Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Надійність будівельних об'єктів та безпека життєдіяльності людини
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Поховання і утилізація відходів життєдіяльності

Для збереження навколишнього середовища прийнятною для нормального життя важливе значення має правильне зберігання та захоронення побутових і промислових відходів.

Сучасне уявлення про поховання відходів виходить з того, що на "кінцевому складі" будь-які відходи не повинні надавати негативних екологічних впливів на навколишнє середовище. Тому на "кінцевий ділянку зберігання" відправляють тільки тверді матеріали і більшість сучасних поховань являє собою "проміжний склад зберігання", які мають наступні види:

- проміжне складування;

- тимчасовий склад для завершення певної фази зберігання до тих пір, поки будуть розроблені або організовані відповідні технології та установки для обробки відходів. Такі проміжні сховища можливі в рамках санації поховань, якщо будуть видалені заражені речовини;

- збірний склад - це проміжний склад на виробництві для короткострокового зберігання відходів, коли перевищуються потужності оброблювальних установок, і т. п. При цьому мова може йти також і про зберігання рідких речовин.

Проміжні сховища вимагають великих технологічних витрат у порівнянні з кінцевими. Індекс шкідливість відходів у таких сховищах вище, вони повинні бути секционированы і, крім того, повинна бути передбачена можливість вилучення відходів. З іншого боку, при виборі місця для проміжного сховища повинно враховуватися менша кількість критеріїв, ніж у випадку кінцевого складування, в особливості можуть бути знижені геологічні, фізико-механічні вимоги до фунтовым підстав. Середній термін використання проміжних сховищ 5-20 років. Продовження цього строку можливе лише у тому випадку, якщо споруда відповідає нормативним вимогам безпеки.

У наведених вище визначеннях "кінцевого" і "проміжного" сховищ закладені також поняття "складувати" і "зберігати", незважаючи на те, що в побутовій мові вони вживаються як рівнозначні. Складування позначає кінцевий стан, а зберігання, навпаки, тимчасовий захід до подальшої обробки або захоронення відходів.

Прийнято розрізняти наступні види поховань відходів:

- захоронення інертних матеріалів з мінімальним вмістом шкідливих речовин або без них;

- захоронення залишкових речовин після обробки відходів (шкідливі речовини в труднорастворимой формі);

- реакційні поховання, коли біологічні процеси розпаду і хіміко-фізичні реакції контрольовано протікають протягом короткого або середнього періоду часу;

- захоронення радіоактивних і високотоксичних відходів;

- захоронення сміття - побутових, промислових, громадських і т. п. відходів без попередньої обробки. Такі поховання володіють достатньо високим індексом шкідливості.

Від виду відходів залежить конструкція сховищ:

- насипне і частково насипне;

- з покриттям або без нього;

- відкрите або закрите (в залежності від ізоляції поверхні);

- кар'єрний, без відвальний, откосное тощо;

- контейнерне;

- надземна та підземна;

- шахтне, штольное і печерне.

Практично кожне сховище має своєї проектної специфікою і схематизація їх досить обмежена. Сюди ж відносяться установки для попередньої обробки відходів, для утилізації фільтраційних вод поховань. Для попередньої обробки використовують установки: механічної попередньої обробки; термічної обробки; хіміко-фізичної обробки (окремо для органічних і неорганічних відходів); затвердіння відходів; біологічної обробки та ін.

Слід також зазначити, що крім поховання слід організовувати утилізацію побутових і виробничих відходів, так як вторинна сировина може бути використане в багатьох галузях промисловості, особливо в металургії, хімії, сільському господарстві, у виготовленні паперу та картону, меблів, в будівельному та інших виробництвах.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Проблеми очищення та утилізації відходів електронної промисловості
Фізико-хімічні методи обробки та утилізації відходів
ПЕРЕРОБКА І УТИЛІЗАЦІЯ ТВЕРДИХ ВІДХОДІВ
Звичайні насипні поховання
ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
Очистка та утилізація скидів
Побутові відходи
Тверді побутові відходи (ТПВ)
Термічна обробка відходів
Поводження з відходами
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси