
Політичні чинники, які справили істотний вплив на розвиток післявоєнній Іспанії
Політичні та економічні чинники, які справили істотний вплив на розвиток США
Політичні і загальноекономічні фактори, що зробили вплив на післявоєнний розвиток Франції
Політичні і загальноекономічні фактори, воздействовавшие на розвиток економічної системи
Загальноекономічні показники Росії
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси