Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Корпоративний кінотеатр як елемент внутрішньої підтримує комунікації

У компанії - розробника комп'ютерних ігор Nival Interactive існує безліч привабливих для самодостатніх і потенційних співробітників умов для роботи і відпочинку: зручні та просторі робочі місця, безкоштовні обіди, а також кава і чай з десертами на вибір протягом всього дня.

А в 2001 р. у компанії з'явився свій кінотеатр. У той час компанія займалася облаштуванням нового просторого офісу. Менеджери міркували так: щоб робити конкурентоспроможні гри, нам важливо постійно вивчати кращі твори кіно як найбільш близькою бізнесу області мистецтва. Але кінопрокат не часто радує шедеврами, скажімо, японського кінематографа або анімації, арт-хаусными фільмами або класикою 1940 - 1960-х рр. Ось в компанії і вирішили заповнити цей пробіл.

Імпровізований кінотеатр розрахований на 50-100 місць, зазвичай вечорами в ньому збирається до 20 осіб. Після восьми годин вечора за рахунок компанії глядачам належить безкоштовне пиво.

На думку співробітників компанії, з появою кінотеатру стала вирішуватися не тільки проблема самоосвіти, але і комунікації - обговорення робочих питань все частіше переноситься в менш формальну, а часом і зовсім невимушену обстановку. А в денні години, вільні від показу фільмів, кінотеатр перетворюється в переговорну: кіноекран відводиться бізнес-презентацій.

Зовнішня підтримуюча комунікація забезпечує:

o зовнішній документообіг;

o партнерські контакти і контракти;

o участь організації в глобальних наукових і комерційних інформаційних потоках, обмін знаннями;

o імідж, репутацію та позиціонування організації в професійному середовищі, суспільстві, ЗМІ.

Надзавдання зовнішньої підтримує комунікації - не просто забезпечити життєдіяльність фірми в контактах із зовнішнім світом, але і підготувати зовнішні цільові аудиторії до сприйняття всякого роду нововведень, впровадження яких організація планує в майбутньому.

-кампанія як інструмент зовнішньої підтримує комунікації компанії ЛУКОЙЛ

Імідж і репутація - це не просто важливі активи організації, продукти її корпоративної культури, це одночасно інструмент і показник ефективного перетворення частини інтелектуального капіталу організації в конкурентні переваги, оцінені в процесі комунікації з цільовими аудиторіями.

У 2000 р. російська нафтова компанія ЛУКОЙЛ вирішила придбати американську фірму Getty Petroleum Marketing, яка контролювала 4% ринку нафтопродуктів на території США. Однак дуже скоро після оприлюднення намірів у російської компанії виникли труднощі з просуванням у США торгової марки: ЛУКОЙЛ необґрунтовано звинувачували в тому, що інвестиції компанії є завуальованою формою виведення капіталу з Росії, а сама компанія не бажає розвивати національну економіку.

Для проведення операції ЛУКОЙЛу довелося докласти додаткових зусиль і підтвердити статус надійного російського партнера, що володіє фінансовими та професійними ресурсами для взаємовигідного співробітництва.

PR-кампанія, яка була розроблена спеціально для цього випадку, ділилася на два етапи. На першому етапі американську аудиторію аргументовано і наполегливо переконували в тому, що ЛУКОЙЛ - перспективна компанія. Основою другого етапу стала програма, яка дозволила ЛУКОЙЛу стати в очах американських чиновників і підприємців компанією міжнародного рівня, компанією, дотримується етичних норм бізнесу і виконує природоохоронні вимоги. Поступово ЛУКОЙЛ довів, що придбання іноземних активів зміцнює позиції Росії на світовій арені, а кошти на купівлю Getty не виводилися з країни, вони зароблені закордонними "дочками" компанії. В результаті загальне сприйняття Лукойлу в США змінилося. У 2004 р. компанія купила ще 795 автозаправних станцій у ConocoPhilips, а пізніше ця американська компанія стала великим акціонером і партнером Лукойлу.

Підтримуюча комунікація зосереджена на збереженні позитивних відносин між учасниками комунікації, спрямована на рішення поточних і майбутніх задач шляхом ефективного взаємообміну інформацією, точками зору, ставленням до проблеми.

Сутність інноваційної комунікації можна розглядати в трьох змістових просторах: діяльність, технологія, культура. Як інноваційна діяльність комунікація спрямована на матеріалізацію наукових ідей, новацій. Технологічний аспект інноваційної комунікації полягає в тому, що для реалізації наукової ідеї необхідні різні засоби, предмети, структура. Нарешті, комунікація як творчий процес утворює особливу інноваційну культуру. "Рух наукової ідеї до практичного використання передбачає реалізацію відповідної системи зв'язків і відносин. Тільки на перший погляд споруджується система є ізольованою, по суті, вона "включена" в ряди інших управлінських систем, предметів особливої інноваційної культури і несе в собі задуми, знання та попередній досвід за допомогою спеціальних аналітичних прийомів, економічних розрахунків і методів прийняття рішень".

Інноваційна комунікація - це така комунікація організації, яка спрямована на пошук і розробку інноваційних рішень, їх презентацію (продаж) та впровадження.

За аналогією з підтримуючою комунікацією виділяються два основних типи інноваційної комунікації - внутрішня і зовнішня. У той же час на відміну від підтримуючої в інноваційній комунікації в більшій мірі відображаються і реалізуються місія інноваційної організації, зміст інноваційного бізнесу.

Внутрішня інноваційна комунікація відповідає за такі напрямки:

o постановка інноваційних завдань, формування інноваційного портфеля;

o створення творчого колективу, розподіл завдань, мотивація учасників;

o пошук, обробка та накопичення наукової і технологічної інформації, необхідної для інноваційного прориву;

o власне творчий процес - розробка інновацій.

Зовнішня інноваційна комунікація забезпечує:

o залучення зовнішніх джерел знань, інформації, а також стороннього досвіду і технологій;

o апробацію знайдених інноваційних рішень у професійній, науковій середовищі, в експериментальному практичному застосуванні;

o патентування, захист авторських і комерційних прав на винаходи;

o презентацію, просування і продаж інноваційних рішень;

o впровадження і підтримку інновацій.

Значення зовнішньої інноваційної комунікації в малому бізнесі

Компанія Three Rivers, розташована в місті Меса, штат Арізона, має всього лише шістьма робочими, які працюють на повній ставці, і не може дозволити собі повноцінний дослідницький відділ. Однак завдяки добре налагодженій комунікації Three Rivers є послідовно інноваційною компанією, що розробляє таку продукцію, як інвалідне крісло з полегшеним обертанням коліс, а також крісло, яке може використовуватися для переміщення у проходах літаків комерційної авіації і, поєднуючись, поміщається на полиці для багажу. Американська фірма досягає непоганих результатів у бізнесі і знаходить досить широку популярність, встановлюючи контакти з університетськими дослідними лабораторіями в пошуках ідей, втілення яких можна одержати ліцензію. Експерти компанії вивчають ринок для нового виду продукції, беруть лабораторні прототипи і втілюють їх у вироблену і продавану версію. Крім того, Three Rivers активно обмінюється знаннями зі своїми підрядниками, переконуючи їх застосовувати виробничі інновації та нововведення в дизайні, щоб зробити продукцію більш надійним і менш дорогий. Приміром, одного виробника переконали розробити новий спосіб виробництва спеціальних ободів для інвалідних колясок, який виявився дешевше варіантів, пропонованих іншими підрядниками.

Інноваційна комунікація виникає там, де учасники інноваційного процесу обмінюються інформацією, знаннями, продуктами інтелектуальної діяльності по об'єкту нововведення, а також разом досягають поставлених цілей і ділять ризики.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Підтримувальна та інноваційна комунікації
Особливості ефективних корпоративних комунікацій
Переконуюча комунікація
Підтримувальна та інноваційна комунікації
Фінансовий аналіз та фінансовий менеджмент як інструменти діагностування та лікування хвороб компанії
Зовнішнє оточення компанії. Що нового?
Значення зовнішньої торгівлі для національної економіки.
Бізнес-план інноваційного проекту
Підтримувальна та інноваційна комунікації
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси