Меню
Головна
 
Головна arrow Політологія arrow Міжнародні переговори в бізнесі і політиці
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Гнучкі переговорники: Політик, Ентузіаст, Хранитель і Посередник

- Політик

Стиль спонтанно-ігровий

Дихотомії Юнга: етика, сенсорика, екстраверсія, ірраціональність.

Під час переговорів Політик цілком занурюється в атмосферу комунікації: він у повному розумінні слова живе і діє "тут і зараз", залишаючи на потім роздуми на тему, чи все зроблено правильно. Згідно К. Р. Юнгом, екстравертний відчуває тип здатний цілком розчинитися в ситуації, переживаючи свої відчуття від того, що відбувається за столом переговорів: його постійний мотив в тому, щоб стежити за ситуацією, мати чуттєві враження і по можливості насолоджуватися життям. Це людина, не позбавлена люб'язності; навпаки, він часто відрізняється втішною і живий здатність отримувати задоволення від самого процесу спілкування; інколи він буває досить веселим партнером.

Переваги стилю. Повне занурення в переговорну ситуацію і активне переживання всього, що відбувається зумовлюють спонтанність і ігровий характер переговорного стилю Політика. Він - пристрасний гравець ("Життя дано нам тільки раз!"), і стіл переговорів для нього суть поле битви. Політика дратують правила і процедури, що перешкоджають його захоплюючій переговорної грі, тому він воліє гру без правил. Будучи реалістом, володіючи життєвою чіпкістю, він досягає успіху в динамічних переговорних битвах. Політик - яскравий природний лідер, харизматик, схильний до силової сенсориці. У процесі переговорів для нього важливий будь-який конкретний миттєвий результат, а не блискучі перспективи: "Краще синиця в руках, ніж журавель у небі".

Політик здатний направити всю свою незвичайну енергію на те, щоб отримати конкретний результат. Він блискучий тактик, а не вдумливий стратег: там, де мислячі інтроверти напружено роздумує, экстравертные сенсорики активно діють. Політик здатний насолоджуватися діяльної атмосферою переговорів, насиченим спілкуванням з колегами, постійно перебуваючи в центрі уваги.

Досить позитивними якостями подібного переговорного стилю є терпимість до людей, прагнення до гармонії, схильність уникати конфліктних ситуацій. Якщо за столом переговорів між партнерами виникає дискусія, здатна перерости в запеклу суперечку, Політик миттєво готовий перевести розмову на більш приємну тему, намагаючись вчасно розрядити напружену атмосферу.

Проблемні зони стилю. Фонтануюча спонтанність Політика за столом переговорів може бути досить стомлюючої для партнерів більш урівноважених і раціональних типів, які бажають стабільності і порядку. Відсутність ретельного планування може стати причиною стресу під час переговорів для інших членів делегації, що належать до інтелектуально-раціональним типам, хоча Політик завжди здатен знайти несподіваний вихід зі складної ситуації і проявити чудеса винахідливості в останню хвилину. Крім цього, партнерів здатна серйозно дратувати різкість і поспішність висновків Політика, який іноді буває досить грубим і жорстким. Спонтанність і безпосередність його характеру часом змушують партнерів думати про Політику як про досить мінливому, метушливо і егоїстичний переговірнику, позбавленому глибини і мети, оскільки він далеко не всі свої справи доводить до кінця.

Під час переговорів Політик може бути ефективним керівником делегації, сильним гравцем в складних переговорних битвах, при цьому важливо, щоб у складі команди були більш врівноважені і раціональні переговорники, здатні компенсувати його спонтанність.

Спонтанно-ігровий стиль дуже ефективний проти жорстких, непоступливих партнерів, яких він здатний розворушити своєю активністю. На думку психологів, екс-президент Росії Б. Н. Єльцин на переговорах демонстрував саме такий стиль.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

- Ентузіаст
Політика розподілу
Зміна політики організації та самої організації
Хранителі заарештованого чи спірного майна
Страхові посередники
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси