Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Антикризове управління
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ШЛЯХИ ОЗДОРОВЛЕННЯ РОСІЙСЬКОЇ ЕКОНОМІКИ

Вихідні принципи реформування соціально-економічної системи російського суспільства

Всі економічні проблеми та їх вирішення обумовлені взаємодією двох полюсів: матеріальних процесів у народному господарстві й дії людей, залучених в мережу соціально-економічних відносин і рухомих своїми інтересами, преломляемыми крізь призму їхнього розуміння, як ясного, так і спотвореного. При цьому основним є адекватне реальності розуміння процесів, що протікають і організація такої взаємодії, яке забезпечувало б найбільш ефективну реалізацію інтегрального інтересу суспільства, з формуванням простору для розвитку всіх соціальних верств і окремих особистостей, за винятком тих, чиї дії носять невикорінно руйнівний, кримінальний характер.

Оскільки суспільство складається з віруючих і атеїстів, високоморальних людей і закоренілих корыстолюбцев, духовно натхнених і заземлених особистостей, внутрішньо активних і діючих під впливом зовнішніх стимулів працівників, патріотично традиційно і прозахідно орієнтованих громадян, сформована в Росії соціально-економічна система повинна врахувати інтереси усіх людських типів, неминуче взаимоограничивая можливість їх крайніх, екстремальних проявів.

Спроба побудувати соціально-економічну систему, орієнтовану тільки на один тип людини, може бути здійснена тільки методом насильства і рано чи пізно приречена на провал.

Необхідний Росії для процвітання соціально-економічна система повинна не тільки враховувати життєві інтереси основних типів людей, відкриваючи простір для прояву творчої індивідуальності, але і забезпечувати гармонійний і стійкий баланс інтересів чотирьох системоутворюючих ланок:

♦ суспільства в цілому як єдності громадян, країни;

♦ держави як форми організації суспільства, що забезпечує його внутрішню і зовнішню безпеку, що створює політико-економічний простір для процвітання народу протягом багатьох поколінь;

♦ малих і великих груп, соціальних верств, починаючи від трудових колективів і їх підрозділів і закінчуючи професійними об'єднаннями, народностями, культурними автономіями і т. п.;

♦ окремих особистостей.

Порушення балансу між інтересами представників цих чотирьох ланок неминуче породжує кризові явища, які можуть мати соціально-економічною катастрофою.

- Яка соціально-економічна формація не складалася в Росії на базі громадського узгодження різних інтересів, вона повинна спиратися на елементи, необхідні для здорової економіки будь-якого типу, серед яких:

правовий простір господарської діяльності, недоступне деформацій по особистому свавіллю;

наявність справжніх господарів, кровно зацікавлених в ефективному управлінні об'єктами власності, які перебувають у їх розпорядженні та користуванні;

стійкі гроші;

економічна політика держави державне регулювання економіки, забезпечують реалізацію національно-державних інтересів і соціальний захист населення.

Для оздоровлення російського народного господарства потрібно насамперед відродити в перетвореному вигляді чотири названих системоутворюючих економіку елемента. Як вони будуть виглядати конкретно, яке співвідношення складеться між ними, залежить від вибору російським суспільством соціально-економічної системи.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

ШЛЯХИ ОЗДОРОВЛЕННЯ РОСІЙСЬКОЇ ЕКОНОМІКИ
Формування і розвиток корпоративних структур - основний шлях оздоровлення російського суспільства
Запобігання істотного збитку галузях російської економіки
Формування і розвиток корпоративних структур - основний шлях оздоровлення російського суспільства
Структурні зрушення в економіці
Принципи формування соціально-економічної системи російського суспільства
Етапи реформування системи соціальних платежів в період економічної реформи в Російській Федерації (1992-2012 роки)
Вихідні напрямки розвитку економічної науки.
Реформування економічної системи держави
Соціальна структура російського суспільства
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси