Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Довідник адвоката
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Виконавча напис

У разі невиконання боржником свого обов'язку зацікавлені лииа зазвичай звертаються з позовом у суд або арбітраж в залежності від того, який орган має право дозволяти заявлене вимога. Разом з тим закон передбачає можливість стягнення з боржника певної грошової суми або якого-небудь майна шляхом видачі нотаріальною конторою виконавчого напису, якщо відповідальність боржника з безперечністю випливає з представленого документа, а сам документ не викликає сумнівів з точки зору його достовірності. Виконавча напис являє собою розпорядження нотаріуса про стягнення з боржника належної стягувачеві певної суми грошей або будь-якого майна.

Оскільки неосновательная видача виконавчого напису може спричинити порушення прав боржника, урядом республіки встановлений спеціальний перелік документів, стягнення за яким може бути здійснено за виконавчим написом.

Перелік документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів органів, що вчиняють нотаріальні дії

Затверджений постановою Ради Міністрів РРФСР від 11.03.1976 № 171

(шкода, постанов Ради Міністрів РРФСР від 23.05. ¡984 № ¡98, від 25.09. ¡985 № 415, від 05. ¡0. ¡985 № 433, від 21.02. ¡986№ 79, від 06.05. ¡986№ ¡83, від/4.0/. /987№ /4, від 2/.04. ¡989№ 134, від 04.07. ¡990№ 225, постанови Уряду РРФСР від 26. ¡2. ¡991 №9 67, постанови Ради Міністрів РФ від 09.09. ¡993№ 895, постанов Уряду РФ від 30. ¡2. ¡993 № ¡354, від 19.06.1996 № 710, від 05.11.1999№ 1225, від 30.12.2000№ 1039)

I. Стягнення заборгованості за нотаріально посвідченими угодами

1. Нотаріально посвідчені правочини, пов'язані з одержанням грошей, або здійсненням повернення або передачі майна.

Для одержання виконавчого напису подається дійсний примірник нотаріально посвідченого правочину.

II. Стягнення заборгованості з підстав, що випливають із розрахункових і кредитних відносин

2. Виключений. - Постанова Уряду РФ від¡9.06. ¡996 № 7!0.

3. Документи, що встановлюють заборгованість по позичках, виданим об'єднаннями, підприємствами та організаціями, що перебувають на господарському розрахунку, робітникам, інженерно-технічним працівникам і службовцям цих об'єднань, підприємств і організацій па індивідуальне житлове будівництво і капітальний ремонт житлових будинків, а також на господарське обзаведення.

Для одержання виконавчого напису подаються:

а) справжнє зобов'язання боржника;

б) засвідчена стягувачем виписка з особового рахунку боржника із зазначенням суми простроченої заборгованості.

4. Документи, що встановлюють заборгованість членів житлово-будівельних кооперативів платежів у рахунок погашення позичок, виданих кооперативам на будівництво житлових будинків.

Для одержання виконавчого напису подаються:

а) справжнє зобов'язання боржника;

б) засвідчена стягувачем виписка з особового рахунку боржника із зазначенням суми простроченої заборгованості та строків се погашення.

4.1. Документи, що встановлюють заборгованість громадян, які купили квартири в будинках державного або громадського житлового фонду в розстрочку, по платежах у погашення невиплаченої суми.

Для одержання виконавчого напису подаються:

а) справжнє зобов'язання боржника;

б) засвідчена стягувачем виписка з особового рахунку боржника із зазначенням суми простроченої заборгованості та строків її погашення (п. 4.1 введений постановою Радміну РРФСР від 21.04.1989 № 134).

4.2. Документи, що встановлюють заборгованість власників приватизованих квартир по прострочених більше двох місяців платежах у рахунок покриття вартості придбаних у розстрочку квартир.

Дач одержання виконавчого напису подаються: справжнє зобов'язання боржника;

засвідчена стягувачем виписка з особового рахунку боржника із зазначенням суми простроченої заборгованості та строків її погашення (п. 4.2 введений постановою Уряду РФ від 26.12.1991 № 67).

5. Вимоги об'єднань, установ, підприємств і організацій за розрахунками їх з покупцями, виробленим через банк, про стягнення вартості використаного, але не оплаченого вантажу, зданого на відповідальне зберігання, та штрафу в розмірі 8% вартості використаного вантажу.

Для одержання виконавчого напису подаються:

а) копія платіжного вимоги постачальника з відміткою банку про зарахування вимоги на інкасо з додатком сповіщення банку або заяви платника про відмову від акцепту;

б) довідка транспортного підприємства про здачу вантажу покупцю;

в) письмове повідомлення (довідка) покупця про повне або часткове (в останньому випадку з зазначенням вартості або кількості) використанні вантажу, прийнятого на відповідальне зберігання.

6. Пред'явлені до платежу чеки, неоплата яких посвідчена державним нотаріусом, платником або розрахунковою установою шляхом відповідних написів на чеках.

7. Документи, що встановлюють заборгованість Держбанку СРСР по спеціальним позичковим рахунках, а також по інших рахунках, з яких здійснюється видача позичок без оформлення терміновими зобов'язаннями.

Для одержання виконавчого напису подаються:

а) засвідчена установою Держбанку СРСР копія заяви-зобов'язання;

б) засвідчена установою Держбанку СРСР виписка з особового рахунку боржника в Держбанку СРСР з зазначенням суми заборгованості.

8. Документи, що встановлюють заборгованість по позичках, виданих касами взаємодопомоги при комітетах профспілок, касами взаємодопомоги пенсіонерів при відділах соціального забезпечення виконавчих комітетів районних, міських Рад депутатів трудящих, касами взаємодопомоги при військових частинах, установах та закладах Міністерства оборони СРСР, касами взаємодопомоги у колгоспах. Літературним фондом СРСР, Музичним фондом СРСР, Художнім фондом СРСР, Архітектурним фондом Спілки архітекторів УРСР, Спілкою кінематографістів СРСР і касою взаємодопомоги Всеросійського театрального товариства.

Для одержання виконавчого напису подаються:

а) справжнє зобов'язання боржника;

б) засвідчена стягувачем виписка з особового рахунку боржника або довідка бухгалтерії із зазначенням суми заборгованості та строків її погашення.

III. Стягнення заборгованості за товари, куплені в кредит, за індивідуальне пошиття одягу на умовах оплати матеріалів в кредит та за виконання замовлень на ремонт квартир і кімнат з оплатою в кредит

(шкода, постанови Радміну РРФСР від 14.01.1987№ 14) підприємствам торгівлі при купівлі товарів тривалого користування в кредит (з розстрочкою платежу), замовниками - підприємствам побутового обслуговування населення при оформленні замовлень на індивідуальне пошиття одягу з оплатою матеріалів в кредит і ремонтно-будівельним організаціям при оформленні замовлень на ремонт квартир і кімнат у кредит (у місцевостях, де такий порядок оплати ремонту квартир і кімнат встановлений законодавством).

Для одержання виконавчого напису на стягнення заборгованості подаються:

а) справжнє доручення-зобов'язання (зобов'язання) покупця, замовника з відміткою стягувача про суму заборгованості і терміни се погашення;

б) довідка установи, підприємства та організації про звільнення з роботи, відрахування з аспірантури.

Крім того, на дорученні-зобов'язанні (зобов'язання), що бачиться ремонтно-будівельною організацією, повинна бути розписка замовника про приймання виконаних робіт (п. 9 шкоду, постанови Радміну РРФСР від 14.01.1987№ 14).

10. Втратив чинність. - Постанова Радміну РРФСР від ¡4.01.1987№ 14.

11. Втратив чинність. - Постанова Радміну РРФСР від 14.01.1987№ 14.

IV. Стягнення заборгованості, що випливає з перевозок вантажів, і сум, належних за диспаше, не оскарженій протягом встановленого строку

12. Повідомлення управлінь (відділень, станцій - у разі надання їм Міністерством шляхів сполучення права розгляду претензій) залізниць, річкових і морських пароплавств, автотранспортних об'єднань, підприємств і організацій, послані ними клієнтам про задоволення заявлених претензій, що випливають з перевезення вантажів.

Для одержання виконавчого напису подається справжнє повідомлення управління (відділення, станції) залізниці, пароплавства, автотранспортного об'єднання, підприємства або організації, надіслане клієнту, із зазначенням суми претензії, визнаної залізницею, пароплавством, автотранспортним об'єднанням, підприємством або організацією.

13. Диспаша не оскаржена протягом строку, встановленого статтею 249 Кодексу торгового мореплавання Союзу РСР.

Для одержання виконавчого напису подаються:

а) диспаша;

б) довідка диспашера про те, що диспаша не скасована і не змінена судом.

V. Стягнення штрафу за несвоєчасне повернення тари мєшковой

14. Неоплачені рахунки, пред'явлені постачальниками покупцям хлібопродуктів, цукру та насіння сільськогосподарських культур, на суму штрафу за несвоєчасне повернення мєшковой тари.

Для одержання виконавчого напису подаються:

а) постачальником ведеться особовий рахунок покупця про стан заборгованості по мішках;

б) копія акта звірки взаєморозрахунків заборгованості по тарі або довідка про неявку представника покупця для складання зазначеного акта;

в) копія повідомлення покупця про накладення на нього штрафу за несвоєчасне повернення мішків.

VI. Стягнення заборгованості за договорами найму житлових і нежитлових приміщень, а також за комунальні послуги

Виключений. - Постанова Уряду РФ від 30.12.2000№ /039.

VII. Стягнення заборгованості з підстав, що випливають із трудових відносин

21. Документи, що встановлюють обов'язок робітника у зв'язку з неприбытием до місця роботи повернути невідпрацьований аванс, виданий у рахунок заробітної плати, одноразову допомогу, витрати на проїзд та добові, видані йому при укладанні в порядку організованого набору трудового договору про роботу в промисловості, будівництві, на транспорті.

Для одержання виконавчого напису подаються:

а) справжній трудовий договір, укладений з робочим;

б) розписка працівника в отриманні стягуваних сум;

в) довідка адміністрації об'єднання, установи, підприємства, організації про неприбуття робочого до місця роботи.

22. Документи, що встановлюють заборгованість об'єднання, державній установі, підприємству, організації працівника за видані йому постіль і не повернуті їм при звільненні з роботи.

Для одержання виконавчого напису подаються:

а) справжній трудовий договір, укладений з працівником;

б) розписка працівника в отриманні постільних приналежностей;

в) довідка адміністрації об'єднання, установи, підприємства, організації за підписом керівника і головного (старшого) бухгалтера про вартість неповернених постільних речей та про звільнення працівника.

23. Документи, що встановлюють заборгованість за формене обмундирування, що залишився за звільненими працівниками об'єднань, установ, підприємств, організацій. в яких введено носіння форменого одягу.

Для одержання виконавчого напису подаються:

а) справжнє зобов'язання звільненого сплатити у розстрочку вартість отриманого ним форменого обмундирування;

б) довідка про звільнення працівника;

в) засвідчена стягувачем виписка з особового рахунку звільненого про залишилася за ним заборгованості.

24. Документи, що встановлюють заборгованість по дрібним недостачами, що залишилася за матеріально відповідальними працівниками об'єднань, державних, кооперативних і громадських організацій, підприємств та установ у разі звільнення цих працівників і видачі ними зобов'язань про погашення зазначеної заборгованості.

Для одержання виконавчого напису подаються:

а) письмове зобов'язання матеріально відповідального працівника про погашення їм заборгованості по дрібній недостачі;

б) довідка адміністрації об'єднання, установи, підприємства, організації за підписом керівника і головного (старшого) бухгалтера про те, яка сума заборгованості з дрібної недостачі залишилася непогашеною при звільненні працівника;

в) довідка про звільнення працівника.

VIII. Стягнення заборгованості, що випливає з відносин, пов'язаних з авторським правом

25. Документи, що встановлюють заборгованість організацій і видовищних підприємств з авторської винагороди за публічне використання драматичних, музичних і музично-драматичних творів, що підлягає внесенню Всесоюзного агентства з авторських прав або його відділенню.

Для одержання виконавчого напису подається засвідчений підписом керівника і головного (старшого) бухгалтера організації, житлового підприємства та їх печаткою розрахунковий лист з зазначенням розміру заборгованості.

26. Документи, що встановлюють заборгованість об'єднань, установ, підприємств, організацій по авторської винагороди за відтворення і видання творів образотворчого мистецтва (живопису, скульптури, графіки), що підлягає внесенню Всесоюзного агентства з авторських прав або його відділенню.

Для одержання виконавчого напису подається засвідчений підписом керівника і головного (старшого) бухгалтера об'єднання, установи, підприємства, організації та їх печаткою розрахунковий лист (звітна відомість) з зазначенням розміру заборгованості.

27. Документи, що встановлюють заборгованість Літературного фонду СРСР:

а) видавництв та редакцій журналів, що випускають художню літературу, по внесках у розмірі 10% від суми авторської винагороди, виплаченої за оригінальні та перекладні художньо-літературні твори, в тому числі літературознавчі та літературно-критичні роботи:

б) видовищних підприємств з відрахувань від валового збору за виконання драматичних вистав і проведення літературних вечорів у розмірі 2% збору і культурно-освітніх установ (клубів, будинки культури тощо) та організацій, влаштовують вистави і літературні вечори,- 0,5%.

Для одержання виконавчого напису подається засвідчений підписом керівника і головного (старшого) бухгалтера установи, підприємства, організації та їх печаткою розрахунковий лист з зазначенням розміру заборгованості.

28. Документи, що встановлюють заборгованість Музичного фонду СРСР:

а) видавництв за внесками в розмірі 5% від суми авторської винагороди, що виплачується за договорами за видання музичних творів і музикознавчих робіт;

б) видовищних підприємств і концертних організацій за відрахуваннями від валового збору з музичних вистав (опера, оперета, балет тощо) та естрадних концертів у розмірі 1,5%.

Для одержання виконавчого напису подається засвідчений підписом керівника і головного (старшого) бухгалтера установи, підприємства, організації та їх печаткою розрахунковий лист з зазначенням розміру заборгованості.

29. Документи, що встановлюють заборгованість Художнього фонду СРСР об'єднань, установ, підприємств, організацій по нарахуваннях в розмірі 2% від суми винагороди, що виплачується художникам всіх спеціальностей за виконання усякого роду художніх робіт.

Для одержання виконавчого напису подається засвідчений підписом керівника і головного (старшого) бухгалтера об'єднання, установи, підприємства, організації та їх печаткою розрахунковий лист з зазначенням розміру заборгованості.

30. Документи, що встановлюють заборгованість Журналістському фонду СРСР за відрахуванням коштів у розмірі 0,5% виплаченого авторської винагороди (за винятком винагороди, з якого провадяться відрахування в Літературний, Музичний і Художній фонди):

а) книжковими, книжково-журнальними, газетно-журнальними, газетними видавництвами:

за що видаються або замовляються суспільно-політичні, публіцистичні, інформаційні та науково-популярні твори і матеріали;

за публіцистичні, науково-популярні, суспільно-політичні, інформаційні та ілюстративні твори і матеріали, що використовуються або замовляються редакціями суспільно-політичних і науково-популярних журналів;

за всі твори і матеріали, що використовуються або замовляються редакціями виходять на базі цих центральних видавництв, у тому числі центральних галузевих і центральних відомчих, республіканських, крайових і обласних газет;

б) редакціями суспільно-політичних і науково-популярних журналів, що видаються не на базі видавництв, через які використовуються або замовляються публіцистичні, науково-популярні, суспільно-політичні, інформаційні та ілюстративні твори і матеріали;

в) редакціями центральних, республіканських, крайових, обласних, міських, окружних, відомчих, галузевих та об'єднаних газет, що видаються не на базі видавництв, - за всі твори і матеріали, що використовуються або замовляються редакціями районних газет;

г) управліннями у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі Рад Міністрів автономних республік, управліннями видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі крайисполкомов, облвиконкомів. Московського і Ленінградського міськвиконкомів - за всі твори і матеріали, що використовуються або замовляються редакціями районних газет;

д) Державним комітетом Ради Міністрів СРСР по телебаченню і радіомовленню, його республіканськими і місцевими органами - за публіцистичні, науково-популярні, суспільно-політичні, інформаційні та ілюстративні твори і матеріали, що використовуються або замовляються цими організаціями;

е) Агентством друку "Новини", Телеграфним Агентством Радянського Союзу при Раді Міністрів СРСР та їх республіканськими органами (відділеннями) - за публіцистичні, науково-популярні, суспільно-політичні, інформаційні та ілюстративні твори і матеріали, що використовуються або замовляються цими організаціями.

Для одержання виконавчого напису подається засвідчений підписом керівника і головного (старшого) бухгалтера установи, організації та їх печаткою розрахунковий лист з зазначенням суми заборгованості.

31. Документи, що встановлюють заборгованість Архітектурного фонду Спілки архітекторів СРСР проектних організацій за нарахуваннями у розмірі 7% від суми заробітної плати архітекторів, зайнятих усіма видами архітектурно-будівельного проектування.

Для одержання виконавчого напису подається засвідчений підписом керівника і головного (старшого) бухгалтера проектної організації та їх печаткою розрахунковий лист з зазначенням суми заборгованості.

IX. Стягнення заборгованості по абонементній платі за користування точками радиотрансляционными

32. Документи, що встановлюють заборгованість громадян по абонементній платі за користування радиотрансляционными точками.

Для одержання виконавчого напису засвідчена стягувачем копія повідомлення, надісланого боржникові, про суму заборгованості і терміни се сплати з відміткою про непогашення заборгованості.

X. Стягнення заборгованості з батьків за зміст дітей у дитячих установах

33. Документи, що встановлюють заборгованість батьків або осіб, які їх замінюють, за утримання дітей в дитячих яслах, дитячих садках, дитячих яслах-садках і школах-інтернатах.

Для одержання виконавчого напису подається засвідчена дослідником виписка з особового рахунку (відомості за розрахунками з батьками за утримання дітей), відкритого на ім'я одного з батьків або особи, що його замінює, з відміткою про непогашення заборгованості у двотижневий термін після вручення письмового попередження.

XI. Стягнення заборгованості з батьків за утримання дітей у спеціальних школах Міністерства освіти РРФСР і спеціальних професійно-технічних училищах Державного комітету Ради Міністрів УРСР по професійно-технічній освіті

34. Документи, що встановлюють заборгованість батьків за утримання дітей у спеціальних школах Міністерства освіти РРФСР і спеціальних професійно-технічних училищах Державного комітету Ради Міністрів УРСР по професійно-технічній освіті.

Для одержання виконавчого напису подається засвідчена стягувачем виписка з особового рахунку, відкритого в районних, міських фінансових відділах, з відміткою про непогашення батьками заборгованості за утримання дітей у спеціальних школах та спеціальних професійно-технічних училищах після письмового попередження про погашення заборгованості.

XII. Стягнення заборгованості за вимогами державних бібліотек, бібліотек професійних спілок, колгоспів, інших кооперативних та інших громадських організацій за неповернені книжки, інші твори друку та інші матеріали з фондів бібліотек (в ред. постанови Радміну РРФСР від 04.07.1990№ 225)

35. Вимоги державних бібліотек, бібліотек професійних спілок, колгоспів, інших кооперативних та інших громадських організацій про стягнення з громадян, підприємств, установ і організацій десятикратної вартості не повернутих ними книг, інших творів друку та інших матеріалів з фондів бібліотек.

Для одержання виконавчого напису подаються: документ, що засвідчує факт видачі з бібліотеки книг, інших творів друку та інших матеріалів, з відміткою про неповернення їх у місячний термін після письмового попередження про стягнення десятикратної вартості у разі неповернення або неможливості їх заміни;

виписка з інвентарної книги бібліотеки про вартості неповерненої книги, іншого твору друку, інших матеріалів або довідка букіністичного магазину в тих випадках, коли неповернена книга або інший твір друку є бібліографічною рідкістю.

XIII. Стягнення заборгованості за вимогами органів внутрішніх справ

36. Вимоги органів, що відають виконанням виправних робіт, про звернення стягнення на кошти об'єднань, установ, підприємств, організацій, які допустили тривалу (більше одного місяця) затримку перерахування сум, утриманих із заробітку робітників і службовців, які відбувають виправні роботи в даному об'єднанні, установі, підприємстві, організації.

Для одержання виконавчого напису подаються:

а) копія повідомлення, що посилається органом, що відає виконанням виправних робіт за місцем роботи особи, яка відбуває виправні роботи;

б) довідка об'єднання, установи, підприємства, організації про те, що протягом того місяця, за який має бути здійснено утримання, який відбуває виправні роботи працював в даному об'єднанні, установі, підприємстві, організації, та про розмір отриманого нею за цей час заробіток.

37. Документи, що встановлюють заборгованість за надання медичної допомоги особам, що надійшли у витверезник.

Для одержання виконавчого напису подається копія рахунку на суму, належну до сплати боржником, його розпискою в одержанні першого примірника цього рахунку.

38. Документи, що встановлюють заборгованість осіб рядового і начальницького складу при звільненні з органів внутрішніх справ у зв'язку з засудженням за вчинені злочини або у зв'язку з допущенням ними проступків, що дискредитують їх звання, а також осіб рядового і молодшого начальницького складу при звільненні раніше терміну, на який вони зараховані на службу, за допущені порушення дисципліни або по службовій невідповідності з вартості виданого їм обмундирування в сумі, обчисленій пропорціонально часу, що залишився до закінчення строку носіння обмундирування.

Для одержання виконавчого напису подається довідка установи, закладу, органу внутрішніх справ про суму заборгованості, що підлягає стягненню.

XIV. Стягнення заборгованості з громадян по оплаті за користування наданими їм майном за договором побутового прокату

39. Документи, що встановлюють заборгованість громадян по оплаті за користування наданими їм державними, кооперативними і громадськими організаціями предметами домашнього побуту, музичними інструментами, спортивним інвентарем та іншим майном особистого користування (побутовий прокат).

Для одержання виконавчого напису подається копія договору побутового прокату, а при вартості предмета прокату менше 300 рублів - копія квитанції із зазначенням суми, що підлягає стягненню після письмового попередження про погашення заборгованості.

XV. Стягнення заборгованості за вимогами органів Міністерства охорони здоров'я РРФСР

40. Документи, що встановлюють заборгованість за медичне обслуговування осіб, що надійшли в спеціалізовані приймальні відділення лікарень органів охорони здоров'я з травмами, отриманими в стані алкогольного сп'яніння або гострого алкогольного психозу.

Для одержання виконавчого напису подається копія рахунку на суму, належну до сплати боржником, його розпискою в одержанні першого примірника цього рахунку.

XVI. Стягнення заборгованості з військовослужбовців при звільненні їх у запас або відставку і е призваних на збори військовозобов'язаних після закінчення зборів

Втратив чинність. - Постанова Уряду РФ від 05.1 ¡.¡999 № 1225.

XVII. Стягнення заборгованості з прапорщиків і мічманів при звільненні їх з дійсної військової служби у зв'язку із засудженням за вчинені злочини (в тому числі у зв'язку з засудженням умовно) і за проступки, які дискредитують звання військовослужбовця

43. Документи, що встановлюють заборгованість прапорщиків і мічманів при звільненні їх з дійсної військової служби у зв'язку із засудженням за вчинені злочини (в тому числі у зв'язку з засудженням умовно) і за проступки, які дискредитують звання військовослужбовця, раніше строку, на який вони зараховані на дійсну військову службу, за одноразової допомоги на початкове обзаведення і вартості виданого їм обмундирування в сумі, обчисленій пропорціонально часу, що залишився до закінчення строку служби (строків носіння обмундирування).

Для одержання виконавчого напису подається довідка військової частини, установи, закладу Міністерства оборони СРСР, військової частини, установи, закладу, органу Комітету державної безпеки при Раді Міністрів СРСР, військової частини, установи, закладу військ Міністерства внутрішніх справ СРСР про суму заборгованості, що підлягає стягненню.

XVIII. Стягнення заборгованості за нотаріально посвідченими договорами про заставу, термін виконання зобов'язань за якими минув (введено постановою Уряду РФ від 30.12.1993 № 1354)

44. Нотаріально посвідчені договори про заставу, за якими минув строк виконання зобов'язань, забезпечених заставою.

Для одержання виконавчого напису подається дійсний примірник нотаріально посвідченого договору про заставі, за яким не задоволено забезпечене заставою вимогу.

ГК РФ введено новий порядок звернення стягнення на заставлене майно.

Цивільний кодекс Російської Федерації

Частина перша

(витяг)

Стаття 349. Порядок звернення стягнення на заставлене майно

(в ред. Федерального закону від 30.12.2008№ 306-ФЗ)

1. Вимоги заставодержателя (кредитора) задовольняються з вартості закладеного майна за рішенням суду.

2. Задоволення вимоги заставодержателя за рахунок заставленого майна без звернення до суду допускається, якщо інше не передбачено законом на підставі угоди заставодавця з заставоутримувачем.

Задоволення вимоги заставодержателя за рахунок заставленого нерухомого майна без звернення до суду здійснюється у порядку, встановленому законом про іпотеку, якщо інше не передбачено законом.

3. Угода про звернення стягнення на заставлене майно в позасудовому порядку може бути укладено в будь-який час.

Угода про звернення стягнення на заставлене майно в позасудовому порядку може бути включене в договір про заставу.

Така угода може бути визнана судом недійсною за позовом особи, права якого порушені таким угодою.

4. Якщо заставодавцем є фізична особа, угода укладається за умови наявності нотаріально посвідченої згоди заставодавця на позасудовий порядок звернення стягнення па заставлене рухоме майно.

5. У разі невиконання заставодавцем угоди про звернення стягнення на заставлене майно в позасудовому порядку звернення стягнення на заставлене майно в позасудовому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом, на підставі виконавчого напису нотаріуса в порядку, встановленому законодавством про виконавче провадження.

6. Стягнення на предмет застави може бути звернено тільки за рішенням сула у випадках, якщо:

1) для укладання договору про заставу майна фізичної особи потрібна згода або дозвіл іншої особи або органу;

2) предметом застави є майно, яке має значну історичну, художню або іншу культурну цінність для суспільства;

3) заставодавець відсутня і встановити місце його перебування неможливо;

4) предметом застави є житлові приміщення, що належать на праві власності фізичним особам;

5) договором про заставу або іншою угодою заставодавця з заставоутримувачем не встановлений порядок звернення стягнення на заставлене рухоме майно або у встановленому сторонами порядку звернення стягнення неможливе;

6) законом встановлені інші випадки.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Загальна характеристика виконавчого провадження
Припинення виконавчого виробництва
Виконавче право - самостійна галузь російського права
Нотаріальні дії, спрямовані на надання виконавчої сили борговим і платіжним документам
Нотаріальні дії із засвідчення безспірних фактів
Нотаріальні дії щодо посвідчення безспірного права
Про деякі питання, що виникли у зв'язку з прийняттям і введенням в дію цивільного процесуального кодексу Російської Федерації
Цивільний кодекс російської федерації
Про введення в дію частини четвертої цивільного кодексу Російської Федерації
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси