Меню
Головна
 
Головна arrow Історія arrow Історія Росії до кінця XVII століття
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Накази

Більше наказів. До 80-90, але постійних близько 50, інші виникали в міру потреби. Немає чіткого поділу функцій. По галузях і по території. Група адміністративних наказів - Розрядний (служба дворян і дітей боярських) з цивільного, військового і придворному відомствам. Помісний - маєтки і вотчини Європейської Росії, наділяв дворян землею відповідно з окладом призначеним Розрядом.

Ямській наказ - гоньба - поштовий зв'язок для потреб держави. Наказ кам'яних справ - казенне кам'яне будівництво. Три фінансових наказу Великого приходу (митні доходи, спостерігав за мірами довжини і ваги), Наказ Нової чверті (Нова четь) відав кабацькими зборами в Москві і південних містах, вів боротьбу з незаконним продажем вина й тютюну. Наказ Великої Скарбниці - казенна промисловість і торгівля, карбування монети, з 1680 р. митні і шинкові збори. Судові - Розбійний (про вбивства, підпали, крадіжки, крім Москви), Земський - кримінальні справи і поліцейські функції у столиці.

Обласні накази - Володимирська, Галицька, Костромська, Новгородська (Нижегородська) і Устюзький чверті - збирали податки, здійснювали управління і суд на своїй території. Наказ Казанського палацу - Середнє і Нижнє Поволжя, він же відав землями Сибіру. У 1637 р. створений Сибірський наказ (відав збором ясак). Челобитный наказ - вища апеляційна інстанція. При Олексія Михайловича був організований Наказ таємних справ, діяв в 1654-1676 рр. У 1621 р. був організований наказ рахункових справ (перевіряв доходи і витрати наказів). Нагляд за іншими наказами здійснювали Наказ рахункових справ, таємних справ і Челобитенный. Група палацових наказів - обслуговування царського сімейства і двору. Наказ Великого палацу керував палацовим господарством в столиці, палацовими волостями і селами. У Казенному наказі зберігалася речова казна царя. В Конюшеному наказі спостерігали за кіньми і упряжжю. Посольський наказ - зовнішньополітичні функції та збір полоняничных грошей. Йому підпорядковувалися донські козаки, служиві татари та інші накази - Малоросійський, Велика Росія, князівства Смоленського та ін. Оборона - Розрядний, Стрілецький,

Пушкарський, Иноземский, Рейтарський, Козачий (за родами військ). Необхідно було спрощення цієї громіздкої системи.

Місцеве управління

Повіти (250), стани, волості. Головне особа - воєвода. Відповідав за надходження зборів, виконання казенних служб і повинностей. Поступово воєводи відтісняли земські і губні хати. Почали формуватися розряди - Береговий (по берегах Оки з центром в Серпухові). Тульський розряд - прикордонний військово-адміністративний округ. Кордон відсунувся і створений у 1663 р. Білгородський розряд (або полк). У 1665 р. було створено Севський розряд для захисту від Криму і Речі Посполитої. У 1654 р. - Смоленський розряд, у 1656 р. - Новгородський. Інші - Московський, Володимирський, тамбовський, рязанський, Казанський (центр - Симбірськ), Тобольськ, Томський, Єнісейського, Ленський (Якутськ). Внутрішні розряди ліквідовані (Московський та інші).

Великим впливом в кінці правління Олексія Михайловича користувався Матвєєв - син незнатного наказного чиновника, став стрілецьким полковником, а потім став головою Посольського наказу і боярином. Після смерті дружини царя посватав йому свою вихованку Наталю Наришкіну. 30 травня 1672 р. Наталя народила сина Петра (ще діти Наталя і Федір). Олексій Михайлович помер у 1676 р. у віці 46 років. На престол вступив 14-річний Федір Олексійович (нар. 30 травня 1661 р.). У його правління відбувалося посилення бояр. Був ліквідований Наказ таємних справ, стеснявший владу Боярської думи. Матвєєв отруєний у посилання. Стрілецька гвардія втрачає вплив. Але в той же час у 1678 р. було проведено перепис населення, в 1679-1681 рр .. проведена податкова реформа. З 1679 р. всі казенні справи зосереджені в руках воєвод. У 1682 р. було скасовано місництво, ограждавшее привілеї боярської аристократії. У 1680 р. Федір Олексійович одружився на Агафії Грушецкой, але померла від пологів і сама і син. Другий шлюб був укладений з Марфою Апраксиной, але через два місяці Федір помер.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Судовий наказ
Відповідальність державного службовця за виконання незаконного наказу керівника
Рішення (укази, постанови, накази) органів виконавчої влади
Роль наказів Генерального прокурора РФ і вказівок керівників слідчих органів в організації кримінального процесу
Місцеве управління
Місцеві органи влади та управління
Розвиток органів місцевого управління
Системи (основні моделі місцевого управління і самоврядування
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси