Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративне право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру

Її регулює Федеральний закон "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру" [ 1031. Він визначає загальні для Російської Федерації організаційно-правові норми в області захисту громадян Російської Федерації, іноземних громадян та осіб без громадянства, які перебувають на території РФ, тобто населення, а також земельного, водного, повітряного простору в межах Російської Федерації або його частини, об'єктів виробничого і соціального призначення, навколишнього природного середовища (території) від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру. Зазначений Закон передбачає єдину державну систему попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій, яка об'єднує органи управління, сили і засоби федеральних органів виконавчої влади, органів виконавчої влади суб'єктів РФ, органів місцевого самоврядування, організацій. До їх повноважень належить вирішення питань щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій. Порядок організації і функціонування цієї системи встановлено Урядом РФ. Для попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій створюються аварійно-рятувальні служби [173].

Закон встановлює повноваження Президента РФ, Федеральних Зборів РФ, Уряду РФ, органів виконавчої влади суб'єктів РФ, органів місцевого самоврядування, організацій, права і обов'язки громадян Російської Федерації у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

Забезпечення пожежної безпеки

У цій сфері діє Федеральний закон "Про пожежної безпеки" [120]. Він визначає загальні правові, економічні та соціальні основи забезпечення пожежної безпеки в Російській Федерації, регулює в цій області відносини між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, установами, організаціями, іншими юридичними особами незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також між громадськими об'єднаннями, посадовими особами, громадянами Російської Федерації, іноземними громадянами, особами без громадянства. Забезпечення пожежної безпеки є однією з найважливіших функцій держави.

Пожежна безпека являє собою стан захищеності особистості, майна, суспільства і держави від пожеж. Вимоги пожежної безпеки - це спеціальні умови соціального і технічного характеру, встановлені в цілях забезпечення пожежної безпеки федеральним законодавством, нормативними документами або уповноваженим державним органом. Невиконання або неналежне виконання вимог пожежної безпеки є їх порушенням і не тільки веде до виникнення пожеж, але й може спричинити за собою настання юридичної відповідальності (дисциплінарної, адміністративної, цивільно-правової, кримінальної).

В країні створена система забезпечення пожежної безпеки. Вона являє собою сукупність сил і засобів, а також заходів правового, організаційного, економічного, соціального і науково-технічного характеру, спрямованих на боротьбу з пожежами. Її основними компонентами є органи державної влади, органи місцевого самоврядування, організації, громадяни, які беруть участь у забезпеченні пожежної безпеки у відповідності з федеральним законодавством.

Забезпечення безпеки людей на водних об'єктах

Президент РФ Указом "Про вдосконалення єдиної державної системи попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій" поклав на МНС Росії такі функції: 1) організацію пошуку і рятування людей у внутрішніх водах і в територіальному морі РФ; 2) організацію та здійснення нагляду у внутрішніх водах і в територіальному морі РФ за користування маломірними суднами і базами (спорудами) для їх стоянок; 3) керівництво діяльністю Державної інспекції по маломірним судам РФ [241. П. 1].

В системі МНС Росії створена Державна інспекція по маломірних суднах. На ніс покладено дві основні задачі: а) здійснення державного і технічного нагляду за маломірними суднами і базами (спорудами) для їх стоянок та їх використання у внутрішніх водах і в територіальному морі РФ; б) забезпечення в межах своєї компетенції безпеки людей на водних об'єктах.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Небезпечні ситуації техногенного характеру і захист від них
Попередження надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру
Роль держави у захисті населення і територій від надзвичайних ситуацій
Пожежна безпека
Вимоги пожежної безпеки до котелень установок
Система забезпечення пожежної безпеки
Умови забезпечення надійності та безпеки об'єктів будівництва
Правовий режим охорони і використання водних об'єктів
Будівельні об'єкти, необхідні для забезпечення безпеки міської інфраструктури
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси