Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Міжнародний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Основи аукціонної торгівлі

Аукціон (від лат. - продаж з публічного торгу) являє собою продаж таких товарів, які мають індивідуальні властивості й цінностями. Їх реалізація здійснюється з публічного торгу у визначеному місці й у заздалегідь установлений час.

Форми організації аукціонної торгівлі залежать від стану ринку, а саме від його глибини, ширини і рівня опору. Чим більше обсяг попиту та пропозиції на товар, тим ширший ринок. Чим більші обсяги заявок, тим глибше ринок. Опірність на ринку пов'язана з діапазоном зміни цін.

Аукціонна торгівля - це вид ринкової торгівлі, при якому продавець з метою отримання максимального прибутку використовує пряму конкуренцію декількох покупців, присутніх при продажу. При цьому продавець призначає стартову ціну товару, що збільшується в ході аукціону до свого максимального рівня, що залежить від платоспроможності покупців, що беруть участь у торгах. Цей вид торгівлі використовується переважно для збуту порівняно обмеженого переліку товарів: хутро, антикваріат, художні вироби, коні, вироби з дорогоцінних металів та інші унікальні, рідко зустрічаються і ті, що користуються підвищеним попитом, товари та інші цінності.

Аукціонна торгівля, в залежності від характеристик реалізованого товару, організується у формі публічних або закритих торгів. При невеликому обсязі попиту і пропозиції товару торгівля здійснюється у формі простого аукціону. Види простих аукціонів:

o англійський аукціон (аукціон на підвищення ціни) - продавці, до початку торгів подають свої заявки але початковою ціною, заявки зводяться в котированные бюлетені. На торгах є багато покупців, але мало продавців, тобто забезпечується конкуренція покупців і монопольне становище продавців. У покупців повинен бути надлишок платоспроможності;

o голландський аукціон (аукціон на зниження ціни) - повна протилежність англійської. Багато продавців і мало покупців. Великий обсяг пропозицій, щодо невеликий попит. Ціна товару в процесі торгу зменшується па заздалегідь обумовлену величину;

o аукціон "втемну" - всі покупці пропонують свої ставки одночасно, і товар купує той, хто зробив найвищу пропозицію;

o подвійний аукціон - проводяться при достатній глибині і ширині ринку.

Подвійний аукціон передбачає подвійну конкуренцію між продавцями і покупцями. Подвійні аукціони поділяються на онкольный ринок і безперервний аукціон. Операції здійснюються з розривом у часі, існує великий розрив між ціною покупця і продавця, і коливання цін від угоди до угоди великі, носять нерегулярний характер, і такий вид біржової торгівлі називається онкольный.

Безперервний аукціон, при ліквідному ринку біржовий маклер накопичує заявки і потім оголошує їх для одночасного виконання. Протягом біржового дня таке оголошення відбувається кілька разів. Прийняті від постачальників товари або відразу сортуються, або проходять додаткову передпродажну доробку. Сортування здійснюється за якістю товарів. Товари однакової якості сортуються за партіями (лотами). З кожного лота відбирається зразок. Кількість товарів в лоті залежить від звичаїв торгівлі даним видом товарів. Наприклад, в одному лоті соболя підбираються 10-30 однакових шкурок, норки до 300 шкурок, каракулю - до 500 і більше шкурок. Кожному лоту присвоюється номер, в порядку якого він буде продаватися з аукціону.

По завершенні сортування аукціон випускає каталог з зазначенням складу та номерів лотів. Каталоги розсилаються традиційним покупцям із зазначенням початку роботи аукціону і правил проведення торгу. Покупці зазвичай прибувають завчасно, щоб мати час ретельно оглянути виставлені товари, позначення у каталогах, які їх цікавлять номери і проставити очікувані ними ціни.

Головною стадією аукціону є торг, який веде досвідчений аукціоніст з асистентами. Існує два способи ведення торгів.

Перший спосіб ведення торгів - аукціон з підвищенням цін. Аукціоніст оголошує номер чергової лота, називає початкову ціну і запитує: "Хто більше?". Покупці підвищують ціну кожного разу на величину не нижче мінімальної надбавки, зазначеної в правилах проведення торгу. Зазвичай вона становить від 1 до 2,5% первісної ціни. Якщо чергового підвищення цін не пропонується, аукціоніст після трикратного запитання: "Хто більше?" -ударяє молотком, підтверджуючи, що даний лот проданий останньому покупцеві, який запропонував найвищу ціну. Асистенти аукціоніста позначають, якому покупцеві і за якою ціною продай певний лот.

Другий спосіб ведення торгів - аукціон з пониженням цін. На таких аукціонах торги проводяться з поступовим зниженням спочатку оголошеної ціни на заздалегідь встановлені знижки. Партію товарів купує той, хто перший з учасників скаже: "Так".

Оформлення контрактів здійснюється адміністрацією аукціону па підставі записів, зроблених помічником аукціоніста. Продавці товарів підписують типові контракти. Комітенти отримують гроші за свої товари, а покупці вносять повні суми вартості придбаних ними товарів і забирають товари зі складів протягом терміну, встановленого правилами аукціону.

У тих випадках, коли через відсутність інтересу до даного лоту або через попередньої змови покупців не вдається досягти наміченої аукціоном продажної ціни, аукціоніст має право без пояснення причин зняти лот з торгів і виставити його через деякий час ще раз. Слід зазначити, що аукціонна торгівля є самим швидким і гнучким способом продажу товарів, що дозволяє отримати максимально високий прибуток.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Біржова та аукціонна торгівля
Біржова справа - основа ринкової економіки
Зовнішня торгівля та торгова політика
Адміністративне управління та адміністративно-правове регулювання в галузі промисловості і торгівлі
Маркетинг торгівлі
Основні концепції міжнародної торгівлі
Правові основи біржової торгівлі
Особливості маркетингу в роздрібній торгівлі
Логістика і науково-технічний розвиток торгівлі
Цілі служби логістики на підприємствах торгівлі
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси