Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Оподаткування комерційної діяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Передача майнових прав на житлові будинки та нежитлові приміщення, частки в них, гаражі і машино-місця

Передача майнових прав на житлові будинки і приміщення, частки в них, гаражі можлива в тих випадках, коли право власності на майно ще не зареєстровано.

У більшості випадків зазначені права виникають з інвестиційних договорів або договорів участі в пайовому будівництві.

Права і обов'язки учасників таких договорів встановлені Федеральними законами від 25.02.1999 № 39-Φ3 "Про інвестиційної діяльність у Російської Федерації, здійснюваної у вигляді капітальних вкладень" і від 30.12.2004 № 214-ФЗ "Про участь у пайовому будівництві багатоквартирних будинків і інших об'єктів нерухомості та про внесення змін у деякі законодавчі акти Російської Федерації".

Так, за інвестиційним договором інвестор вносить кошти, майно та інші інвестиції, набуваючи тим самим право вимоги закінченого будівництвом об'єкта нерухомості (будинки, квартири або частки в них). До закінчення будівельних робіт інвестор може передати належне йому майнове право третій особі, в тому числі і за договором поступки права вимоги (ст. 6 Закону № 39-Φ3).

Передача майнових прав за договором участі в пайовому будівництві можлива після сплати учасником ціни договору або одночасно з переведенням боргу на нового учасника пайового будівництва відповідно до ЦК РФ. Поступка допускається з моменту державної реєстрації договору участі в пайовому будівництві і до моменту підписання сторонами передавального акту або іншого документа про передачу об'єкту пайового будівництва. При цьому угода (договір) про відступлення прав вимог за договором участі в пайовому будівництві також підлягає державній реєстрації (ст. 389 ЦК РФ, ст. 25.1 Федерального закону від 21.07.1997 № 122-ФЗ "ПРО державної реєстрації прав на нерухоме майно та угод з ним").

Передача майнових прав на житлові будинки і приміщення, частки в них, гаражі і машино-місця обкладається ПДВ з різниці між ціною переданого майнового права (з урахуванням ПДВ) і витратами на його придбання. Таким чином, податкова база являє собою різницю між доходами від продажу права і витратами на його придбання.

Податкова ставка встановлена як розрахункова 100% від 18/118. Обов'язок обчислити ПДВ виникає в тому податковому періоді, в якому укладено договір поступки. У разі якщо договір поступки підлягає державній реєстрації, то момент поступки - дата державної реєстрації договору.

При передачі майнових прав на житлові будинки і приміщення, частки в них, гаражі і машино-місця продавець зобов'язаний пред'явити до оплати покупцеві суму податку і виставити рахунок-фактуру.

Приклад

ВАТ "Садиба" за договором пайової участі в будівництві житлового будинку внесла грошові кошти в сумі 20 000 000 руб. будівельної компанії "Будінвест". До закінчення будівництва "Садиба" поступається своє право пайової участі ВАТ "Місто" за 24 500 000 руб. (в тому числі ПДВ.)

Податкові зобов'язання:

При перерахуванні інвестиційних коштів в сумі 20 000 000 руб. податкових зобов'язань не виникає на підставі пн. 1 п. 2 ст. 146, пп. 4 п. 3 ст. 39 НК РФ.

ВАТ "Садиба" зобов'язана обчислити ПДВ за розрахунковою ставкою з різниці між отриманим доходом 24 500 000 руб. і проведеними витратами 20 000 000 руб. Сума податку підлягає сплаті до бюджету склав 686 441 руб.[(24 500 000 - 20 000 000) х 18/118 · 1]. Рахунок-фактура за даний податковий період, в якому відбулася передача прав, виписується у загальновстановленому порядку.

ВАТ "Місто" може мати право на відрахування тільки в разі використання житлового приміщення в оподатковуваної ПДВ діяльності.

Отриманий від первісного інвестора рахунок-фактуру необхідно зареєструвати в книзі покупок.

При передачі майнових прав на нежитлові приміщення податкові зобов'язання визначаються у тому ж порядку, що і за житлових будинків і приміщень.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Передача майнових прав
Переведення житлових приміщень у нежитловий фонд і навпаки
Методика розрахунку вартості приміщень у житлових будинках при перекладі в нежитловий фонд для підприємницької діяльності
Методи розрахунків орендної плати за нежитлові приміщення, житлові приміщення та земельні ділянки
Порядок надання жилого приміщення у зв'язку із знесенням будинку, переведення житлового приміщення в нежитлове, у зв'язку з проведенням капітального ремонту або реконструкції будинку
Зміст та основні правила майнового страхування
Вивезення товарів, надання послуг, виконання робіт, майнових прав, основних засобів та нематеріальних активів до митної процедурою експорту
Договір майнового найму
Особливості огляду ділянок місцевості і приміщень, які не є місцем події, а також предметів і документів
Майнові права дитини (ст. 60 СК РФ).
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси