Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Земельне право Росії
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Державний кадастр нерухомості

Як випливає зі ст. 1 Закону про державний кадастр нерухомості, державний кадастр нерухомості є систематизованим зведенням відомостей про враховану нерухоме майно, а також відомості про проходження Державної кордону РФ, про кордони між суб'єктами РФ, межах муніципальних утворень, межі населених пунктів, про територіальних зонах і зонах з особливими умовами використання територій, а також інших передбачених законом відомостей. Державний кадастр нерухомості є федеральним державним інформаційним ресурсом.

Як випливає з цього визначення, інформація в державний кадастр нерухомості як інформаційну систему надходять за допомогою проведення заходів з обліку нерухомого майна. Державним кадастровим урахуванням нерухомого майна визнаються дії уповноваженого органу (Росреестра) по внесенню у державний кадастр нерухомості відомостей про нерухоме майно, які підтверджують існування такого нерухомого майна з характеристиками, що дозволяють визначити таке нерухоме майно як індивідуально-визначеної речі, або підтверджують припинення існування такого нерухомого майна, а також інших передбачених законом відомостей про нерухоме майно. Таким чином, кожен об'єкт нерухомості, відомості про яку внесені до державного кадастр нерухомості, не має повторюваний у часі і на території РФ державний обліковий номер.

В цілях присвоєння кадастрових номерів об'єктам нерухомості орган кадастрового обліку здійснює кадастрове поділ території україни на кадастрові округи, кадастрові райони та кадастрові квартали. При встановлення або зміну одиниць кадастрового поділу території РФ відповідні відомості вносяться до державного кадастр нерухомості на підставі правових актів органу кадастрового обліку.

Кадастрової діяльністю є виконання уповноваженою особою (кадастровим інженером) щодо нерухомого майна робіт, в результаті яких забезпечується підготовка документів, що містять необхідні для здійснення кадастрового обліку відомості про таке нерухоме майно. Згідно із Законом про державний кадастр нерухомості здійснюється кадастровий облік земельних ділянок, будівель, споруд, приміщень, об'єктів незавершеного будівництва.

У державний кадастр нерухомості вносяться такі відомості про унікальні характеристики об'єкта нерухомості: вид об'єкта нерухомості (земельна ділянка, будівля, споруда, приміщення, об'єкт незавершеного будівництва); кадастровий номер і дата внесення даного кадастрового номера в державний кадастр нерухомості; опис місця розташування кордонів об'єкта нерухомості, якщо об'єктом нерухомості є земельна ділянка; опис місця розташування об'єкта нерухомості на земельній ділянці, якщо об'єктом нерухомості є будівля, споруда або об'єкт незавершеного будівництва; кадастровий номер будівлі або споруди, в яких розташовані приміщення, номер поверху, на якому розташоване це приміщення (при наявності поверховості), опис місця розташування цього приміщення в межах даного поверху, або в межах будівлі або споруди, або відповідної частини будівлі або споруди, якщо об'єктом нерухомості є приміщення; площа, якщо об'єктом нерухомості є земельна ділянка, будівля або приміщення.

Державний кадастр нерухомості складається з наступних розділів: реєстр об'єктів нерухомості, кадастрові справи, кадастрові карти.

Реєстр об'єктів нерухомості являє собою документ, в якому містяться записи про об'єкти нерухомості в текстовій формі шляхом опису внесених в державний кадастр нерухомості відомостей про таких об'єктах.

Кадастрові справи являють собою сукупність скомплектованих і систематизованих документів, на підставі яких внесено відповідні відомості до державного кадастр нерухомості.

Кадастрові карти являють собою складені на картографічній основі єдиної тематичні карти, на яких у графічній формі та текстовій формі відтворюються кадастрові відомості про земельні ділянки, будівлях, спорудах, про об'єкти незавершеного будівництва, про проходження Державної кордону РФ, про кордони між суб'єктами РФ, межах муніципальних утворень, межі населених пунктів, про територіальних зонах, зонах з особливими умовами використання територій, кадастровий розподіл території РФ, а також вказується місце розташування пунктів опорних межових мереж. Орган кадастрового обліку веде кадастрові карти, призначені для використання необмеженим колом осіб (публічні кадастрові карти). Склад відомостей публічних кадастрових карт, а також склад відомостей інших кадастрових карт та види таких карт в залежності від цілей їх використання встановлюються органом нормативно-правового регулювання у сфері кадастрових відносин. Публічні кадастрові карти підлягають розміщенню на офіційному сайті органу кадастрового обліку в мережі "Інтернет".

Кадастровий облік здійснюється у зв'язку з утворенням або створенням об'єкта нерухомості, припиненням його існування або зміною унікальних характеристик об'єкта нерухомості. В результаті кадастрових робіт кадастровий інженер передає замовнику таких кадастрових робіт такі документи:

- межовий план (при виконанні кадастрових робіт, в результаті яких забезпечується підготовка документів для подання в орган кадастрового обліку заяви про взяття на облік земельної ділянки або земельних ділянок, про облік змін земельної ділянки обліку або частини земельної ділянки):

- технічний план (при виконанні кадастрових робіт, в результаті яких забезпечується підготовка документів для подання в орган кадастрового обліку заяви про взяття на облік будівлі, споруди, приміщення або об'єкта незавершеного будівництва, про облік його змін обліку або його частини);

- акт обстеження (при виконанні кадастрових робіт, в результаті яких забезпечується підготовка документів для подання в орган кадастрового обліку заяви про зняття з обліку будівлі, споруди, приміщення або об'єкта незавершеного будівництва).

Межовий план являє собою документ, який складено на основі кадастрового плану відповідної території або кадастрової виписки про відповідній земельній ділянці і в якому відтворено певні внесені в державний кадастр нерухомості відомості та зазначені відомості про утворюваних земельній ділянці або земельних ділянках, або про частину або частини земельної ділянки, або нові необхідні для внесення в державний кадастр нерухомості відомості про земельну ділянку або земельних ділянках.

У межевом плані зазначаються відомості про утворюваних земельній ділянці або земельних ділянках у разі виконання кадастрових робіт, в результаті яких забезпечується підготовка документів для подання в орган кадастрового обліку заяви про взяття на облік земельної ділянки або земельних ділянок, відомості про частини або частинах земельної ділянки у разі виконання кадастрових робіт, в результаті яких забезпечується підготовка документів для подання в орган кадастрового обліку заяви про облік частини або частин земельної ділянки, нові необхідні для внесення в державний кадастр нерухомості відомості про земельну ділянку або земельних ділянках у разі виконання кадастрових робіт, в результаті яких забезпечується підготовка документів для подання в орган кадастрового обліку заяви про облік змін земельної ділянки або земельних ділянок.

Розташування меж земельної ділянки встановлюється шляхом визначення координат характерних точок таких меж, тобто точок зміни опису меж земельної ділянки та поділу їх на частини. Розташування окремих частин меж земельної ділянки також може встановлюватися в порядку, визначеному органом нормативно-правового регулювання у сфері кадастрових відносин, за допомогою вказівки на природні об'єкти та (або) об'єкти штучного походження, в тому числі лінійні об'єкти, якщо відомості про такі об'єкти містяться в державному кадастрі нерухомості і місце розташування зазначених окремих частин меж земельної ділянки збігається з місцем розташування зовнішніх меж таких об'єктів. Порядок встановлення характерних точок меж земельної ділянки, порядок визначення їх координат, а також вимоги до точності визначення таких координат встановлюються органом нормативно-правового регулювання у сфері кадастрових відносин.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Федеральне агентство кадастру об'єктів нерухомості
Державні і професійні реєстри та кадастри
Федеральна служба державної реєстрації, кадастру і картографії (Росреестр)
Демократизація управління нерухомістю-народні підприємства
Форми державного регулювання ринку нерухомості
Сутність та загальна класифікація нерухомості
Основні елементи ринку нерухомості
Операції з нерухомістю на комерційному та інвестиційному конкурсах
Оренда нерухомості і ринок прав оренди
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси