Меню
Головна
 
Головна arrow Логістика arrow Комерційна логістика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Логістика як функціональний менеджмент

Логістична система є досить складною структурою, для якої характерні багатокритеріальний характер більшості оптимізаційних задач, нелінійний характер взаємозв'язку використання різних ресурсів, складність формалізації і адекватного опису логістичних процесів і стахостичність їх характеру, високий рівень ризиків у системі, складність економіко-математичного моделювання структур і процесів. В цьому випадку далеко не завжди може бути вирішена задача загальної оптимізації логістичної системи. Вона розпадається на ряд локальних оптимізаційних рішень в окремих функціональних областях логістичного менеджменту (при цьому загальна мета відіграє роль головного параметричного обмеження) або вирішується субоптимизационная завдання, коли відшукується оптимум за якимось одним критерієм з декількох векторної задачі оптимізації.

Правильне визначення обмежувальних умов на кожному рівні ієрархії в кожному функціональному підрозділі логістичної системи дозволяє зробити приватне оптимізаційне рішення коректним в контексті загальних цілей і завдань системи.

По суті ухвалення кожного рішення в конкретній логістичній системі має оптимальний характер, так що загальна кількість оптимізаційних завдань у логістиці досить численне. Специфіка задач оптимізації багато в чому визначається виходячи з ролі і місця тієї чи іншої функціональної підсистеми у виконанні повного логістичного циклу - циклу виконання замовлення. Нижче наведено огляд основних оптимізаційних рішень в окремих функціональних областях логістики.

Управління замовленнями

Для цієї логістичної функції характерні наступні задачі оптимізації: детерминирование циклу виконання замовлення (прийом, передача, обробка, комплектація, доставка); вибір технічних засобів і технологічного процесу прийому, обробки і комплектації замовлення; організація документообігу та використання електронного документообігу при проходженні замовлення; оптимізація параметрів якості логістичного сервісу; оптимізація величини і характеру трансакційних витрат; оптимізація параметрів післяпродажного сервісу, пов'язаного з виконанням замовлення.

Постачання, управління закупівлями

Тут слід назвати наступні завдання, що підлягають оптимізації: вирішення основного економічного завдання "зробити або купити"; вибір форми постачання підприємства; вибір постачальника; визначення потреби і нормування витрат матеріальних ресурсів; оптимізація операційних логістичних витрат; мінімізація втрат продукції в процесі доставки від постачальників; структуризація логістичних каналів доставки, оптимізація проміжних структур; доставка продукції від постачальників можливо великими відправками з максимальною вантажомісткістю транспортних засобів при мінімізації транспортних тарифів; вибір стратегії закупівель; оптимізація запасів закуповуваної продукції на всіх рівнях логістичної системи.

Логістична підтримка виробництва

В цій функціональній області оптимізаційні процеси - одні з найбільш важливих, оскільки виробництво є виконавчим механізмом всього циклу замовлення. Вкажемо на такі завдання: оптимізація всіх рівнів запасів матеріальних ресурсів, незавершеного виробництва, готової продукції всередині виробничо-технологічного циклу і складської системи підприємства; вибір оптимального режиму роботи внутрішньовиробничого транспортно-складського комплексу; оптимізація часової структури виробничо-технологічного циклу і операційних логістичних витрат у виробництві готової продукції; вибір внутрішньовиробничої інформаційної системи оптимізації ресурсів; вирішення проблеми відходів виробництва і ефективне використання вторинних матеріальних ресурсів і втрат від браку у виробництві.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Функціональні основи теорії менеджменту
Функціональні області логістики
ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОБЛАСТІ ЛОГІСТИКИ
Управління замовленнями
Моделі і методи управління запасами
Закупівля товару однією партією
Управління продовольчим постачанням
Управління закупівлями
Логістична підтримка виробництва
Державна підтримка і проблеми малого підприємництва в Росії
Психологічна підтримка, її напрями, цілі і методи
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси