Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Безпека життєдіяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Безпечна експлуатація технологічного обладнання м'ясної галузі

Вимоги безпеки при забої худоби і розбирання туш

Бійці худоби, зайняті электрооглушением, повинні бути забезпечені діелектричними калошами і рукавичками, а підлога на їх робочому місці повинен бути покрита рифленим діелектричним килимом. Всі металеві частини майданчика і щиток управління повинні бути заземлені. Наявність напруги визначається тільки за сигнальної лампи і по вольтметру. Близько робочого місця бійця, зайнятого электрооглушением худоби, повинно знаходитися спеціальне пристосування - ізольоване гніздо для приміщення электростека в перервах під час роботи і зберігання його після закінчення роботи. Металева штанга стека зовні повинна бути покриті ізоляцією. При роботі зі стеком (виделкою) забороняється переносити його, тримаючи за робочу частину, перевіряти наявність напруги, торкаючись стеком (виделкою) до металевих частин або торкаючись його руками.

Стінка між майданчиком для бійця худоби, зайнятого электрооглушением, і боксом повинна бути суцільною, висотою не нижче 0,8 м, ширина сходів, що ведуть на майданчик, повинна бути не менше 0,8 м.

Для попередження травматизму на операції подцепки повинні бути передбачені звукова і світлова сигналізації. Сигнали повинні подаватися за дві секунди до початку відкривання передніх дверей і опускання підлоги боксу.

Пристрій для вертикального підйому (опускання) тролеїв з тушами і пересадки їх з конвеєра на конвеєр повинно мати крім основного шляхового перемикача другий шляховий перемикач, який відключає привід пристрою в тому випадку, якщо вимикач не спрацював. Підйомник необхідно оснащувати блокуванням, що запобігає падіння тролеїв під час підйому.

Переміщення туш по підвісному шляху вручну повинне проводитися за допомогою пристосувань типу рогачів завдовжки не менше 1,0 м.

Обов'язково носіння захисних касок бійцями худоби і працівниками, зайнятими на операціях: подцепки, пересадки туш, зйомки шкур, подкатки туш до шпарильному чану і завантаження їх у чан, підйому туш після шпарки на підвісний шлях елеватором або лебідкою, підгону туш копалочной печі, опалка туш свиней газовими пальниками або паяльними лампами на бесконвейерных підвісних шляхах, сухій і мокрій зачищення туш на бесконвейерных шляхах; робітниками, зайнятими вибіркою і транспортуванням тролеїв і переміщенням туш по підвісних шляхах вручну.

Інструмент для роботи слід видавати по особистій картці. Після закінчення роботи робітники повинні здавати інструмент на зберігання комірнику (майстрові, бригадирові) Для перенесення і тимчасового зберігання ножів, кинджалів, гачків і мусатов повинні бути передбачені спеціальні футляри, повністю вкривають лезо ріжучих інструментів, стрижні мусатов і вістря гачків. Довжина робочих місць на операціях, що виконуються за допомогою ножів, має бути не менше 1,6 м.

Рухомі частини установок для зйомки шкур повинні бути огороджені, а корпуси електродвигунів заземлені. Площадки зі сходами для робітників, які виконують підсічку, повинні бути неслизькими і мати з одного боку перила висотою не менше 0,9 м, а також бортову обшивку шириною не менше 0,2 м для оберігання ніг від зісковзування. Установки для зняття шкур з туш великої рогатої худоби повинні бути обладнані звуковою сигналізацією, що попереджає про пуск установки, і аварійними кнопками "Стоп" на кожному робочому місці. В установках для зйомки шкур безперервної дії по всій довжині має бути передбачене огородження, вхідні двері якого сблокированы з пусковим пристроєм, що запобігає пуск приводу при відкритих дверях. Для виключення інерційного ходу конвеєрів повинно бути передбачено гальмівний пристрій. Установку для зйомки крупона з туш свиней необхідно включати, одночасно натискаючи дві кнопки (двома руками).

Рухомі частини скребмашины повинні бути закриті кожухом. Вхідна і вихідна вікна скребмашины повинні мати пристрої для запобігання розбризкування води. Необхідно передбачити пристрій, що охороняє її від довільного вмикання, завантаження і вивантаження туш, оброблюваних в машині, повинні бути механізовані. Свинячу тушу, що знаходиться в працюючій машині, забороняється поправляти, підштовхувати і т. д.

При витяганні з туш внутрішніх органів привід конвеєрного столу для нутровки та інспекції нутрощів тварин, приводний і натяжний барабани повинні бути закриті суцільними огородженнями, а конвеєрний стіл оснащений стаціонарної площадкою шириною не менше 0,5 м. Пускові пристрої слід сблокировать зі звуковою або світловою сигналізацією.

Внутрішня поверхня огороджувальних кожухів пив, застосовуються для розділення туш на напівтуші, повинна бути вкрита звукопоглинальним матеріалом. Електропилки оснащують ізольованими рукоятками з вмонтованими в них пусковими пристроями. Для виключення випадкового травмування зона переміщення противаги підвісний електричної пилки повинна бути огороджена. Електричні пилки, що працюють при напрузі понад 42 В, забезпечують захисно-відключає пристроєм.

В перервах між роботою і по її закінченні пилки необхідно вішати на гаки. Працівник, зайнятий розпилюванням туш, забезпечується засобами індивідуального захисту - каскою, діелектричними чобітьми, антивібраційними рукавицями. Робоча частина підйомно-опускний майданчика повинна бути вкрита діелектричним килимом. Висота підйому її платформи обмежується кінцевим вимикачем і не повинна перевищувати 1,8 м. Платформа повинна бути огороджена перилами висотою не менше 1,1 м, на рівні 0,8 м від настилу майданчика повинно бути додаткове поздовжнє огорожу. По периметру платформа має суцільну захисну планку шириною 0,15 м, пофарбовану в жовтий колір з чорними, скісними смугами.

Машина для розрубування голів повинна мати пристрій, який фіксує оброблювану голову при подачі робочого столу до нерухомого ножа, прилади контролю та регулювання тиску, огороджувальні пристрої, що виключають доступ робітника в зону руху ножа. Пуск столу здійснюється тільки за допомогою штовхачів при одночасному натисканні на них двома руками. Відстань між штовхачами повинно виключати пуск машини однією рукою. Робітник, що обслуговує машину для розрубування голів, забезпечується рукавицями і захисними окулярами.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Безпечна експлуатація технологічного обладнання галузі
Техніка безпеки при експлуатації технологічного обладнання молочної галузі
Безпечна експлуатація технологічного оснащення
Безпечна експлуатація холодильних установок
Безпечна експлуатація загальнозаводського обладнання
Облік вимог безпеки та екологічності при постановки нової продукції на виробництво (ГОСТ 15.201 - 2000)
Вимоги безпеки при застосуванні машин безперервної дії
Вимоги безпеки при прокладанні підземних комунікацій
Вимоги безпеки при розробці траншей і котлованів
Вимоги безпеки при експлуатації будівельних лісів
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси