Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Репутаційний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Створення образу і розробка "легенди"

Після того, як зібрана інформаційна основа репутації і визначено сильні сторони і особистісні ресурси, можна приступати до створення такого образу керівника, який би максимально сприяв зміцненню його репутації. Точно знайдений образ - це не тільки інструмент, за допомогою якого можна завоювати увагу та довіру, але й важливий канал комунікації, по якому транслюються ключові повідомлення. Можна сказати, що це самопрезентація лідера. А оскільки в різних ситуаціях керівник постає перед оточуючими в несхожих соціальних ролях, його образ повинен бути багатогранним і в рівній мірі відповідати очікуванням всіх цільових аудиторій, будь то споживачі, інвестори, державні і громадські організації, ЗМІ і т. д. Основні елементи іміджу керівника багато в чому визначаються тією роллю, яку він відіграє в організації. Як правило, всі цінності корпоративної культури, що впливають на організаційну поведінку співробітників, формуються керівництвом, його вимоги до себе стають основою для формування системи вимог до решти.

Психологи виділяють два основних типи мотивації при роботі людини над своїм іміджем: перший тип - психологічний, пов'язаний з потребою індивіда у підвищенні самооцінки, результатом чого стає досягнення психологічного комфорту; другий тип - прагматичний, який випливає з бажання використовувати імідж для більш ефективного соціального впливу, що допоможе досягти поставлених цілей. Найбільш успішним можна вважати такий імідж керівника, в якому обидва типи мотивації гармонійно поєднуються.

Імідж можна класифікувати за двома основними параметрами: особистісний і професійний, що говорить про те, що цілісний образ людини складається з низки іміджевих складових (рис. 5.3).

Як видно з рис. 5.3, імідж має багато рівнів і параметрів, без урахування яких цілісний образ людини сформувати неможливо. Розглянемо ці елементи докладніше.

Середовищний імідж

Одну людину оточує певна середовище, що несе певну інформацію про нього і його бізнесі. До елементів середовища можна віднести квартиру, будинок, автомобіль, робоче місце, кабінет, офіс. Навіть не бачачи керівника, але зайшовши в його офіс і кабінет, можна скласти досить чітке уявлення про його мешканців - його соціальне становище, успішності, смаки, звички і т. д. Чим вище займане становище, тим більше уваги має бути приділено облаштуванню робочого місця.

Набори меблів для керівництва прийнято ділити на п'ять класів, починаючи з президент-комплектів ручної роботи з масивів дорогих порід дерева вартістю в десятки і сотні тисяч доларів і закінчуючи недорогими кабінетами економ-класу для керівників нижчої ланки або малого бізнесу. Фахівці з інтер'єру порадять, як оформити кабінет. Особливо важливо, щоб робочий стіл виглядав належним чином - адже він потрапить в об'єктив камери, коли доведеться давати інтерв'ю журналістам. Що помістити за спиною: портрет президента або дипломи і грамоти? Що доречніше на столі: фотографія дружини і дітей або солідний і строгий канцелярський набір? Будь-яка дрібниця має бути продумана і працювати на потрібний образ.

Рис. 5.3. Складові іміджу

Габітарний імідж

Назва походить від лат. habitus - зовнішність. Це думка про людину, що виникло на основі сприйняття його зовнішнього вигляду, починаючи від статури, кольору волосся і очей, закінчуючи одягом, зачіскою, аксесуарами. Не випадково так популярна приказка "зустрічають по одягу". Зовнішній вигляд, одяг і аксесуари транслюють ставлення людини до свого оточення, вони ж є індикатором, за яким можна визначити приналежність до певних соціальних груп. Будь-який керівник, який дбає про свій престиж, повинен ретельно підбирати собі марку годин і черевиків, модель автомобіля. На жаль, деякі "нові росіяни" діють за принципом "чим дорожче, тим краще", їх головне завдання - вразити всіх своєю розкішшю, що говорить про брак культури в області ділового іміджу. Етичні стандарти, прийняті в усьому світі, зовсім інші: успішні бізнесмени ніколи не хизуються своїм багатством, оскільки це вважається поганим тоном.

Не можна забувати про відповідність габитарного іміджу очікуванням цільової аудиторії, і тут головний принцип - асоціюватися з соціальною групою, що викликає у публіки позитивне ставлення. Добре розуміє це пані Клінтон: спілкуючись зі своєю аудиторією, до якої відносяться в основному представники середнього класу, вона дозволяє собі одягнутися трохи краще тих, хто прийшов до неї на зустріч, щоб її не ототожнили з бізнес-елітою, до якої вона належить. Зате на прийомі у англійської королеви, де збирається вищий світ, можна здатися зовсім в інших одязі і прикрасах.

Про наслідки, до яких призводить нехтування принципом адекватності іміджу, каже випадок з відомим російським політиком, який приїхав на зустріч з шахтарями у дорогому пальті і в норковій шапці. Не дивно, що спілкування не вийшло: публіка зустріла його свистом, і він був змушений ретируватися.

Оскільки саме зовнішній вигляд служить відправною точкою для сприйняття образу, габитарному іміджу слід приділити першорядну увагу. Деякі керівники (особливо часто це чоловіки) вважають, що здатні створити свій образ самостійно і, як правило, зазнають фіаско. Для того щоб цього не трапилося і був знайдений імідж, найбільш ефективно і органічно працює на авторитет першої особи, необхідно будувати його з допомогою стилістів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Етап розробки дослідного зразка (ДКР)
Розробка "легенди"
Створення образу
Імідж
Імідж ділової людини
Вербальний імідж
Імідж
Імідж ділової людини
Вербальний імідж
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси