Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Реклама і зв'язки з громадськістю
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Репутація та зв'язки з громадськістю

Фонд Charities Aid Foundation (CAF) - некомерційна організація, чия мета - підвищення ефективності благодійні ініціативи різних організацій і приватних осіб. За оцінками CAF, частка корпорацій у загальному обсязі наданої в Росії благодійної допомоги становить близько 75%. Ще 15% дають приватні жертводавці, а 10% надходять з-за кордону. Хтось робить пожертви таємно, керуючись морально-етичними міркуваннями, інші замінюють корпоративним волонтерством тренінги з формування "командного духу" або роблять благодійність компанії предметом гордості для своїх співробітників, підвищуючи їх мотивацію і зменшуючи відтік кадрів. Треті використовують благодійність для формування позитивного образу компанії в очах влади, споживачів і партнерів по бизнесу2.

PR в рамках соціально-етичного маркетингу - це діяльність, що поєднує елементи менеджменту і соціальних технологій, що сприяє успіху бізнесу та задоволенню соціальних потреб. PR-прийоми використовуються на всіх етапах роботи з товаром або послугою. Вже на стадії задуму враховуються побажання та зауваження споживачів.

У виробництві враховуються не тільки інтереси споживача, але й необхідність виконання держзамовлення, експортної діяльності, імпортозаміщення, випуску товарів для соціально незахищених груп населення. Ціна диктується не тільки співвідношенням попиту та пропозиції, але і соціальними, екологічними, геополітичними чинниками. У пошуку місця на ринку збутова політика фірми повинна враховувати стан ринкової інфраструктури, психологію споживачів, соціокультурні реалії.

Напрямки PR-активності в рамках соціально-етичного маркетингу:

o цілеспрямоване формування системи методів поліпшення контакту фірми з цільовими аудиторіями;

o використання всього набору засобів маркетингової комунікації (реклама, виставки, ярмарки);

o розробка і послідовна реалізація стратегічної іміджевої концепції, заснованої на реальних, а не уявних досягнення фірми;

o передбачення інформаційних кризових ситуацій (розробка сценаріїв розвитку "відомих криз", підготовка кризового штабу, прорахунок найбільш ймовірних тим "викиду компромату" конкурентами і (або) противниками корпорації у владних структурах);

o усвідомлення топ-менеджментом і кадровим ядром (в ідеалі - усіма співробітниками фірми) суспільної місії фірми;

o дотримання загальнолюдських моральних норм;

o налагодження взаєморозуміння між фірмою і її соціальним середовищем;

o інформування громадськості, що сприяє просуванню нових товарів і послуг;

o створення позитивного сприйняття бренду;

o сприяти зміцненню соціального становища фірми;

o розвиток мотивації персоналу, що сприяє зміцненню єдності;

o вихід на нові ринки, що відкриває нові перспективи розвитку і росту фірми;

o подолання ізоляціонізму і замкнутості в менеджменті;

o забезпечення прогресу фірми, її розвиток, диверсифікація та зростання.

Напрямки благодійних програм, що впливають на репутацію

Менеджери але PR відзначають благодійність як важливий механізм вибудовування відносин з владою майже в половині випадків (47%). Часто благодійна акція стає запорукою непротивлення влади реалізації того чи іншого бізнес-проекту. 18% топ-менеджерів при виборі об'єкта для підтримки орієнтуються на пріоритети місцевої влади.

За даними різних досліджень, кошти корпорацій спрямовуються переважно в три сектори: соціальні програми, культура і мистецтво, наука і образование1.

Благодійність відрізняється від інших видів діяльності тим, що вона являє собою взаємовигідне співробітництво. Фактично це реалізація спільного проекту або програми, що задовольняє взаємні інтереси. Інтереси суб'єктів громадськості зрозумілі - вони отримують кошти на втілення своєї ідеї, а також заручаються підтримкою могутньої компанії, її ім'ям і репутацією. Компанії беруть участь у подібних проектах з наступних причин. По-перше, це дає додаткові можливості в рекламі своєї діяльності, продуктів або послуг. З цієї точки зору благодійність є складовою частиною інтегрованих маркетингових комунікацій, однієї з стратегій просування. Другою причиною участі компанії в соціально значущих програмах якраз і є створення сприятливого іміджу в очах широкої громадськості.

Практика застосування цього інструменту показує, що, правильно вибравши сферу і об'єкт спонсорства, компанії роблять значні кроки в процесі формування свого позитивного іміджу.

В цілому для різних галузей існують різні приводи до початку розмов про соціальної відповідальності (табл. 7.1).

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Інформаційний супровід і зв'язку з громадськістю під час переговорів: нові інформаційні технології
Російська асоціація студентів зі зв'язків з громадськістю (РАССО)
Російський кодекс професійних та етичних принципів в області зв'язків з громадськістю.
Зв'язки з громадськістю і паблісіті
Зв'язки з громадськістю (PR)
ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ ДІЛОВОЮ РЕПУТАЦІЄЮ КЕРІВНИКА
ПАРАМЕТРИ ДІЛОВОЇ РЕПУТАЦІЇ
Проекти і програми інноваційної діяльності
С. Струмилін: план - "відрізок партійної програми"
Основні напрямки мистецтва. "Нонклассики" XX - початку XXI ст., їх імпліцитна естетична програма
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси