Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Теоретичні основи товарознавства і експертизи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Ремонт і технічне обслуговування непродовольчих товарів

Ремонт і технічне обслуговування автомобілів, електропобутових машин і приладів, електронної апаратури, меблів, одягу і взуття з застосуванням методів діагностики та технологічного обладнання можливі тільки на підприємствах сервісного обслуговування.

Надання послуг з ремонту побутової радіоелектронної апаратури, комп'ютерної техніки, електроприлади, автотранспориых коштів є необхідним елементом торгового і післяпродажного обслуговування покупців у рамках гарантійного та післягарантійного обслуговування товару.

Послуги по ремонту та технічному обслуговуванню називають матеріальними. До таких послуг належать:

- ремонт взуття, швейних, хутряних і шкіряних виробів, головних уборів та виробів текстильної галантереї, трикотажних виробів;

- ремонт і технічне обслуговування побутових машин і приладів, годин;

- ремонт металлохозяйственных виробів;

- ремонт і технічне обслуговування радіоелектронної апаратури;

- ремонт і технічне обслуговування музичних товарів;

- ремонт ювелірних товарів;

- ремонт і технічне обслуговування транспортних засобів, що належать громадянам (легкових автомобілів, мопедів, моторолерів та ін);

- ремонт і реставрація меблів;

- послуги фотоательє та фотолабораторій з виготовлення фотознімків, а також послуги звукозапису, з оброблення плівок, виготовлення кінофільмів.

Крім послуг з технічного обслуговування і ремонту обслуговування ряду товарів потребує чищення, прасування та фарбування. Для реалізації цих операцій споживачі застосовують побутову техніку (пральні машини, пилососи, праски) або користуються послугами сервісних організацій з хімічної чистки і фарбування, послугами пралень.

Ремонт - це комплекс операцій по відновленню працездатності товару, його властивостей.

Технічне обслуговування - комплекс операцій чи операція але підтримці працездатності або справності товару при використанні його за призначенням.

Ремонти виробів класифікуються за видами, характером і термінами надання.

Передторговий ремонт - комплекс заходів з відновлення працездатності приладів у продавця.

Ремонт в період гарантійного терміну, встановленого виробником або підприємством, що виконує його функції, здійснюється в термін, встановлений виробником, протягом якого ремонтне підприємство виконує гарантійні зобов'язання.

Відновлювальний ремонт передбачений для приладу, який втратив працездатність не з вини споживача в період гарантійного терміну, встановленого виробником, і поверненого продавцю.

Ремонт в період строку служби - це ремонт приладу протягом терміну служби, установленого в нормативній документації на виріб, або, якщо він не встановлений, - протягом 10 років з початку експлуатації приладу.

Ремонт після закінчення встановленого терміну служби здійснюється після закінчення терміну служби, установленого в нормативній документації, або, якщо він не встановлений, то після закінчення 10 років з моменту продажу виробу.

Ремонт і технічне обслуговування товару виконують з виїздом на місце розміщення товару або в стаціонарних умовах (в цеху по ремонту сервісної організації). Для того, щоб ремонт і техобслуговування забезпечували підтримання та відновлення якості товару, до технологічного процесу висувається ряд вимог.

Ремонтні роботи і технічне обслуговування являють собою технологічний процес, який ділиться на етапи та операції. Перед початком робіт по ремонту технічно складних товарів встановлюється працездатність, проводиться діагностика несправностей, очищення від забруднень, передремонтні випробування і діагностика несправностей, розбирання, дефектировка (визначення стану і ступеня зносу окремих частин, а також обсяг майбутнього ремонту, оформлення дефектационной відомості та маршрутної карти ремонту), потім передача несправних частин на ремонтні ділянки, а справних - в комплектовочное або складальне відділення. Після цього проводяться основні ремонтні роботи, заміна деталей, комплектування та складання товарів.

Ремонт меблів (відновлення конструкції) може полягати:

- зміцнення конструктивних з'єднань;

- закладенні тріщин, вибоїв, інших дефектів поверхні;

- заповнення втрачених конструктивних елементів;

- відновлення облицювання і оздоблення меблів, відновлення декоративних елементів (мозаїчних прикрас, різьблення і накладних елементів);

- ремонт м'яких елементів меблів для сидіння і лежання).

Після ремонту служба технічного контролю сервісної організації або особи, на які покладено функції контролю, проводять контроль якості відремонтованих товарів.

Відремонтовані товари повинні функціонувати у всіх режимах, передбачених нормативною документацією на новий побутовий прилад конкретного виду, відхилення експлуатаційних показників відремонтованих побутових приладів протягом терміну служби має становити не більше ніж на 20% порівняно з новими приладами (для електропобутових товарів). Якщо термін служби товару закінчений, показники можуть бути встановлені за погодженням із замовником ремонту.

Відремонтовані прилади повинні відповідати вимогам безпеки. Зниження показників безпеки відремонтованих побутових приладів (в межах, встановлених виробником) протягом терміну служби і після його закінчення не допускається. Побутова радіоелектронна апаратура та електроприлади, що пройшли ремонт, пломбуються. При передачі товарів в експлуатацію на супровідному документі, виданому замовнику, ставиться відмітка, що підтверджує технічну прийомку та безпеку товару.

Рестраврационные роботи з товарами мають відмінності від ремонтних робіт. Мету реставрації - зберегти історичну і художню цінність антикварних товарів, а ремонту - тільки відновлення утилітарних властивостей. Необхідність реставрації обумовлюється зниженням споживної вартості товару.

У процесі використання товари піддаються механічним і фізико-хімічним впливам, що знижує міцність конструкції, що викликає руйнування елементів. На меблях з'являються вм'ятини, заколи, задираки, відщепи, руйнуються облицювання, декоративні елементи, оздоблювальні покриття.

Реставрація забезпечує споживачам можливість відновлення антикварних товарів, що мають історичну та художню цінність.

Хімічна чистка, фарбування використовуються для відновлення естетичних та ергономічних (гігієнічних) текстильно-одягових виробів, головних уборів, пухо-перових виробів, виробів з шкіри та хутра, постільних речей та килимових виробів, на які в процесі зберігання і носіння забруднення потрапляють із зовнішнього середовища (пил, фарбувальні і жироподібні речовини), продукти потовиділення, що містять сечовину, органічні кислоти, різні солі і жирові речовини.

Хімічна чистка - це комплекс фізико-механічних процесів, що забезпечують видалення забруднень з виробів у середовищі органічних розчинників.

Фарбування - комплекс фізико-хімічних процесів, що забезпечують надання фарбування текстильних і трикотажних виробів з натуральних волокон, синтетичних волокон, виробів з штучного і натурального хутра і замші, овчини, тканин з плівковим покриттям, виробів з шкір.

Крім того, з метою поліпшення споживчих властивостей проводяться додаткові види обробки: противомолевая, антистатична, бактерицидна, дезодорація, водовідштовхувальне просочення, апретування, відбілювання, імпрегнування виробів, заміна напірників перо-пухових виробів, відновлення форми і розмірів трикотажних виробів з вовняної та напіввовняної пряжі, деформованих після прання в домашніх умовах.

Іншим прикладом обслуговування товару є фотопослуги. В результаті використання фото - і відеотехніки споживачі отримують фотознімки і відеофільми. Процес фото - і відеозйомки доступний кожному споживачеві, за виготовлення фотознімків, хіміко-фотографічна обробка фотоматеріалів, запис, монтаж і цифрова обробка відеофільмів малодоступні. Его обумовлено використанням для обробки фото - і відеоматеріалів дорогих і складних в експлуатації технічних засобів (фотоосветителей, міні фотолабораторій, фотопринтерів, фільм-процесорів, пристроїв відеозахоплення), матеріалів (фотопаперу, хімічних реактивів для обробки фотоматеріалів) і технологій, не доступних масовому споживачеві.

Раціональне споживання продуктів харчування

Раціональне споживання продовольчих товарів засновано на теорії збалансованого (раціонального харчування, яке базується на нормах денної потреби організму людини в поживних речовинах.

Так, середньодобова потреба дорослої людини в основних речовинах становить (в г): води - 1750-2200, білків - 80-100, вуглеводів - 400-500, жирів - 80-100 і т. д. Норма енергетичної цінності добового раціону для дорослої людини за формулою збалансованого харчування становить 2850 ккал (11 900 кДж). Відповідно до теорії збалансованого харчування оптимальне співвідношення між білками, жирами і вуглеводами для дорослих повинно бути 1:1:5, для дітей - 1:1:3. Продукти рослинного походження повинні становити 63%, тварини - 37% загального обсягу споживаної їжі (приблизно 2:1). Організм людини навіть при самих сприятливих умовах використовують не всі речовини, що входять до складу їжі.

Збалансоване харчування - поживна повноцінність раціону, яка полягає в достатній калорійності і необхідній кількості поживних речовин, а також у фізіологічному балансі поживних речовин і їх взаимопропорциональности. Візьмемо, приміром, пропорційність між основними джерелами енергії - цукром, жирами і білками. У групі білків повинен бути баланс між необхідним і амінокислотами, насиченими і ненасиченими жирними кислотами, вуглеводами і харчовими волокнами, кислотоутворюючою і лужностворюючої їжею, продуктами тваринного та рослинного походження і т. д.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Резерв на гарантійне обслуговування та ремонт
Класифікація продовольчих або непродовольчих товарів по однорідним групам
Операції з надання послуг по технічному обслуговуванню виробництва
Ціна споживання
Моделювання попиту і споживання
Постулат економічно раціональної поведінки
Видача молока і лікувально-профілактичного харчування
Передумова раціональних очікувань, модифікація "кривої Філіпса" та проблема емпіричної достовірності гіпотез монетаристських
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси