Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Реклама і зв'язки з громадськістю
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Розподіл бюджету

Існують загальні правила розбиття бюджету: будь-який бюджет для рекламного агентства складається з трьох частин - чистий бюджет, агентська комісія, ПДВ. Розмір агентської комісії визначається в процесі переговорів з клієнтом перед підписанням договору. Зазвичай це 15% на виробництво, і значно менше - на розміщення. Агентська комісія покриває тимчасові витрати відділу по роботі з клієнтами, медіа - та творчого відділів. Тимчасові витрати відділу з проведення рекламних акцій оплачуються клієнтом окремо.

Після того як подані пропозиції з медіа - та творчого відділів, а також відділу з проведення рекламних акцій, починається робота з детального розподілу бюджету. Передусім вважається точна вартість виробництва рекламних матеріалів. Робиться це спільно з продюсером агентства, так як саме йому доведеться робити все те, що придумано в творчому відділі. На основі розкадровок продюсер з'ясовує вартість декорацій для зйомки ролика, вважає, скільки годин буде потрібно знімати, скільки буде потрібно часу для монтажу, вартість якого виставляється клієнту окремо, навіть якщо у агентства є своя монтажна студія. Якщо потрібно виїзд за кордон, з'ясовує вартість перельоту і готелі. Оплата режисера, акторів, освітлювачів, візажистів, вартість реквізиту - це теж робота продюсера. Звичайно, все це робиться за участю співробітників творчого відділу, які розробляли творчу концепцію, оскільки в розкадруванні неможливо відобразити все, що задумувалося. Для друкованих макетів визначається приблизна вартість роботи комп'ютерного дизайнера, вартість виробництва кольороподілених плівок та кольоропроб, вартість відправки готових матеріалів у регіони. Всі ці витрати виділяються в графу "Виробництво".

Розділ "Медіа" ділиться на підрозділи - ТБ, преса, зовнішня реклама, радіо. Цю частину становлять фахівці медіа-відділу. Для зовнішньої реклами одиниці виміру - сторони рекламоносія. В розбивці це буде позначатися: вартість, формат, кількість сторін, скільки місяців. Адресна програма подається окремо.

Для ТБ одиниці вимірювання - це рейтинг передачі. Він показує, який відсоток цільової аудиторії дивиться вибрану передачу. Відображається у плані наступним чином: вартість, рейтинги, які планується набрати, термін, протягом якого їх планується набрати.

Одиниці виміру для преси - частки смуги. У бюджетному плані показуються: вартість, назву видання, розмір, кількість публікацій. До вартісної оцінки розміщення в пресі додається таблиця, в якій відображається, в якому місяці, в якому журналі буде розміщуватися реклама. Як правило, агентство надає ряд знижок на розміщення - це агентська знижка та об'ємна.

Наприклад, розрахунок рекламних розміщень на групі радіоканалів представлений в табл. 3.5. Період розміщення рекламних роликів з 1 по 30 жовтня 2009 р., тривалість - 15 секунд. Вартість розміщення без урахування ПДВ - 6 478 906 руб., вартість виробництва роликів - 5220 руб., разом - 6 484 126 руб.

Таблиця 3.5. Розрахунок рекламних розміщень (з 1 по 30 жовтня 2009 р.)

Розрахунок рекламних розміщень (з 1 по 30 жовтня 2009 р.)

Бюджет на проведення рекламних акцій і PR видається відділом по просуванню продукту і включається в загальну структуру бюджету.

Підсумком процесу планування рекламної кампанії є документ, який засвідчує, яка буде рекламна активність протягом року, які засоби масової інформації будуть задіяні для досягнення поставленої цілі, в якому обсязі і як довго. В ньому можна побачити, що рекламна активність не буде постійною протягом всього року, а буде мати свої піки і спади. Це обумовлено піками продажу товару, які необхідно підтримати, і рекламною діяльністю конкурентів за попередні роки.

Даний цілісний план рекламної кампанії є повним представленням про те, що буде відбуватися, в які строки і за які гроші. До цього основного документа можуть прикладатися наступні.

1. Детальний кошторис на виробництво.

2. Чиста вартість розміщення в журналах (без комісії).

3. Окремий план по ТБ/радіо.

Все це необхідно для випадку, якщо клієнт не прийме запропоновану стратегію цілком, тоді у нього буде можливість зрозуміти, що він може зробити разом з агентством частково.

Таким чином, планування рекламної кампанії дає можливість побачити, як будуть розподілятися кошти протягом всього року. Також планування дозволяє впорядкувати рекламну діяльність протягом певного періоду, зробити її більш осмисленою і цілеспрямованою. Все це, в свою чергу, веде до більшого ефекту від вкладених коштів та більш економного витрачання рекламного бюджету.

Процес планування рекламної кампанії дозволяє уникнути всякого роду накладок у її проведенні, в результаті чого складеться у споживача невірне ставлення до торгової марки, заради якого все й затівається. Рекламодавець отримує можливість проаналізувати і скорегувати рекламний план у відповідності зі своїм планом продажів, що дозволить їх (продажу) підвищити.

У процес планування включені всі структури агентства. Це не є прерогативою виключно відділу по роботі з клієнтами або відділу медіапланування. Всі відділи працюють в тісному взаємозв'язку, це вимагає чіткої координації і контролю з боку менеджера по роботі з клієнтами. Останній повинен бути повністю в курсі справ клієнта і його планів, щоб коригувати роботу агентства та підлаштовувати її під вимоги рекламодавця.

Крім того, менеджер по роботі з клієнтами і фахівець з планування повинні вміти об'єктивно оцінити роботу творчого і медиаотделов. Це означає, що він не може і не повинен відкидати будь-яку творчу ідею, якщо вона йому з якихось причин не подобається, а чітко сформулювати, що саме і чому не подобається, а також чому ідея не відповідає марці. Якщо ж ідея, що прийшла з творчого відділу, на перший погляд здається просто чудовою, необхідно ретельно вивчити її і зрозуміти, чи відповідає вона вимогам клієнтського завдання, і якщо ні - ідею відправити на доопрацювання.

В цілому вся рекламна кампанія вкладається в класичну схему: планування - організація - мотивація - контроль.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Політика розподілу
Характеристики форми розподілу
Бюджет як основна ланка системи фінансів
Приклади законів розподілу випадкових величин
Стадія розгляду і затвердження бюджету
Вплив бюджетно-податкової політики на стан державного бюджету
Державний бюджет і податки
Поняття і форми витрат бюджету. Бюджетне фінансування
Видатки бюджетів та напрями їх використання
Стадія складання проекту бюджету
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси