Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Управління людськими ресурсами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вибір найбільш ефективних методів управління

Ефективність процесу управління визначається через оцінку прогресивності самої системи управління, рівня технічної оснащеності управлінської праці, кваліфікації працівників і т. д. Фактори підвищення ефективності самого процесу управління не можуть не позначитися на результатах господарської діяльності організації.

Економічність системи в загальному вигляді може бути виражена питомими витратами на її функціонування. Ефективність управління може бути охарактеризована через оцінку раціональності організаційної структури кадрової служби. В даному випадку використовуються непрямі критерії - витрати на утримання структури управління та їх частка в загальній сумі витрат організації при випуску продукції. Ніж складніше система (більше кількість ієрархічних рівнів і взаємозв'язків), тим нижче ефективність функціонування системи управління.

Ефективність організаційної структури служби управління персоналом багато в чому залежить від динамічності самої структури, від того, як вона швидко реагує на зміну та ускладнення завдань, що стоять перед управлінням персоналом, наскільки вона пристосована до умов господарювання в ринковій економіці.

Кожний з розглянутих підходів до оцінки економічної ефективності має свої позитивні моменти і труднощі в реалізації. Найбільш прийнятною в практичному відношенні є оцінка окремих напрямків мотиваційної політики, що дозволяє виділити витрати па їх проведення та з достатньою точністю визначити показники ефективності проведеної кадрової політики. Проте організації різних форм власності (державні, комерційні тощо) мають різну ступінь свободи у виборі методів здійснення соціально-психологічної та мотиваційної політики та можливості реалізації альтернативних варіантів.

Тому загальні критерії ефективності можуть бути наступні:

- строк окупності витрат на персонал;

- розмір приросту доходів;

- мінімізація поточних витрат;

- максимізація прибутку;

- мінімізація витрат продукції за рахунок витрат на персонал.

Орієнтація організації на використання того чи іншого критерію визначає і підхід до вибору показників, що використовуються для аналізу і обгрунтування ефективності проведеної мотиваційної політики, її форм і методів.

Розглянемо типові випадки неефективної роботи систем мотивації.

Типові ситуації, при яких системи стимулювання не дають необхідного ефекту, можна згрупувати в чотири основні блоки: виплата премій-призів", гарантовані премії, встановлення недосяжних бонусів та преміювання за чужу роботу.

Виплата "премії-призу"

Використання "премій-призів" зустрічається у багатьох галузях російської економіки. Відмінною особливістю цих премій є несподіваний характер. Вважається, що використання подібного роду винагород покликане не тільки підвищити лояльність співробітників, але і мотивувати їх на активну роботу протягом наступного періоду.

Однак підвищення ефективності роботи, як правило, не відбувається. Для того, щоб преміювання дало результати, кожен співробітник повинен чітко розуміти, за що він отримав премію і виконання яких завдань дозволить йому розраховувати на неї в майбутньому. В іншому випадку преміювання сприймається персоналом як елемент лотереї і не спричиняє підвищення мотивації, очікуваного керівництвом.

Одне із завдань системи мотивації - управління очікуваннями працівників. Часто зустрічається помилка - співробітники не розуміють, як діє система мотивації і що треба робити, щоб отримати премію. На практиці відомі випадки, коли розрахунок премії виконувався з використанням логарифмів і інтегральних обчислень. Очевидно, що менеджеру з продажу або співробітника відділу постачання складно зрозуміти, як буде працювати така система преміювання. Запропонована формула може бути справедливою і правильною, але не мотивує.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Принцип найкращого і найбільш ефективного використання землі (ЛНЭИ)
Інші імовірнісні методи побудови вибірки
Вибір між імовірнісними і невероятностными методами побудови вибірки
Розробка найбільш ефективних шляхів реалізації стратегічних цілей інвестиційної діяльності
Поняття вибірки. Переваги і недоліки вибіркового методу в порівнянні з повною переписом
Оподаткування страхових премій
Підготовка до участі у конкурсі на Європейську премію з якості
Система виплат по соціальному страхуванню
Компенсаційні виплати за час відпустки по догляду за дитиною до трьох років
Виплати по обов'язковому соціальному страхуванню від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси