Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Методи прийняття управлінських рішень
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Відстрочені рішення

Зустрічаються також ситуації, в яких відмова від прийняття негайного рішення буде набагато ефективніше вибору з наявних альтернатив. Наприклад, якщо додаткова інформація повинна незабаром вступити, а час не є критичним фактором, приймати рішення негайно не слід. Краще дочекатися релевантної інформації.

Вироблення і прийняття рішень-це творчий процес у діяльності керівників будь-якого рівня, що включає елементи алгоритму, представленого на рис. 4.6.

Технологія менеджменту розглядає управлінське рішення як процес, що складається з трьох стадій: підготовка рішення, ухвалення рішення і реалізація рішення.

На стадії підготовки рішення проводиться економічний аналіз ситуації на мікро - і макрорівні, що включає пошук, збір і обробку інформації, а також виявляються і формулюються проблеми, що вимагають рішення.

На стадії ухвалення рішення здійснюється розробка й оцінка альтернативних рішень, які проводяться на основі багатоваріантних розрахунків, вибір критерію оптимальності рішення, вибір і прийняття найкращого рішення.

Алгоритм прийняття та реалізації управлінських рішень

Рис. 4.6. Алгоритм прийняття та реалізації управлінських рішень

На стадії реалізації рішення здійснюється конкретизація рішення, доведення його до виконавців і контроль ходу його виконання, вносяться необхідні корективи, оцінюється отриманий результат.

Етапи процесу розробки управлінських рішень легко провести, використовуючи структурну схему процесу РУР (рис. 4.7).

При розробці керуючого рішення ОПР має справу, насамперед, з інформацією і формує на її основі деталізовану модель актуальних змін, тобто рішення.

Визначимо, яка інформація необхідна для генерування основних сутностей (нематеріальних компонент) управлінського рішення проблем, цілей, критеріїв і їх ваг, ресурсів та обмежень, альтернатив, правил фільтрації і вибору.

Етапи процесу РУР:

Рис. 4.7. Етапи процесу РУР:

.........петля зворотного зв'язку

Для визначення стратегічних цілей потрібна інформація про цілях всіх суб'єктів цілепокладання і ситуації навколишнього середовища.

Оперативні цілі, підцілі стратегічної системи цілей і, по суті, зумовлені розробленої стратегії з позиції виконання необхідних підфункцій.

Для визначення стратегічних проблем необхідна інформація про поточний стан організації і стратегічних цілях.

Для виявлення оперативних проблем служить інформація про поточний стан підсистеми і необхідному стані, обумовленому оперативними цілями.

Критерії - це кількісні моделі цілей, тобто їх формальне представлення у вимірюваних категоріях.

Ваги критеріїв визначаються виходячи з значимостей цілей в їх системі, що характеризує стратегію організації (так, велика вартість проекту може бути менш значущим критерієм, якщо при цьому забезпечується краща по якості обслуговування клієнта у випадку стратегії, орієнтованої не на мінімізацію витрат, а на формування іміджу компанії, що піклується про інтереси клієнтів).

Ресурси і обмеження - це всі ті матеріальні й нематеріальні компоненти, які можуть бути застосовані в діяльності організації, і обмеження (межі їх використання, наприклад, імідж організації як специфічний ресурс накладає обмеження на безліч прийнятних альтернатив). Для визначення складу ресурсів та обмежень щодо їх якісної і кількісної оцінок необхідна інформація про поточний стан організації і зовнішнього середовища в ресурсних аспектах. Наприклад, якщо розробляється земельний кодекс (фактор далекого оточення), а організація - фермерське господарство (фактор внутрішнього середовища), то необхідно знати, в які терміни планується прийняття кодексу, скільки землі може придбати або орендувати господарство, які вимоги пред'являються і т. п.

Проекція "Перетину" всіх ресурсів та проблем організації на її мети дозволяє генерувати безліч альтернатив, обмеження - звузити область прийнятних альтернатив, критерії визначити їх ефективність і прийняти оптимальне рішення.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Відстрочені податкові активи
Запрограмовані рішення
Теоретичні пояснення до рішення задачі
Пошук рішень судів загальної юрисдикції; ГАС "Правосуддя"
РОЗРОБКА УПРАВЛІНСЬКОГО РІШЕННЯ
ВИРОБНИЦТВО ЗА ЗАЯВОЮ ПРО СКАСУВАННЯ РІШЕННЯ ТРЕТЕЙСЬКОГО СУДУ
Взаємопов'язаність рішень і результатів їх реалізації
Основні характеристики та принципи прийняття та реалізації управлінських рішень
Рішення про доцільність виходу на зовнішній ринок
Розробка фінансової стратегії. Як фінансові рішення додають вартість?
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси